ВІЛ-позитивні підлітки у вакуумі замкнутості
Новітній формат профілактики ВІЛ серед підлітків: інтерактивні кампанії, вивчення іноземної та спілкування з «рівними».
Проблема ВІЛ-інфекції серед молоді продовжує залишатися однією з найактуальніших – сьогодні в Києві нараховується 585 ВІЛ-інфікованих дітей, з яких – 70 саме підлітки. Обговорення можливості впровадження нових форм роботи з ВІЛ-позитивними та уразливими до ВІЛ молоддю столиці стало головною темою тематичного Круглого столу, що відбувся на початку червня з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей. Учасники висловили готовність об’єднатися, поділитися знаннями та досвідом, щоб спільними зусиллями забезпечити підлітків зі статусом ВІЛ усіма необхідними умовами та послугами, а також сформувати толерантне ставлення суспільства.
Відкритість та доступність
Однією з важливих сучасних проблем є часткова «прихованість» статистичних даних. Як правило, вони формуються на основі кількості осіб зі статусом ВІЛ, що звернулись до медичного закладу та здали відповідні аналізи. Проте що робити з тими, хто не зробив цього за тих чи інших причин? Дехто соромиться звертатися до лікарів, навіть маючи підозри про можливе інфікування, хтось не вважає за потрібне це робити, не усвідомлюючи серйозності питання, а для когось може стати на заваді вартість аналізів.
Нині в столиці існує кілька десятків пунктів тестування, та, зазвичай, найбільшим попитом користуються приватні лабораторії – тут хлопці та дівчата почуваються більш спокійно та впевнені у тому, що, на відміну від держустанов, візит пройде під грифом «інкогніто». Та у більшості з них це коштує не менше 150 - 200 грн. Тож ми маємо не тільки збільшити кількість відповідних держцентрів, а й позбутися даного кліше та змінити ставлення молодих людей до них – вони мають бути впевнені у збереженні анонімності, вільно почуватися у декорованому просторі установ і підтримати бесіду з чуйним та відкритим персоналом.
Не варто забувати і про урізноманітнення засобів заохочування молоді та підлітків до тестування на ВІЛ. Невід’ємною складовою має стати проведення інтерактивних інформаційних кампаній: правильно побудованих уроків у школах, цікавих акцій, флешмобів тощо.
«Рівний – рівному»
Ще одним, не менш важливим аспектом є створення умов для розвитку потенціалу ВІЛ-позитивних підлітків. Більшість з них звикли закриватися від суспільства в особистий «вакуум замкнутості», оскільки вважають, що їхній діагноз лякатиме оточуючих та ставить табу на спілкуванні, дружбі і спільному проведенні вільного часу. Тож дуже важливо до профілактики ВІЛ та програми з подолання епідемії залучати консультантів за принципом «рівний – рівному» – молодих, активних людей, які, незважаючи на ідентичний діагноз, продовжують жити повноцінним життям, досягаючи успіхів у тій чи іншій сфері.
Гарним прикладом Благодійної організації «Об’єднання підлітків та молоді Teenergizer», які успішно практикують новий формат соціальних та профілактичних послуг. Окрім зустрічей з цікавими психологами, вони організовують чимало корисних та різножанрових заходів. Так, днями представники Teenergizer організували флеш-моб «Поділися зі світом своїм відкриттям», в рамках якого хлопці та дівчата мали можливість розповісти світові про себе і своє відкриття – вони склали красиву доповідь на 1,5-хвилинному відео про своє хобі, улюблену книгу, музичний гурт або ж новітню ідею. А в рамках фестивалю «Арсенал Ідей», що тривав з 1 по 5 червня в Мистецькому арсеналі вони організували тематичний фотопроект «Хвилина щастя». Представники благодійної організації допомагають підліткам всесторонньо розвиватися, зокрема і іноземну мову вивчити, досягти успіхів в улюбленому хобі, і з майбутньою кар’єрою визначитися.
Саме в такому направленні потрібно діяти на міському та всеукраїнському рівні. Відповідне рішення було прийняте під час Круглого столу «Посилення компоненту по роботі з ВІЛ-позитивними та уразливими до ВІЛ та молоддю у Києві». Досить вагомим кроком на шляху досягнення спільної мети стало також підписання Паризької декларації прискорення дій у подоланні епідемії СНІДу у великих містах, що відбулося цього квітня. Та вже найближчим часом варто розпочинати плідну роботу загальними силам – в рамках заходу були оговорені шляхи об’єднання зусиль муніципальних, державних та недержавних організацій для подолання епідемії ВІЛ/СНІД у Києві.
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський вчора о 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський вчора о 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська вчора о 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель 01.07.2025 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський 30.06.2025 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков 30.06.2025 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв 30.06.2025 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко 30.06.2025 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 751
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 542
- Реформа "турботи" 254
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 191
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок 125
-
Найдорожчі весілля в історії: 5500 дронів, верблюди й нескінченна розкіш Безоса, Амбані та Чарльза
Життя 61057
-
"Кремль втрачає контроль". Що означає конфлікт Росії з Азербайджаном
31156
-
Фрукти та овочі покращують якість сну на 16%, кажуть науковці: деталі
Життя 14088
-
"Гарантії безпеки" Кадирової представлять Україну на 61-й Венеційській бієнале: деталі
Життя 12883
-
Гладка шкіра без зморщок: дев’ять продуктів, які містять велику кількість колагену
Життя 10186