Відкрите зверенення НКПУ до КМДА та Київської міської ради
«Щодо правомірності права власності ФПУ на будівлю за адресою: м. Київ, Майдан Незалежності, 2»
Голові Київської міськоїдержавної адміністрації Кличко В.В., Постійній комісії Київради з питаньвласності Береговому Ю.М.
«Щодо правомірності права власності ФПУ на будівлю за адресою: м. Київ, Майдан Незалежності, 2»
Головне упраліннямайном Київської міської державної адмінстрації наказом № 492-В від 09листопада 1998 року «Про оформлення права власності на об’єктнерухомого майна» оформило право власності Федерації профспілок України на об'єктнерухомості за адресою Майдан Незалежності, 2 площею 17607,
Вищевказана будівля була частиною майнового комплексу майна загальносоюзнихпрофспілкових організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на територіїїУкраїни (колишньої Української республіканської ради профспілк) профспілок вУкраїні, за часів СРСР, входила дозагального майнового комплексу Всесоюзної ЦентральноїРадипрофесійних спілок (ВЦРПС).
Після розвалуСРСР, наряду з іншими громадськими організаціями, перестала існувати іВсесоюзна Центральна Рада професійних спілок (ВЦРПС).
На сьогодні питання правового режиму майна загальносоюзних громадськихорганізацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території Україн, регюлютьсятакими нормативно-правовими актами:
1. Законом України від 10 вересня1991 року «Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування,розташовані на території України», яким встановлено, що рішення державнихорганів, органів громаських, політичних, кооперативних, інших організацій і підприємств, посадових осіб, атакож договори та інши угоди, прийняті чи здійснені на основі закондавства СРСРщодо зміни власника і форми власності, а також створення акціонерних таспільних підприємств за участю органів влади та управляння Союзу РСР післяприйняття Постанови Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року «Прооголошення незалежності України» без узгодження з відповідними органами управління,визначеними Кабінетом Мінітсрів України, вважається недійсними.
2. Постановою Верховної Ради України від 4 лютого 1994 року № 3943-ХІІ «Промайно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР», якоювстановлено, що тимчасово, до закондавчого визначення суб’єктів прававласності майна загальносоюзних громаських організацій колишнього Союзу РСР,розташованого на території України, зазначене майно є загальнодержавноювласністю.
Таким чином, майно загальносоюзних профспілкових організацій колишньогоСоюзу РСР, розташованого на території України, після 24 серпня 1991 року стало загальнодержавною власністю.
Оскільки до цього часу законодавчого визначення правонаступників майна загальносоюзнихпрофспілкових організацій колишнього Союзу РСР не існує, правовий режим цьогомайна не змінився, який залишається до цього часу загальнодержавною власністю.
Згідно з Постановою Верховної РадиУкраїни від 4 лютого 1994 року № 3943-ХІІ «Про майно загальносоюзнихгромадських організацій колишнього Союзу РСР» встановлено, що тимчасово, дозаконодавчого визначення правонаступників майна загальносоюзних громадських організаційколишнього Союзу РСР Фонд державного майна здійснює право розпорядження циммайном у процесі приватизації та повноваження орендування майнових комплексівпідприємств та організацій (їх струкутурних підрорзділів).
Фонд державного майна України відповідно до Постанови Верховної Ради України від 4 лютого 1994 року№ 3943-ХІІ «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього СоюзуРСР» не давав згоди Головному упраліннюмайном Київської міської державної адмінстрації на оформлення право власностіФедерації профспілок України на об’єкт нерухомості заадресою Майдан Незалежності, 2 площею 17607,
Прошу розглянути на сесії Київської міської ради питання законності видачівищезазначаного свідоцтва Федерації профспілок України на об’єктнерухомості за адресою Майдан Незалежності, 2, скасувати наказ Головногоуправління майном КМДА №492-В від 09 листолпада 1998 року, як такий, що виданийв порушення законодавства та законодавчих актів України, що регулюють майноваіпитання в Україні та повернути вказану власніть державі.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов вчора о 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська вчора о 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв вчора о 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч вчора о 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко вчора о 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов 04.11.2024 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко 04.11.2024 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков 04.11.2024 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова 04.11.2024 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська 04.11.2024 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв 04.11.2024 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж 04.11.2024 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко 04.11.2024 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 28288
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11729
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11337
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 7288
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 5290