Он-лайн будинок юстиції – доступні нові послуги
Втратили свідоцтво про народження чи інший документ? Отримати дублікат вже на наступний день – наразі не проблема. А відтепер в Україні можна навіть бізнес зареєструвати он-лайн.
Втратили свідоцтво про народження чи інший документ? Отримати дублікат вже на наступний день – наразі не проблема. А відтепер в Україні можна навіть бізнес зареєструвати он-лайн.
Мабуть усі мипам’ятаємо нудні години очікування та довжелезні черги в органах реєстраціїактів цивільного стану. Раніше ВДРАСЦи пропонували свої послуги лише приособистій зустрічі в кабінетах. Зареєструвати народження, шлюб, розлучення чисмерть громадян України, було можливим лише при поданні документів у паперовійформі. У 2016 році понад 1 мільйон громадян України особисто відвідали органидержавної реєстрації, витративши на це величезну кількість часу. Відтепер усіці послуги доступні в Інтернеті в будь-який зручний час 24 години на добу 7днів на тиждень. Електронні послуги доступні через «Онлайн-будинок юстиції» запосиланням online.minjust.gov.ua.
А віднині на сайтдоступні нові послуги. На порталі фізичні особи-підприємці можуть здійснюватидержавну реєстрацію, вносити зміни до відомостей, включати відомості до реєструі припиняти підприємницьку діяльність в он-лайн-режимі. Аналогічно і дляюридичних осіб: держреєстрацію, створення юрособи та внесення відомостей дореєстру можна здійснити, не виходячи з кабінету.
Електронні формидокументів з автоматичною перевіркою і підказками мінімізують ризик допущенняпомилок під час їх заповнення. За рахунок автоматизації значно прискорюєтьсяпроцес розгляду документів і ухвалення відповідного рішення.
Такі нововведеннядозволять заощадити час, фінансові ресурси і мінімізують корупційні ризики.
Сервіс розпочав свою роботу 7 квітня 2016 року. Спочатку системутестували і вона працювала лише на рівні Києва. Та вже з 23 лютого цього рокупісля позитивного результату, такі електронні послуги доступні всій Україні.
Ми почали боротисяз бюрократичною системою тисяч папірців і потроху перемагаємо її. Ще 3 рокитому електронні сервіси та Міністерство юстиції були несумісними. Нині мивходимо в лідери серед державнихорганів, де запроваджуються електронні технології та проводяться реформи усфері дерегуляції. Це спільна робота людей, які працюють в Міністерствіюстиції, Головному територіальному управлінні юстиції у місті Києві, а такожволонтерів з ІТ галузі, які допомагали нам з перших днів створювати новийпростір свободи і простоти у комунікаціях з державними органами.
Величезнікорпорації відмовилися від паперових носіїв ще 10 років тому. Нині у світіпрослідковується тенденція відходу від паперових носіїв. І ми є частиною цьогопроцесу, адже це швидкість і зручність для громадян, бізнесу та всього суспільства.«Он-лайн будинок юстиції» – це першатакого роду платформа, яка реально запрацювала. Крім цього, вона буде розширюватися, з’являтимуться нові послуги,доступні в он-лайн режимі.
Тепер будь-якийгромадянин може подати заявку через «Он-лайн будинок юстиції» про втратудокумента і в будь-якому відділі ДРАЦС країни отримати дублікат уже завтра.Адже наша філософія – отримати послуги в сфері юстиції максимально швидко - в 3кліки мишкою.
Ми поставили передсобою завдання відкрити законсервовану систему, яку можна узагальнено назвати"подача і видача документів". Перевівши цю систему в он-лайн, мипіклуємось про час, нервову систему та невід'ємне право на повагу до гідностімільйонів українців. Бо корупція, черги і безліч папірців в еру електроннихможливостей пригнічували це право.
Живи на повну, апро документи подбає Мін'юст!
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 33676
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 27602
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
12898
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 9596
-
Порошенко показав декларацію за 2024 рік: заробив понад 4 млрд грн
Бізнес 8438