Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.05.2023 09:39

Промислове рибальство: нові правила для збалансованого використання ресурсів

Народний депутат України ІX-го скликання, член депутатської фракції політичної партії "Слуга народу"

Оновлено Правила промислового рибальства у внутрішніх водоймах

Проблема впливу промислового рибальства на сировинні ресурси України є досить актуальною та потребує більш дієвого нормативно-правового врегулювання, яке спрямоване на уникнення суперечностей і гармонійне поєднання інтересів забезпечення країни промислової рибною продукцією, а також забезпечення охорони та раціонального використання водних біоресурсів.

Нагадаю, наш парламентський Комітет з питань аграрної та земельної політики, в якому я безпосередньо працюю, активно працює над впровадженням реформ в рибній галузі, з найважливіших опрацьовано та ухвалено закон №2989-IX, котрий запускає розподіл квот на вилов риби на онлайн-аукціонах, пришвидшує документообіг, вводить електронний квиток для рибалок і створює Єдину держсистему управління "Є-риба".

З 16 травня в Україні запрацювали нові Правила промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах згідно з наказом Мінагрополітики від 10.04.2023 № 785 «Про затвердження Правил промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах)».

Прийняття наказу приводить Правила промислового рибальства у відповідність до положень законів «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про тваринний світ» та інших нормативно-правових актів та врегулювати наступні питання:

- регламентує промислове добування (вилов) водних біоресурсів, щодо яких застосовуються додаткові обмеження;

- визначає райони та строки промислу, знаряддя добування (вилову) та допустимі до добування (вилову) об’єкти промислу та їх розміри;

- визначає заходи зі збереження водних біоресурсів;

- визначає особливості здійснення промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).

Попередні Правила суттєво не переглядалися понад 20 років, тому не відповідають положенням нормативно-правових актів та реаліям сьогодення. Оновлені правила поєднують раціональне використання водних біоресурсів та їх охорону.

Промислове рибальство за новими правилами дасть змогу наситити наш ринок високоякісною рибною продукцією власного виробництва за доступною ціною і сприятиме збільшенню обсягів її споживання на душу населення в Україні. Водночас забезпечить захист вітчизняного товаровиробника та створить сприятливі умови для ведення рибного бізнесу загалом.

Серед нововведень Правил промислового рибальства:

- актуалізовано визначення знарядь лову і вимоги до їх використання;

- встановлено нові вимоги до знарядь лову, наприклад для раколовок додатково ведено кількісний критерій, так максимальна висота крила раколовки не повинна перевищувати 0,5 м;

- для збереження молоді водних біоресурсів заборонено використання сіток з кроком вічка менше ніж 36 мм та 70 мм на дніпровських водосховищах;

- зменшено мінімально допустимі розміри для вилову ляща у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах крім дніпровських водосховищ до 30 см;

- для охорони молоді крупночастикових водних біоресурсів встановлені норми прилову для сіток з кроком вічка 52-68 мм не більше 10 %;

- оновлено обмеження в частині промислового навантаження на водойми, зокрема щодо кількості знарядь лову;

- актуалізовано райони промислу, зокрема декомунізовано назви та змінено координати районів промислу.

Водночас Правилами визначено способи та строки вилову водних біоресурсів, типи, розміри, кількість та технічні характеристики суден флоту рибної промисловості, допустимі до   вилову розміри об’єктів промислу, вимоги щодо їх охорони, умови користування рибогосподарськими водними об’єктами (їх частинами), навантаження на кожний об’єкт тощо.  Детальніше з новими Правилами промислового рибальства у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах) можна ознайомитися за посиланням.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи