За лаштунками винних конкурсів світу
Участь в конкурсі - це виклик і випробування як для іменитих, досвідчених виноробів, яким важливо підтвердити статус і правильність обраного шляху, так і для новачків, які прагнуть заявить про себе.
Щороку десятки регіональних, національних і міжнародних винних конкурсів пропонують виробникам шанс перевірити себе і, звичайно, здобути славу для своїх брендів. Адже участь в конкурсах - це збір авторитетної думки і підтвердження вірності обраного вектора. Винний конкурс можна порівняти з картиною, що відображає всі відтінки світу вина, де кожен винороб - художник, який бажає залишити свій яскравий слід. Пропоную разом зануритися в тонкощі конкурсної кухні та з’ясувати, поки що на прикладі міжнародних конкурсів, як проходять ці заходи та про доцільність участі в них.
Піраміда світових конкурсів
Для більшості конкурсів алгоритм єдиний. В ході дегустації, в сформованих дегустаційних панелях, є певний порядок тейстінга зразків: дегустуються ігристі і білі вина, потім рожеві і червоні і, нарешті, десертні. Якщо в тейстінг-листі розміщені вина різних рівнів залишкового цукру, наприклад, у випадку з рислінгом, вина ранжуються від сухого до солодкого.
Перш за все, давайте розберемося, які бувають конкурси. Винні конкурси можна розділити на міжнародні, національні, дочірні, орієнтовані на ті чи інші ринки (в основному, останнім часом, курс на Азію), організовані спеціалізованими винними виданнями (Mundus vini, Decanter World Wine Awards), міжнародними винними виставками (Vinitaly International Wine Awards – 5 Star Wines).
Також змагання можуть спеціалізуватися на типах, сортах і регіональній приналежності. Наприклад, є конкурси, де оцінюються тільки вина розе, моносортові вина, виключно ігристі, або вина одного регіону або сорту (Concours Mondial du Sauvignon, Concours Mondial de Bruxelles Rosé Selection, The Champagne & Sparkling Wine World Championships).
Сліпий вибір – неупереджений вибір
Головна умова винних конкурсів – це метод сліпих дегустацій, який є 100% гарантією неупередженого суддівства. У тейстінг-листах, які отримують судді, вказується лише певна інформація: технічні характеристики, вінтаж, сорт, країна походження, регіон або навіть просто багатозначний код. Сам виробник, звичайно, залишається за кадром.
На більшість міжнародних змагань запрошують суддів з різних країн світу, що, безумовно, забезпечує більш широкі можливості для оцінки вин. Одним з найважливіших критеріїв є високий професіоналізм суддів, серед яких винороби, винні педагоги, журналісти, сомельє, рітейлери тощо – чим ширше професійна шкала, тим репрезентативніший результат.
Найчастіше судді виставляють винам оцінки за 100-бальною системою OIV. Залежно від кількості балів, вина отримують медалі: Grand Gold, Gold, Silver, Bronze. Щоб зберегти цінність нагород, на деяких конкурсах є обмеження кількості медалей, наприклад, їх можуть отримати тільки 30% вин, що беруть участь.
Мабуть, доволі очевидно, що визнання світових експертів та конкурсні медалі – це дієвий спосіб просування продукту. Дуже часто на різних конкурсах, що проводяться в різних місцях і в різний час, можна побачити серед переможців одні й ті самі вина, що свідчить про їхню стабільну якість. А це служить сигналом для баєрів і рядових вайнловеров – вино варто купувати.
Власний досвід 46 Parallel Wine Group
За перший рік свого існування наша компанія взяла участь у низці міжнародних конкурсів і не прогадала!
Майданчик британського London Wine Competition, який є одним з провідних міжнародних конкурсів вин, де оцінюється не тільки їхня якість, але і дизайн пляшки і упаковки, а також співвідношення ціни і якості, став чудовою можливістю для 46 Parallel Wine Group продемонструвати свою продукцію.
На London Wine Competition в 2021 році ми завоювали сім медалей – п’ять срібних і дві бронзових.
Також 46 Parallel Wine Group стала єдиною українською компанією, яка отримала нагороду провідного міжнародного конкурсу Concours Mondial de Bruxelles 2020. Це найбільший міжнародний конкурс, куди виробники відправляють для дегустації понад 9000 вин! Наше вино El Capitan Pinot Gris було відзначено срібною медаллю.
На USA Wine Ratings також ми взяли 2 срібла: червоне сухе марочне з преміальної колекції Grand Admiral Cabernet Sauvignon-Saperavi-Merlot врожаю 2016 року і рожеве ігристе з Піно Меньє за методом Шарма – El Capitan Brut Rose.
А прийнявши участь у найбільшому і найвідомішому у світі конкурсі Північної Америки Sélections Mondiales des Vins Canada наша компанія поповнила своє портфоліо міжнародних нагород золотою медаллю! Вино преміальної лінійки Grand Admiral Cabernet Sauvignon-Saperavi-Merlot врожаю 2016 року отримало Grand Gold.
З огляду на власний досвід, раджу кожному виноробу випробувати свої сили у міжнародних конкурсах. Адже участь у них – це унікальна можливість дізнатися авторитетні думки щодо стилістики вина та підтвердити вірність обраного вектора.
- Процедура виконання виконавчого листа чи судового наказу: права сторін Павло Васильєв 16:55
- Тренди нормативно-правового регулювання водневих технологій у 2024 році Олексій Гнатенко 13:36
- Як українським трейдерам успішно працювати на Nord Pool: умови доступу та юридичні тонкощі Ростислав Никітенко 12:25
- А3. За межами звіту Наталія Качан 10:00
- Важливе право на повторну ВЛК: практичний досвід і нюанси Світлана Приймак 09:54
- Адвокатські справи із корупційними злочинами: як формується відповідальність Дмитро Зенкін 09:47
- Підстави усунення спадкоємців від права на спадкування за законом Євген Морозов 09:46
- Мобілізували студента? Суд каже: незаконно Арсен Маринушкін вчора о 17:55
- Неналежне (неповне, недостатнє) обґрунтування позовної заяви: наслідки для заявника Євген Морозов вчора о 10:23
- Как получить отсрочку студентам с проблемами в ЕГЭБО Віра Тарасенко 07.12.2024 19:29
- Наслідки первинної державної реєстрації транспортного засобу без сплати митних платежів Євген Морозов 07.12.2024 08:23
- Надання Україні кредиту $50 млрд від G7 опинилося під загрозою Любов Шпак 06.12.2024 18:55
- Бронювання кінцевих бенефіціарних власників Сергій Рябоконь 06.12.2024 14:14
- Наявність обов’язку доказування підстав для вжиття заходів забезпечення позову Євген Морозов 06.12.2024 13:52
- Тренди в інтер'єрному дизайні 2025 Алеся Карнаухова 06.12.2024 11:10
-
Падіння кривавого диктатора. Шість фактів про режим Башара Асада
доповнено 6266
-
Від першого аніме у світі Толкіна і сучасної екранізації Гете до магії Івана Купала: прем'єри тижня
Життя 3972
-
Фантастичні зимові локації: вісім найкращих лижних курортів Італії — фото
Життя 3796
-
Режим Асада впав. Далі є кілька сценаріїв розвитку подій
Думка 2728
-
Росія виводить війська. Як поразка Кремля в Сирії вплине на війну в Україні
2296