Арт зміна ДНК української нації
Турбулентність кожного дня зараз в Україні, як не дивно, породжує кардинально нові можливості. Адже кожна людина, кожен громадянин є невід'ємною частинкою величезного макрооргазізму країни.
Синергія зусиль кожного українця породжує якісно нові сенси, накшталт нових ланцюгів сполучень культурного коду української нації.
От, наприклад, історія українського художника Сергія Баранніка. Життя талановитого художника розділилось на “до”, в якому він приймав участь у розписі Свято-Нікольської церкви та монументально -декоративних робіт на багатьох заводах Маріуполя, та “після”, у якому втратив більше 200 полотен та з кошенятком на руках вийшов живим з “Маріупольської фортеці”. І саме ця незламна енергія митця надала синергічний поштовх для створення неймовірної картини “Маріупольська Мадонна”, яка стала одним із об’єктів унікального культурного проєкту OBERIG UKRAINE (Ukraine_Oberig).
Цицерон казав “Silent leges inter arma” (“Коли загримить зброя, музи замовкнуть”), але українське суспільство, як справжній фенікс, відновлюється та стає все потужнішим від кожного ворожого удару, і арт в цьому процесі відіграє далеко не останню, а може і одну з головних ролей, бо не мовчить. Геніальний Лесь Курбас навіть у засланні на Соловках створив свій власний театр, що ставив відверто антирадянські п’єси, хоча своєю діяльністю як режисер докорінно змінив всю історію сучасного театрального мистецтва. Мрійник та винахідник Ігор Сікорський здійснив мрію людства підняти у повітря незрозуміло важку машину з мотором, яка зараз виконує надважливі рятувальні місії у всьому світі. Серж Лифар своєю наполегливістю, у поєднанні з майстерністю та автентичною українською самобутністю, вніс справді “золотий” відбиток своїх пуантів у світовий балет. Казимир Малевич, що надихався та зростав на базі народно-побутового українського мистецтва, створив екзистенційний витвір, що став мультидисциплінарною концепцією всього людства.
Все це я до того, що різні прояви мистецтва українців своєю неймовірною енергетикою як раніше, так і особливо зараз, чинять системні зміни для свого суспільства. І це беззаперечний історичний факт.
А тепер подивимось, що мистецтво все більше колаборується з іншими видами суспільного життя і є тим невидимим культурним кодом, що поєднує людей з абсолютно різних сфер діяльності. Проте, поєднавши, створює довгострокові зв’язки та союзи. Як приклад, все більше бізнесових знайомств зараз, саме під час війни, з’являються на арт-виставках, аукціонах або навіть на неймовірно цікавих лекціях про мистецтво, як у Діани Клочко або інших українських мистецтвознавців.
От Ісаак Бабель сказав “Книга - це світ, що видно через людину”. Так само і суспільні тектонічні процеси ми вбачаємо через парадигмальні зміни кожного, що примножуються у енергію великого та непереможного організму Україна.
Незважаючи на усі випробування цього періоду нашого суспільного життя, ми, українське суспільство, пройшли точку біфуркації та невпинно рухаємось до все більш стійких оновлених суспільних зв’зків, таких, як у структурі ДНК, тим самим змінюючи свій власний культурний код української нації.
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
-
Найкращі вбрання конкурсу "Міс Всесвіт-2024" – фото
Життя 30316
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9381
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 4883
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 4847
-
"Справжній бедрум панк": музичні новинки тижня
Життя 3961