Зміни до Конституції - посилення диктатури влади чи покращення житття?
Галузь охорони здоров'я є керованою, якщо вона має понад 3% від ВВП, у нас - 2,7 %, а це означає...
Нами вже давно порушенопитання змін до Конституції України і нещодавно ми писали про конференцію натему "Зміни до Конституції України, перспективи та наслідки для кожного громадянинаУкраїни". В ході якої було піднято багато питань: історіястворення Конституції, основні положення, звіт про вже скоєну діяльність,відмінність статей та вплив нового документу на життя громадян України.
Сьогодні, 27 листопада,відбувся черговий круглий стіл щодо змін у конституції на тему: «Зміни доКонституції - для посилення диктатури влади чи покращення життя народу?». Західбуло розпочато з обговорення одного з елементів, який входить в системугарантованого соціального захисту для населення - медицину. Спікерами буловизначено, що основним завданням медичної сфери має бути комфортний табезкоштовний сервіс для людей. Україна, яка має у своїх надрах і багатствахдостатньо ресурсів ( якщо, звісно, їх контролювати), які можна спрямувати на розвитокпрогресивного людського фактору, а не відмивати кошти по програмах, якіпишуться. Що стосується самої тематики, то завданням є не продати якомогабільше з України, а навпаки - розвивати й створювати конкурентоспроможністьнашої держави. Тільки тоді країна почнепрогресувати і люди будуть тягнутися до чогось кращого. В даному випадкуобов'язково має бути безкоштовна державна медицина, бо наша держава сьогодні неє в числі тих, яка може забезпечити людину фінансовою підтримкою, за рахунокчого людина сама зможе сплачувати медичні послуги.
Галузь охорони здоров'яє керованою, якщо вона має понад 3% від ВВП, у нас - 2,7 %, а це означає, щовона перетнула межу некерованості. Розвивається галузь, якщо вона має 6% відВВП. Європейські країни, які мають хороші потужні системи охорони здоров'я витрачають від 9% до 14% від ВВП. Тобто у нас, насьогодні, критична ситуація і якщо ми нічого не зробимо шляхом державногобюджету чи іншого джерела, галузь охорони здоров'я буде знищена. Наша системаохорони здоров'я звісно потребує змін, але наша держава не готова дляпроведення цих реформ. Спершу ми маємо ґрунтовно та кваліфіковано розглянутипроблеми. Адже концепцію, яка єфундаментом для того, щоб прописати стратегію для конкретної сфери соціальногозахисту, ми не маємо. Тобто, якщо немаєконцепції - немає й стратегії. А якщо немає стратегії, то реформувати, тобтощось змінити чи створити неможливо.
Велика відповідальністьпокладається на громадськість, сила якої є основною цінністю в державі і можеконтролювати владу. Ми повинні оперувати майданною країною із сенсом,проявляючи голос народу. Основна причина тем, які порушуються у контексті зміндо Конституції і основна причина тих проблем, які вивили людей на вулицю 31серпня 2015 року "Зміни доповнень до конституції" полягає в тому, щопісля революції гідності ця майданна атмосфера не стала панувати у коридорахвлади. І коли влада не почне робити об'єктивних висновків, стрімких кроків дотого, щоб говорити й радитися із суспільством, до поки у нас і будуть проблеми ізвзаєморозумінням. Щоб уникнути цього, наші чиновники та керманичі держави не повинні їздити за кордон, щоб порадитися ,як реформувати Конституцію. А потім ще й привозити свої ідеї до Києва,представляти Верховній Раді, не спитавши народ. Всі питання мають вирішуватисяна рівні спілкування влади із суспільством. Тільки досягнувши згоди обохсторін, Конституція України зможе прижитися у народі та допомогти країні вийтина новий клас.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 24319
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21308
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 11185
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9494
-
Селена Гомес, Демі Мур та Єва Лонгорія: найкращі образи найуспішніших жінок Голлівуду – фото
Життя 7954