Вони домовляються, вона торгується
Відтепер можливість винайдення компромісного вирішення питання Тимошенко заради підписання угоди про асоціацію значно звузилася
Учорашній візит опозиціонерів в харківську лікарню до ЮліїТимошенко приніс ряд несподіваних відкриттів. Чи не головним меседжем стало те,що Юлія Тимошенко вже, виявляється, вже не бажає виїжджати на лікування доНімеччини, а вимагає чи то амністії, чи то помилування, чи то декриміналізаціїстатей КК, за якими засуджена. Всі ці вимоги єкс-прем*єра озвучив АрсенійЯценюк, який також заявив: «Будь-які інші спроби щодо того, щоб у наручникахвивезти Юлію Тимошенко на тижневе лікування в Німеччину і не звільнити її, яктого вимагає ЄС, є неприпустимими». Він також додав, що виїзд пані Тимошенко налікування без нівелювання чинного вироку є тимчасовим рішенням та означає лише «перервуу репресіях».
Примітно, що ще кілька днів тому - на початку жовтня – у своємувідкритому листі голова «Батьківщини» висловлювала бажання виїхати на лікуванняв клініку «Шаріте» задля розрядки ситуації напередодні самиту Східногопартнерства у Вільнюсі. «Для врегулювання питання з політичними в'язнями вУкраїні працює спеціальна місія Європарламенту на чолі з Петом Коксом таОлександром Квасьнєвським, які в постійному режимі ведуть переговори з ВікторомЯнуковичем щодо мого звільнення. Я їм безмежно за це вдячна, як і всім світовимлідерам, які їх делегували, вручили їм відповідний мандат та підтримують їхнюроботу. Пет Кокс та Олександр Квасьнєвський передали мені пропозицію стосовновиїзду в Німеччину на лікування, - написала вона. - Я публічно приймаю цюпропозицію. І не тому, що я не довіряю українським лікарям...Я не довіряю нелікарям, а режиму, який готовий і здатний зробити все заради того, щоб менепозбутися. Я боролася, борюся й боротимуся за свою повну правову реабілітацію, зняттяз мене всіх абсурдних, від "а" до "я" сфальшованихзвинувачень, за повернення до повноцінного політичного життя. Ясно, що виїзд налікування не вирішує цієї проблеми повною мірою. Але я вірю в те, що такий крокрозрядить ситуацію напередодні саміту Східного партнерства. Тому зарадиуспішного Вільнюсу і успішної України, заради історичної та доленосної Угоди зЄС я готова прийняти таку пропозицію».
Після появи цього листа навіть представники фракції Партії регіонів (!) запропонували прийняти в парламенті спеціальний закон, який би зробивможливим її виїзд до Німеччини, чого за ними раніше ніколи не спостерігалося.
То що ж сталося? Звідки і, головне, чому саме напередоднізапланованого на вчора звіту місії Кокса-Квасьнєвського з*явилися ці новівимоги і фактична відмова від вже ніби погодженого усіма сторонами компромісу? Зрозуміло,що після цього звіт делегації Європарламенту був відкладений, а місіяпродовжена на місяць. Тепер усім зацікавленим сторонам – представникам Європи,української влади та інших інституцій – доведеться шукати нове вирішення «питанняТимошенко». Яка, схоже, усвідомила свою роль головного фактору для успішногоВільнюсу і намагається виторгувати собі найбільше.
Ще один висновок, до якого прийшли більшість провіднихукраїнських експертів з євроінтеграції – відтепер можливість винайденнякомпромісного вирішення питання Тимошенко заради підписання угоди про асоціаціюзначно звузилася. І не в останню чергу – через найвідомішого в*язня харківськоїлікарні.
- Поділу доходів отриманих другим із подружжя від зайняття підприємницькою діяльністю Євген Морозов 20:34
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1375
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 671
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 293
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 174
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7946
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2813
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 2679
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2454
-
Смак Різдва з усього світу: від панетоне й штолена до маринованого оселедця
Життя 2037