Вимагаю у Яценюка, щоб МЗС і Мініфраструктури знайшли спільну мову і п
РФ фактично відмовляється від консультацій між Державіаслужбою України і представниками авіаційних властей РФ з питань порушення російськими авіакомпаніями Угоди між Урядами України та РФ про повітряне сполучення та співробітництво у сфері повітряного тран
РФ фактичновідмовляється від консультацій між Державіаслужбою України і представниками авіаційнихвластей РФ з питань порушення російськими авіакомпаніями Угоди між УрядамиУкраїни та РФ про повітряне сполучення та співробітництво у сфері повітряноготранспорту від 12 січня 1994 року.
Про це я дізнавсяіз відповіді на своє звернення щодо вжиття відповідних заходів направлених назастосування санкцій до російських авіакомпаній, які здійснюють рейси до Криму.
Нагадаю, до мененадійшло звернення громадян, які вкрай стурбовані тим, що Eurocontrol(Європейська організація з безпеки повітряної навігації) не застосовує санкційдо російських авіакомпаній, які здійснюють рейси до Криму, тільки лише тому, щоУкраїна цього попросту не вимагає.
Як пояснило Міністерство інфраструктури України, у зв’язку із тим, що РосійськаФедерація не є членом Європейської організації з безпеки аеронавігації (Євроконтроль),застосування з боку Євроконтролю санкцій по відношенню до російськихавіакомпаній не вбачається можливим.
На сьогодні, питаннязастосування санкцій по відношенню до авіакомпаній РФ, що безперестанно тагрубо порушують порядок використання повітряного простору України розглядаєтьсяДержавіаслужбою України у рамках двох процедур: процедури Міжнародноїорганізації цивільної авіації (ІКАО) та процедури, передбаченої двосторонньоюміжурядовою угодою про повітряне сполучення.
Наразі Україноюне завершений переговорний процес з Російською Федерацією з питань врегулюванняситуації з аеронавігаційним обслуговуванням у повітряному просторі надтериторією анексованої РФ АР Крим. Проведено два раунди неформальнихконсультацій. Незабаром планується проведення третього раунду консультацій зцього питання у Парижі, однак пропозиції щодо конкретної дати з боку ІКАО досіне надходили.
На сьогодніпитання застосування санкцій до російських авіакомпаній можливо швидко порушитилише у рамках двосторонньої угоди між Урядами України та РФ про повітряне сполученнята співробітництво у сфері повітряного транспорту від 12 січня 1994 року. У зв’язкуіз очевидними численними фактами порушення зі сторони російських авіакомпанійпорядку використання повітряного простору України, Державіаслужбою України булорозроблено проект листа на адресу керівництва Федерального агентства повітряноготранспорту РФ з вимогою якомога скоріше припинити такі порушення. В іншомувипадку Державіаслужба України залишає за собою право на підставі пункту 1 ст. 6Угоди скасувати дозволи на виконання регулярних польотів в/з аеропортівУкраїни. Видані авіакомпаніями РФ.
За результатамипогодження зазначеного проекту листа із Міністерством закордонних справУкраїни, Державіаслужбу поінформовано про позицію МЗС, яке вважає доцільнимпровести невідкладні консультації з представниками авіаційних властей РФ зпитань порушення російськими авіакомпаніями положень ст. 8 Угоди. Водночас, МЗСУкраїни акцентує увагу на змісті ноти МЗС РФ від 02.07.2014 року, відповідно доякої РФ фактично відмовляється від таких консультацій.
Станом насьогодні, до російських авіакомпаній-порушників застосовано фінансові санкції увигляді штрафів. Зокрема виписано 181 постанову про накладання штрафів заправопорушення у галузі цивільної авіації на загальну суму 24 млн. 616 тис. грн.
Я звернувся до Прем’єр-міністраУкраїни з тим, що Мініфраструктури і МЗС мають неузгоджену позицію дії щодосистемних порушень російськими авіакомпаніями українського авіапростору бездозволу України. У зв’язку із цим, прошу його створити робочу групу щодо цього питанняі виробити позицію держави, яка би дієво протистояла незаконним діям РФ. Абоприсвятити цьому питанню частину одного із засідань Кабміну. У всіх випадкахпрошу це зробити за моєї участі, або за моєї присутності.
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов вчора о 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська вчора о 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв вчора о 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч вчора о 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко вчора о 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов 04.11.2024 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко 04.11.2024 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков 04.11.2024 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова 04.11.2024 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська 04.11.2024 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв 04.11.2024 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж 04.11.2024 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко 04.11.2024 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 28100
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 11680
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 11327
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 6968
-
Антонов перевіз до США спеціальний космічний супутник "Гера" – фото
Бізнес 5233