Мінфін приховує, які бюджетні заклади можуть бути скорочені
Міністерство фінансів України приховує інформацію щодо можливої оптимізації, тобто закриття, деяких закладів мережі бюджетних установ у сферах культури, освіти, науки, спорту, соціальної політики, економічного розвитку, ЖКГ тощо.
Міністерство фінансівУкраїни приховує інформацію щодо можливої оптимізації, тобто закриття, деякихзакладів мережі бюджетних установ у сферах культури, освіти, науки, спорту,соціальної політики, економічного розвитку, ЖКГ тощо.
На моє звернення доМінфіну з проханням надати копії листів-пропозицій Міністерства фінансів доінших Міністерств щодо оптимізації мережі бюджетних установ, Міністерствовідповіло, що можливості надати ксерокопії з надісланих оригіналів не має.
Скороченняустанов може призвести до великої соціальної напруги. Більше того, воно може суттєвозмінити долю великої кількості українців: одні залишаться без роботи, інші –без можливості вчасно і в зручному місці отримати ті чи інші послуги. На моюдумку, саме тому українці повинні знати про ті загрози, які готує для нихвлада, в даному випадку, «руками» Міністерства фінансів. Саме тому я повторнозвернувся до Мінфіну з вимогою оприлюднення інформації щодо оптимізації мережібюджетних установ.
Як повідомлялося,Міністерство фінансів направило Міністерству культури пропозиції з заходамищодо оптимізації мережі бюджетних установ. Зокрема, в Мінкульті пропонували«розглянути питання про надання органам місцевого самоврядування та виконавчоївлади пропозицій здійснювати реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніхнавчальних закладів у сільській місцевості».
Аналогічні зверненнябули направлені до Міністерства освіти і науки, Міністерства молоді та спортуУкраїни, Міністерства соціальної політики України, Міністерства економічногорозвитку і торгівлі України, Міністерства регіонального розвитку, будівництвата житлово-комунального господарства, а також до Міністерства юстиції. Алетекст звернень Мінфіну до цих міністерств до сьогодні залишається прихованим відгромадськості.
Крім того, Мінфінхотів довести плату за навчання в художніх школах до рівня «економічно обґрунтованої,на рівні не нижче собівартості плати за навчання». Ще чиновники рекомендували нетільки «оптимізувати (тобто скоротити) загальне число годин навчальних планів»,а й «продовжити роботи з оптимізації закладів культури», затвердивши«регіональні плани об'єднання навчальних закладів, закладів культури, фізичноїкультури і спорту» .
На практиці ж цеозначає встановлення фактично не підйомної для більшості батьків плати занавчання для дітей у художніх школах, що спричинить за собою їх закриття.
- Автоматическая отсрочка. Нужно ли идти в ТЦК Віра Тарасенко вчора о 21:55
- Примусове знесення нежитлових приміщень: коли відповідальність наздоганяє власника Дмитро Зенкін вчора о 20:59
- Реєстрація вхідної кореспонденції від суду в якості доказу її отримання у певну дату Євген Морозов вчора о 20:37
- Пояснення судового рішення: чому ТЦК не вдалося відстояти штраф Павло Васильєв вчора о 18:01
- Єврокомісія: Звіт по Україні 2024 – дорожня карта до ЄС Лариса Білозір вчора о 17:38
- Невизначеність у договорах про поділ майна: українська та міжнародна практика Світлана Приймак вчора о 13:18
- Нові правила REMIT: адаптація до змін, що це означає для українських енергетичних компаній Ростислав Никітенко вчора о 11:32
- Куди веде США Україну і світ Дмитро Васильєв вчора о 11:14
- "Візуальний огляд" водія на стан наркотичного сп’яніння: аспект законності Євген Морозов 05.11.2024 20:08
- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 05.11.2024 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 05.11.2024 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 05.11.2024 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 05.11.2024 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 05.11.2024 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов 04.11.2024 20:02
-
Німеччина отримала першу компенсацію за недопостачений Газпромом газ
Бізнес 20797
-
Китайський бізнесмен купує найбільшого приватного видобувача бурштину в Україні
Бізнес 8379
-
Які області України постраждали від війни найбільше — дослідження Top Lead
Інфографіка 6334
-
"Зрубав два дубки — дадуть три роки", — соцмережі переповнені мемами на так званий закон "про дрова"
Життя 5070
-
Зеленський з третього разу погодив закон, який дає ще три роки на приватизацію паїв
Бізнес 4917