Ефективність HR-ів. Погляд зі сторони
Риба шукає де глибше, людина – де краще. Так повідує нам народне прислів’я. Прислів’я давнє, та якщо пройшло через роки, то неспроста. Плинність кадрів, «незакриті» вакансії, резюме претендентів – все це стало буденністю для установ та організацій, незал
Риба шукає де глибше, людина – де краще. Так повідує нам народне прислів’я. Прислів’я давнє, та якщо пройшло через роки, то неспроста. Плинність кадрів, «незакриті» вакансії, резюме претендентів – все це стало буденністю для установ та організацій, незалежно від їх форми власності. Але як вибрати саме того кандидата, який би максимально влаштував роботодавця? Який не звільниться після 6 місяців роботи? Який не зробить звільнення «проблемним» та інше?
HRD компаній та їх відділи керуються при відборі певними методиками, регламентами та усталеними звичаями. Тут виникає два питання: 1)наскільки ці методики застарілі і чи відповідають вони умовам сьогодення. Адже трудовий ринок, як і все навколо, змінюється, при чому суттєвими темпами; 2) наскільки давно спеціалісти по роботі з персоналом самі підвищували свою кваліфікацію і чи взагалі підвищували? Чи проходили щорічну атестацію на предмет профпридатності? Чи вимірюється їхнє КРІ? Не секрет, що доволі часто при співбесіді потенційний кандидат на посаду «сам в шоці» від манери спілкування, толерантності та інтелектуального розвитку HR-а. Це не говорячи про присутній суб’єктивізм. Коли оцінювання відбувається ще до проходження тестів та інтерв’ю.
Стосовно резюме претендентів на посади. Одним із етапів набору персоналу є відбір. Попередній відбір здійснюється по резюме, які надійшли від кандидатів. Тут важливо розуміти, що коли претендент складає власне резюме, він намагається висвітлити в ньому найкращі якості, те, чим він володіє в досконалості, свої сильні сторони. Тобто, резюме переважно готується з позиції власного погляду особи на свої професійні та особисті якості. І це потрібно враховувати при ознайомленні з ним. Просте питання – хто краще підготує резюме: людина, яка добросовісно та з віддачою працювала тривалий час в компанії і готує резюме вперше, чи той, хто за останні два роки змінив п’ять – шість місць роботи і описує власне резюме вже всьоме? Хто часто змінює роботу більш витончено підходять до складення резюме і проходження співбесіди.
Ще одна цікава тема для роздумів. Як з резюме можливо вбачити саме головне – бажання працювати? Досвід – добре, але наскільки він якісний і успішний? Кількість років, проведених на попередньому місці роботи, не дає гарантії того, що вони були проведені продуктивно. Навики – також добре, але потрібно перевіряти їх наявність та актуальність. При наявності досвіду роботи, навиків та знань ввірена ділянка роботи новоспеченого працівника може «просідати» по причині відсутності бажання працювати. Навіть застосовуючи механізми потужних мотиваційних схем, не завжди вдається підняти бойовий дух підлеглого.
Одне зрозуміло. Ті системи відбору та оцінювання кандидатів на посади що є в наявності – не ефективні та не відповідають теперішньому часу. Потрібно удосконалювати, як самі механізми так і їх учасників, створювати системний підхід в формуванні самих HR-концепцій.
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 234
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 125
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 17639
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13255
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 12691
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5919
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 5124