Як Комітет правосуддя ігнорує проблеми кандидатів суддівського резерву
Верховна рада продовжує ігнорувати реальні проблеми судової системи, які виникли не сьогодні і, навіть, не вчора, а через системну бездіяльність влади – вже більше року тому. Мова йде про долю кандидатів на посаду судді, що перебувають у кадровому резерві
Верховнарада продовжує ігнорувати реальні проблеми судової системи, які виникли несьогодні і, навіть, не вчора, а через системну бездіяльність влади –вже більше року тому. Мова йде продолю кандидатів на посаду судді, що перебувають у кадровому резерві, яка до сих пір не вирішена.
Не такдавно я писав про цю проблему - 12 листопада у 610 кандидатів на суддівськіпосади завершився 3-річний термін перебування у резерві.
Тобто, для того, щоб стати суддею повторно,їм потрібно буде знову проходити кваліфікаційне оцінювання. Фактично, ці людивитратили мінімум 1,5 роки для того, щоб здати іспити і потрапити до кадровогорезерву. І ще 3 роки чекали свого призначення Президентом України. Але так і недочекалися.
Така ситуація виникла тому, що більше року немогли працювати ВККСУ та Вища рада юстиції –органи, відповідальні за кадровий відбіркандидатів в судовій системі.
Цю проблему можливо було б вирішити –у Верховній Раді зареєстровано два проектизаконів - №2429ата №2429а-1, прийняття яких дозволить продовжити строк перебування у резерві цихкандидатів. І самі «резервісти» неодноразово звертались до парламенту тапросили народних депутатів прийняти будь-який з цих проектів закону.
Однак наші народні обранці, які так показовопереймаються долею суддів та судовою реформою, це питання навмисно ігнорують.При чому ігнорує профільний Комітет з питань правової політики та правосуддя –обидва проекти включені до порядку денногоцій сесії ВРУ, однак жоден із законопроектів досі не розглядався на засіданняхГоловного Комітету для їх підготовки до першого читання. Без цього проекти неможуть бути внесені в сесійну залу. Хоча 30-денний строк для їх розглядуКомітетом вже давно минув.
16листопада на засіданні кваліфікаційної палати ВККСУ було ухвалено компромісне ідуже зважене рішення – члени Комісії вирішили відкласти питання про виключенняз резерву кандидатів до прийняття парламентом рішення з цих законопроектів.
Натомістьактив «резервістів» вчергове звернувся до голови Комітетуіз відкритим листом і просить нарешті втрутитись в ситуацію. Під цим зверненнямпідписались майже півсотні кандидатів резерву.
Причому, резервісти нагадали голові Комітету, про те, що під час голосуваннязакону «Про забезпечення права на справедливий суд» Верховна Рада зробила виключення тапродовжила термін перебування у резерві для 11 кандидатів на посаду судді зпершого добору. Хоча початково продовжити термін перебування у доборі мали бвсім кандидатам на посаду судді, а таких сьогодні, нагадаю, понад 1100 осіб.
Кандидати резерву також просять запросити їхна засідання Комітету, на якому будуть обговорюватися законопроекти №2429ата №2429а-1.
Цікаво, чи готові народні депутати вислухатипозицію «резервістів» щодо цих проектів? Та чи готовий до зустрічі його голова?
P.S..Від себе додам, що ситуація із «резервістами» та повнеігнорування Комітетом та народними депутатами проблем понад 600 осіб, якіпройшли прозору процедуру відбору та витратили 4-5 років для того, щоб статикандидатами.
Втім парламент їх проблеми ігнорує.
Після такої поведінки народних депутатів, при чомудепутатів профільного комітету, відповідального за правосуддя, все менше віри у те, що ця Верховна Радаспроможна провести справжню судову реформу.
Із таким відношенням до судової галузі та її проблем, шансина це виглядають примарними.
Повний текст листа кандидатів резерву можна продивитись тут.
- Бізнес, статус і подарунки без шансів: як історія родини все ще може здивувати Олександр Карташов 20:02
- Коли лідер вигорів, але продовжує керувати: тиха криза в кабінеті СЕО Юлія Буневич 19:16
- Захист прав військовозобов’язаних і військових: головні проблеми воєнного стану Наталія Павловська 18:14
- AidEx Geneva 2025: як змінюється гуманітарна допомога – і чому Україна вже попереду світу Галина Скіпальська 12:44
- Підвищення зарплат учителям має бути, але не ціною обмеження їхніх прав Лариса Білозір 12:43
- Росія оголосила гру S.T.A.L.K.E.R. 2 поза законом Євген Магда 09:55
- Невидимий азарт цифрового світу Михайло Зборовський вчора о 12:03
- Чому керівники перевантажені: ключові помилки делегування та як їх усунути Олександр Скнар вчора о 09:52
- Мікро-ритуали для підтримки команди: маленькі кроки великої стійкості Тетяна Кравченюк 17.11.2025 17:16
- Вихід власника з операційки: розділення стратегії та тактики для кратного росту маржі Олександр Висоцький 17.11.2025 15:06
- Арешт майна: коли держава заходить у двері бізнесу Анна Ігнатенко 17.11.2025 12:17
- Енергоконтракти осені 2025: як умови постачання стали фінансовим ризиком для бізнесу Ростислав Никітенко 17.11.2025 10:23
- Аннушка вже розлила масло: чому "Міндічгейт" – точка неповернення Дана Ярова 17.11.2025 00:47
- Що означає новий статус у Резерв+ та коли він з’являється у військовозобов’язаних Віталій Соловей 17.11.2025 00:10
- Повернення анонімності: покоління Z перетворює цифрову ідентичність Христина Кухарук 16.11.2025 17:53
- Росія оголосила гру S.T.A.L.K.E.R. 2 поза законом 2700
- Після 40: як жінки обирають зрілих чоловіків, а не пристрасть і шоу 887
- Принцип суперпозиції: чи буде відновлено довіру між кандидатами та ВККС? 556
- Що означає новий статус у Резерв+ та коли він з’являється у військовозобов’язаних 297
- Чи можливо мобілізувати особу під час розгляду заяви на відстрочку? 206
-
Головний прапор України приспустили: що сталося
Життя 113669
-
"Ампутація або смерть". Три висновки The Economist про скандал, що загрожує Україні
75251
-
Під Києвом знайшли підпільне виробництво. Вилучили 24 т пластівців і 200 000 консервів – фото
Бізнес 48040
-
Таємні переговори Трампа з Росією. Що відомо про новий план завершення війни – із 28 пунктів
16639
-
Через збій Cloudflare перестали працювати X, ChatGPT і українські сайти
Технології 10676
