Фасади комерційних будівель майбутнього
Скляні блискучі фасади стали міжнародним трендом і заполонили міста по всьому світу. Але часи змінюються, технології розвиваються і разом з ними міняються запити та формуються нові тенденції
Якими будуть фасади майбутнього?
Енергогенеруючі фасади
Енергоефективність стане першочерговою характеристикою фасадів майбутніх офісних будівель. Фотоелектричні панелі, інтегровані у фасади, перетворюють будівлі на генератори енергії. Фотоелектричні панелі легко вбудовуються в огороджувальні конструкції, не порушуючи естетичної привабливості споруди. Прозорі сонячні панелі дозволяють будівлі генерувати електроенергію, не впливаючи на її зовнішній вигляд. Інтеграція таких панелей найбільш ефективна на південних фасадах. Відбувається максимальна генерація енергії та захист від перегріву завдяки зменшенню ступені прозорості.
Дизайн фасаду ZIKZAK Architects
Динамічні фасади
Однією з найбільш цікавих тенденцій у фасадних технологіях є поява динамічних систем, що реагують на навколишнє середовище. Такі фасади адаптуються до умов навколишнього середовища в режимі реального часу, оптимізують енергоефективність та комфорт. Електрохромне скло, яке змінює свою прозорість або колір у відповідь на зміну параметрів сонячного світла, стає все більш поширеним. «Розумне» скло зменшує відблиски та проникнення сонячного тепла, мінімізуючи потребу в кондиціонуванні. Кінетичні фасади, які включають рухомі елементи, можуть змінювати свою конфігурацію залежно від погодних умов. Ці системи відкриваються, щоб забезпечити природну вентиляцію, та закриваються тоді, коли необхідна ізоляція. Так створюється комфортне внутрішнє середовище і одночасно знижується енергоспоживання.
Дизайн фасаду ZIKZAK Architects
Інтеграція зелених насаджень
Вертикальні сади, зелені стіни і фасади, повністю вкриті рослинами, стають мега-популярними. Зелені фасади підвищують естетичну привабливість офісних будівель, сприяють покращенню якості повітря. Рослини поглинають вуглекислий газ, зменшуючи вуглецевий слід будівлі.
Сталі матеріали та методи будівництва
У найближчому майбутньому ми побачимо все більш широке використання перероблених і місцевих матеріалів. Це зменшить вплив будівництва на навколишнє середовище. Такі матеріали, як перероблена сталь, відновлена деревина та екологічно чистий бетон використовуватимуться за замовчуванням. Бетон, що самовідновлюється, фотокаталітичні поверхні, які розщеплюють забруднювачі – інноваційні матеріали. Вони продовжуватимуть термін служби фасадів і сприятимуть загальному покращенню міського середовища, адже менше потребуватимуть обслуговування та очищуватимуть повітря.
Дизайн фасаду ZIKZAK Architects
Покращення користувацького досвіду
Удосконалені фасадні системи включатимуть датчики та технології IoT (Інтернету речей) для моніторингу та реагування на умови навколишнього середовища і потреби користувачів. Наприклад, фасади змінюватимуть свою конфігурацію для оптимізації природного освітлення.
Інтерактивні елементи – цифрові дисплеї, інтегровані у фасад, надаватимуть інформацію в режимі реального часу або слугуватимуть динамічними мистецькими інсталяціями.
Дизайн фасаду ZIKZAK Architects
Естетична гнучкість і брендинг
Типові “скляні коробки” поступляться місцем більш вираженим, багатогранним, рельєфним спорудам. Естетична гнучкість фасадів також зросте і це дозволить краще виражати корпоративну ідентичність та брендинг. Налаштовувані фасадні елементи: світлодіодне освітлення, модульні компоненти, дадуть можливість створювати ще унікальніші та впізнаваніші екстер'єри будівель. Вони можуть бути переналаштовані або оновлені, щоб відобразити зміни в брендингу або відзначити особливі події. Адже фасад – це динамічна і невід'ємна частина іміджу компанії.
Фасади офісних будівель у найближчому майбутньому стануть свідченням перетину технологій, сталого розвитку та дизайнерських інновацій. Завдяки використанню динамічних і чутливих систем, зелених насаджень, екологічно чистих матеріалів, енергозберігаючих технологій фасади підвищать ефективність і функціональність будівель. Архітектори та дизайнери продовжують розширювати межі можливого: майбутнє фасадів офісних будівель буде вражаючим.
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко вчора о 23:46
- ВЛК ограниченно пригодным, нужно ли проходить Віра Тарасенко вчора о 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін вчора о 18:38
- Президентський законопроєкт: відповідальність за обхід санкцій Дмитро Зенкін вчора о 15:49
- Зміна імені (прізвища, власного імені, по батькові) дитини Леся Дубчак вчора о 15:24
- Новий закон про європротокол: що змінилось і як тепер діяти? Світлана Приймак вчора о 12:51
- Чи дійсно можна омолодити шкіру обличчя без дороговартісних процедур та інʼєкцій Вікторія Жоль вчора о 10:03
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? Олександр Федоришин 13.01.2025 16:26
- Ханукальна менора в Києві та Львові: символ світла і тест на толерантність Олег Вишняков 13.01.2025 14:39
- Шлюбний договір чи договір про поділ майна подружжя: що обрати? Соломія Йосипенко 13.01.2025 12:28
- Шлях України до ЄС: Де ми зараз? Штефан Сабау 13.01.2025 11:48
- Окремі аспекти завершення приватизації ДП "Укрспирт" Віталій Жадобін 13.01.2025 11:29
- Прийняття рішень на основі даних, а не емоцій: ключ до ефективного управління Катерина Мілютенко 13.01.2025 10:22
- Трансплантація органів в Україні: відродження надії чи етичний виклик? Дмитро Зенкін 12.01.2025 16:40
- Американські спонсори російського тероризму Володимир Горковенко 11.01.2025 23:52
- Про пенсії і справедливісь 459
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? 319
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? 148
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму 146
- Трансформація ринку нерухомості: що принесе 2025 рік 87
-
Від волонтерства до бізнесу: як ветлікар став партнером Нової пошти у прифронтовому місті
Бізнес 4368
-
Удар по ядерній тріаді Путіна. В Енгельсі догорає нафтобаза – чому це важливо для України
4029
-
Військова та спортсменка Лариса Жалінська виїхала до Росії та дала пропагандистам інтерв’ю
Життя 1887
-
БЕБ зупинило масштабне виробництво підробленої кави відомих світових брендів — фото
Бізнес 1816
-
З Польщі контрабандою ввезли ювелірку і швейцарські годинники на 35 млн грн – фото, відео
Бізнес 1715