Кадровий голод: тенденції
Короткий аналіз досліджень провідних рекрутингових компаній, соціологічних досліджень, даних Державної служби статистики України та відзивів роботодавців.
«Якби не було статистики, ми б навіть не підозрювали про те, якдобре ми працюємо»,
(Х/ф "Службовий роман")
Курчат по осені рахують. Цим і зайнявся Інститут соціології НАНУкраїни. У наступному році планує виїхати за кордон 12% наших громадян, наЗаході цей показник сягнув 18%. Чому українським компаніям стає вигіднозавозити спеціалістів з інших країн?
Востаннє у 2002році статистика повідомляла про 7% бажаючих поїхати на заробітки. На мою думкускоробуде нікого вибирати.
«Вибір персоналу в роботодавця буде наскільки мізерним, що відпаденеобхідність у тестуваннях, перевірках, співбесідах».
До таких висновків приходиш аналізуючи дослідження провідних рекрутингових компаній,соціологічних досліджень, даних Державної служби статистики України та відгуківроботодавців.
Ситуація в регіонах України
Звуст громадян «немає роботи» читаємо між рядків - «немає високооплачуваноїроботи». Адже робота є, вакансій чимало. Та ось чи піде хтось на 3 000 гривень,витрачаючи щодня кошти на проїзд, обіди? Адже наприкінці місяця сума витрат – дебет,зійдеться із заробленим кредитом. Ось декілька показових прикладів з областей.
23 січня 2017 року. «Знайти трудягна зарплату у 4 тисячі гривень в Тернополі стало проблемою» - повідомляємісцева мешканка.У грудні вона розмістила оголошення у спільноті Facebook «Шукаю роботу.Тернопіль», що приватне підприємство запрошує на роботу кравчинь, можна бездосвіду роботи».
11 жовтня 2017 року. Водії маршрутнихтаксі Рівного їдуть на заробітки до Польщі. «Понад 100 водіїв сьогодні – некомплект на громадському транспорті. Нажаль, звільняються молоді й фізично здорові. Адже їхня заробітна плата насьогодні складає всього 6-7 тисяч гривень. У Польщі він повертається с тисячеюдоларів, перебиваючись, щоправда вчорашнім чаєм і нічлігом.
А ось про що тієї ж дати повідомляє Олександр Власюк, керівник міськогоУправління транспорту в Запоріжжі: «Водії маршруток масово звільнилися тапоїхали бурлакувати до Польщі. Господарі транспорту, залишившись безпрацівників, скоротили кількість мікроавтобусів на маршруті».
У свіжомуоголошенні від 21 жовтня йдеться: «Керівники чернівецьких шкіл шукають вчителів-фізкультурників, у сільськихшколах бракує математиків та фізиків…». Таку хронологію подій можнапродовжувати до безкінечності. Ситуація встолиці дещо краща, та це ненадовго…
На фонінестабільної економіки та ринку праці Державна служба зайнятості оприлюднює неменш цікаву статистику. Якщо в січні 2017 року на одне робоче місцепретендувало 9 осіб, то у вересні вже 4. Як би служби зайнятості не старалисядовести важливість своєї роботи для суспільства і держави, питання, куди за 9місяців поділись 5 осіб на місце, залишається відкритим.
Маховик еміграції
Кадровий голодзбільшуватиметься в геометричній прогресії, допоки Уряд лишатиметьсянеспроможнім розробити хоч будь-який план задля мотивації працездатногонаселення нашої багатої ресурсами держави. Кожен сектор бізнесу та економікимає, безумовно, свої особливості. Численні зміни в законах, буревій реформ,мільярдні транші від Міжнародного валютного фонду – на перший погляд, зміни докращого очевидні. Та нічого не зміниться, допоки корупційна складова переважаєекономічну доцільність.
Прірва між елітоюй простим населенням зростає, а середній клас, як такий, давно вимер разом зпрусаками в наших помешканнях. ТОП-ам компанії – авто преміям класу, робітникам– зарплату в 5-6 тисяч гривень, у кращому випадку. Тому бажання українськогонаселення емігрувати зростатиме, подібно обертам махового колеса. Ось івідповідь на питання на початку статті: через від’ємний приріст населення у насможна завозити спеціалістів з Ліберії чи Конго, де приріст ВВП на душу нижчий,ніж в Україні.
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Як зруйнувати країну 352
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 203
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 112
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
32934
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11369
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 9031
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 7993
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
7353