Як не стати заручником безнадійної заборгованості
Як бути організаціям чи установам, де відбувся факт розкрадання чи шахрайські дії, які призвели до значних втрат? В кращому випадку, є внутрішній нормативний документ , який регламентує порядок проведення службових розслідувань або ж положення про відшкод
Шахраї проявляють чудеса винахідливості, крадії намагаються бути непомітними, грабіжники користуються силою, наглістю і самонадійністю. Різні типи людей, різні способи заволодіння матеріальними цінностями, але результат один – втрати майна та необхідність його повернення або компенсації власнику.
Законодавство та норми моралі вказують на першочерговість відшкодування завданої шкоди винними особами, які з певного моменту переходять у категорію боржників. Боржників можна поділити на різні види, в залежності від критеріїв, але найтяжче з тими, які зникли, переховуються, відсутні. З ними неможливо почати переговорний процес чи стягнути кошти в примусовому порядку. Заборгованість переходить у безнадійну і покривається за рахунок інших ресурсів.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 408 затверджено Порядок розшуку боржника – фізичної особи, але вказаний нормативний актвизначає засади організації діяльності територіальних підрозділів служби громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб з установлення місцеперебування відповідачів у справах за позовами про стягнення аліментів або про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю фізичної особи, на підставі ухвали суду про їх розшук.
Якщо ж це категорія обвинувачених, підсудних, безвісно зниклих, то розшук проводитиметься підрозділами органів внутрішніх справ з наданими їм повноваженнями відповідно до наказу МВС України № 3 ДСК.
Але як бути організаціям чи установам, де відбувся факт розкрадання чи шахрайські дії, які призвели до значних втрат? В кращому випадку, є внутрішній нормативний документ, який регламентує порядок проведення службових розслідувань або ж положення про відшкодування завданих збитків. Та виконання всіх цих мір є ефективним при наступних умовах:
- дії проводяться по «гарячих слідах»;
- дії проводяться із забезпеченням доказової бази;
- компетентності осіб, які проводять заходи.
Невиконання належним чином хоча б одного із перелічених пунктів призводить до виникнення безнадійної заборгованості. Потрібно пам’ятати, що працівник може звільнитись, як до так і після виявлення правопорушення або померти. В результаті – борг є, винного немає! Таким чином, виникає необхідність розшуку особи або пов’язаних з нею осіб.
Звичайно, розглядається можливість підготовки та подання заяви у правоохоронні органи, для проведення досудового слідства, пошуку винного, направлення матеріалів кримінального провадження до суду і т.д. Але такий варіант далеко не завжди:
1) ефективний (в силу кричущої бездіяльності ОВС);
2) не сприймається керівною ланкою компанії (репутація; виїмка документів, яка може вийти за рамки кримінального провадження; можливість виявлення органами інших невідповідностей в діяльності організації; боязнь накладення санкцій вищестоящим керівництвом та інші).
Саме тут і доводиться справно діяти службі безпеки компанії, проявляючи всі свої навики і творчість. Адже чіткий інструктивний матеріал по розшуку осіб, з відповідними повноваженнями, відсутній, як і можливість делегування частини функцій по територіальному принципу.
Тож, чи варто легковажити… Як говорив класик: «Куй залізо, не відходячи від каси».
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11965
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2939
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2106
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2040
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2016