Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС
ЄС прагне створити повністю інтегровану, взаємопов’язану та синхронізовану енергетичну систему в Європі
Загарбницька війна Росії в Україні призвела до енергетичної кризи в Європі, що підштовхнуло лідерів Європейського Союзу до радикальних змін у підходах до енергетичної політики. У березні 2022 року була підписана Версальська декларація, в якій керівники країн ЄС погодилися на покращення взаємозв’язку європейських газових та електричних мереж і повну синхронізацію електромереж у всьому ЄС. Це стало першим кроком до створення енергетичного союзу, здатного забезпечити стабільність і незалежність від зовнішніх постачальників, особливо від Росії.
"З 2004 року частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії зросла більш ніж удвічі й досягла майже 40%. Висновки Ради узгоджуються з цим розвитком і відображають прагнення Європейського Союзу стати більш екологічним, конкурентоспроможним і стійким в енергетичному секторі, наголошуючи на необхідності розгортання супермережі ЄС для включення більшої кількості відновлюваних джерел енергії, підтримки електрифікації, стабілізації цін і підвищення енергетичної безпеки" - Тінне Ван дер Стратен, міністр енергетики Бельгії.
У квітні 2024 року Європейська рада зробила ще один важливий крок, закликавши продовжити роботу над енергетикою як рушійною силою конкурентоспроможності.
У своїх висновках вона підкреслила необхідність створення справжнього енергетичного союзу, який служитиме двом цілям: досягненню енергетичного суверенітету Європи та кліматичної нейтральності. Для цього передбачено амбітний перехід до електроенергетики та значні інвестиції в мережі, сховища та взаємозв’язки.
Однією з основних новин стало те, що ЄС прагне створити повністю інтегровану, взаємопов’язану та синхронізовану енергетичну систему в Європі. Висновки Ради ЄС підкреслюють необхідність довгострокового скоординованого планування інфраструктури електромережі на європейському рівні. Особливу увагу було приділено зростаючій проблемі перевантаження мережі, що вимагає нових підходів та інноваційних рішень.
Таке планування має поєднуватися з координацією національних планів на регіональному рівні знизу вгору та враховувати особливості регіонів, які не пов’язані між собою або недостатньо взаємопов’язані. Це є ключовим для забезпечення енергетичної безпеки та стабільності в усіх куточках ЄС.
Рада також нагадала про висновки Європейської ради щодо досягнення справжнього Енергетичного Союзу та важливості взаємозв’язків у досягненні цієї мети. Європейська комісія отримала завдання запропонувати посилену структуру, яка гарантує, що планування та розгортання мережі відповідатиме кліматичним та енергетичним цілям ЄС. Це має підвищити прозорість і відстежуваність всього процесу планування та розвитку електромережі.
Висновки також закликають Комісію оцінити та виявити прогалини, а також розробити заходи для покращення системи управління на рівні ЄС щодо планування, вибору та впровадження транскордонної інфраструктури. Мета полягає в забезпеченні достатньо інтегрованого європейського та регіонального підходу.
Таким чином, Європейський Союз рухається стрімким кроком до визначених цілей Green Deal. Реалізація цих планів не лише забезпечить енергетичну незалежність Європи, але й сприятиме досягненню кліматичної нейтральності, що є важливим елементом у боротьбі зі зміною клімату. Інвестиції в енергетичні мережі та синхронізація зусиль на європейському рівні створять стабільне та безпечне енергетичне майбутнє для всіх громадян ЄС.
- Справедлива індексація розміру пенсії: ВС зобов'язав ПФ провести індексацію пенсії Світлана Приймак вчора о 15:25
- Без Господарського кодексу: що тепер кардинально зміниться Дмитро Зенкін вчора о 12:34
- План щодо врегулювання конфлікту Володимир Горковенко вчора о 10:29
- Сторічна угода: несподіваний аспект Євген Магда вчора о 06:02
- Чи варто оскаржувати наказ на податкову перевірку після її початку? Світлана Приймак 16.01.2025 15:25
- Лідерство через усвідомлення: трансформація бізнесу Наталія Растегаєва 16.01.2025 13:46
- Свіже рішення у справі щодо захисту митних інтересів України Дмитро Зенкін 16.01.2025 12:34
- Інновації в енергетичному трейдингу: як технології змінюють ринок електроенергії та газу Ростислав Никітенко 16.01.2025 10:06
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов 15.01.2025 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин 15.01.2025 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак 15.01.2025 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова 15.01.2025 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
-
"Стане прикладом для України". У Львові будують зразковий ринок – фото
Бізнес 6535
-
Bloomberg: Команда Трампа готує два підходи до санкцій проти РФ для примусу до миру
Бізнес 3179
-
Глобино заперечило чутки про співпрацю з Росією. Каже, що це замовна кампанія
Бізнес 2098
-
Ексміністр енергетики Литви Неверович очолив наглядову раду Енергоатому
Бізнес 2009
-
Десять тонн на кілометр. Як краматорське підприємство розпочало нове життя на Закарпатті
Бізнес 1966