Кібербезпека: ідентифікація
Тривале, незручне і кропітке дійство для власника картки – проходження двох чи більше рубежів захисту. Але, у сучасному світі, протистояння зручності і безпеки стане класичним!
Пам'ятаю часи, коли контроль доступу в кабінетні приміщення обмежувався відбитком металевої печатки на пластиліні, який фіксував нитку або металеву перетинку, що з'єднувала двері з луткою. І цього було достатньо. Якщо ж виявлялося, що пломба чи відтиск пошкоджені, то проводилася службова перевірка.
На сьогоднішній же день має місце подвійна ідентифікація користувачів, зокрема для доступу в комп'ютер: а) звичні логін і пароль б) так званий фізичний ключ (він може бути у вигляді USB-брелка або старт-картки). При цьому географія старт-картки може бути розширена до турнікету при вході в приміщення, на якому фіксуватиметься час прибуття працівника на роботу.
Тепер, що стосується біометрії, яку намагаються впроваджувати, зокрема при отриманні банківської платіжної карти (БПК), і пропагують як панацею, що замінить всі рівні безпеки, які існували до цього. Залишати біометрію, як єдиний параметр захисту, не варто. Вона повинна дублюватись яким-небудь кодом чи паролем. Двом фізично міцним молодикам не складе труднощів взяти за руку тендітну дівчину і насильно торкнути її пальчик до сканера. Введення ж, додатково, пін-коду стане не 100%-им, але бар'єром для незаконного збагачення.
Так, це тривале, незручне і кропітке дійство для власника картки – проходження двох чи більше рубежів захисту. Але, у сучасному світі, протистояння зручності і безпеки стане класичним!
Що стосується значних сум, то операції по зняттю краще проводити в установі банку, через касу з пред’явленням паспорту. Якщо ж все-таки БПК, то слід додати ще один додатковий рівень захисту ( можливо, смс-повідомлення з кодом для підтвердження виконання транзакції). Чим більше факторів, тим краще.
Необхідно розуміти, що на сьогоднішній день банківська платіжна картка давно перестала бути безпечним та захищеним інструментом. Одним із дієвих заходів по захисту коштів, розміщених на БПК, є виготовлення двох дебетових карток: основної і додаткової. Основна виконуватиме роль сейфа, і може припадати пилом вдома та ніколи не використовуватися. Додаткова, на яку зараховуватимуться незначні суми з основної за допомогою web-банкінгу чи мобільних додатків, використовуватиметься як гаманець. З нею можна ходити в магазин чи знімати готівку з банкомата, не переймаючись при цьому за скімери та накладні клавіатури.
Слід окремо зупинитись і на розрахунках в торгово-сервісних мережах з допомогою сучасних мобільних телефонів. Визначити конкретну небезпеку важко, але ситуація однозначно спірна. На відміну від надійно «зашитого» чіпа в БПК чи банкоматі, в телефоні є операційна система, яка може бути уражена шкідливим кодом.
Чого тільки варті універсальні роз'єми, що використовуються як для заряджання пристрою так і для передачі інформації. Коли ми використовуємо такий безкоштовний сервіс як підзарядка телефону, скажімо, у закладах громадського харчування, що, зазвичай, розміщений біля адміністратора – звідки нам знати, куди ввімкнений зворотній кінець кабелю? Тому безпечніше тримати при собі портативний акумулятор. Так, не дуже зручно, можна забути вдома і т.п. Але в протистоянні зручності і безпеки вибір за вами.
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева вчора о 19:23
- ВВК до 5 июня: нужно ли проходить людям с инвалидностью? Віра Тарасенко вчора о 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука вчора о 14:16
- Цивільна конфіскація: про це варто знати, якщо ви державний службовець Тетяна Видай 28.03.2025 14:47
- Від 2 до 4 мільярдів доларів Євген Магда 28.03.2025 13:13
- Українські надра – не предмет торгу, а основа національної безпеки Олена Криворучкіна 28.03.2025 12:19
- Примусове доставлення до ТЦК: Як діє поліція та що потрібно знати Павло Васильєв 28.03.2025 11:58
- Ти не зобов’язаний знати все, але зобов’язаний знати, де знайти потрібну інформацію Дмитро Зенкін 28.03.2025 10:14
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту 373
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 268
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії 150
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 142
- Податкові пільги як драйвер розвитку молодіжного підприємництва: досвід Польщі 107
-
Яєчний король купує американського виробника яєць Hillandale Farms за $1,1 млрд
Бізнес 6649
-
Суд відкрив провадження про банкрутство забудовника ЖК "Еврика" у Києві
доповнено Бізнес 2904
-
Кульмінація некомпетентності. Чому закрили відомого розробника ігор Monolith
Технології 2362
-
Залежність від шопінгу: чому ми купуємо більше, ніж потрібно
Життя 1954
-
Скінімалізм — тренд, що спрощує бʼюті-рутину: як доглядати за шкірою просто й ефективно
Життя 1671