Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС
ЄС прагне створити повністю інтегровану, взаємопов’язану та синхронізовану енергетичну систему в Європі
Загарбницька війна Росії в Україні призвела до енергетичної кризи в Європі, що підштовхнуло лідерів Європейського Союзу до радикальних змін у підходах до енергетичної політики. У березні 2022 року була підписана Версальська декларація, в якій керівники країн ЄС погодилися на покращення взаємозв’язку європейських газових та електричних мереж і повну синхронізацію електромереж у всьому ЄС. Це стало першим кроком до створення енергетичного союзу, здатного забезпечити стабільність і незалежність від зовнішніх постачальників, особливо від Росії.
"З 2004 року частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії зросла більш ніж удвічі й досягла майже 40%. Висновки Ради узгоджуються з цим розвитком і відображають прагнення Європейського Союзу стати більш екологічним, конкурентоспроможним і стійким в енергетичному секторі, наголошуючи на необхідності розгортання супермережі ЄС для включення більшої кількості відновлюваних джерел енергії, підтримки електрифікації, стабілізації цін і підвищення енергетичної безпеки" - Тінне Ван дер Стратен, міністр енергетики Бельгії.
У квітні 2024 року Європейська рада зробила ще один важливий крок, закликавши продовжити роботу над енергетикою як рушійною силою конкурентоспроможності.
У своїх висновках вона підкреслила необхідність створення справжнього енергетичного союзу, який служитиме двом цілям: досягненню енергетичного суверенітету Європи та кліматичної нейтральності. Для цього передбачено амбітний перехід до електроенергетики та значні інвестиції в мережі, сховища та взаємозв’язки.
Однією з основних новин стало те, що ЄС прагне створити повністю інтегровану, взаємопов’язану та синхронізовану енергетичну систему в Європі. Висновки Ради ЄС підкреслюють необхідність довгострокового скоординованого планування інфраструктури електромережі на європейському рівні. Особливу увагу було приділено зростаючій проблемі перевантаження мережі, що вимагає нових підходів та інноваційних рішень.
Таке планування має поєднуватися з координацією національних планів на регіональному рівні знизу вгору та враховувати особливості регіонів, які не пов’язані між собою або недостатньо взаємопов’язані. Це є ключовим для забезпечення енергетичної безпеки та стабільності в усіх куточках ЄС.
Рада також нагадала про висновки Європейської ради щодо досягнення справжнього Енергетичного Союзу та важливості взаємозв’язків у досягненні цієї мети. Європейська комісія отримала завдання запропонувати посилену структуру, яка гарантує, що планування та розгортання мережі відповідатиме кліматичним та енергетичним цілям ЄС. Це має підвищити прозорість і відстежуваність всього процесу планування та розвитку електромережі.
Висновки також закликають Комісію оцінити та виявити прогалини, а також розробити заходи для покращення системи управління на рівні ЄС щодо планування, вибору та впровадження транскордонної інфраструктури. Мета полягає в забезпеченні достатньо інтегрованого європейського та регіонального підходу.
Таким чином, Європейський Союз рухається стрімким кроком до визначених цілей Green Deal. Реалізація цих планів не лише забезпечить енергетичну незалежність Європи, але й сприятиме досягненню кліматичної нейтральності, що є важливим елементом у боротьбі зі зміною клімату. Інвестиції в енергетичні мережі та синхронізація зусиль на європейському рівні створять стабільне та безпечне енергетичне майбутнє для всіх громадян ЄС.
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13472
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13352
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5178
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 4676
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4663