Торгові агенти з точки зору психофізіології процесів
Як зменшити фонд оплати праці підприємства, при цьому піднявши зарплату працівникам, а також зробити життя підлеглих в компанії комфортним та ефективним?
Це питання давно хвилює не тільки власників і керівників бізнесу, а також експертів. Мною було розглянуто декілька підходів до вирішення цього питання. Але я хотів би зупинитися на одному з них, який, на мою думку, є більш точний та результативний.
Отже зверну вашу увагу на систему BRIT System, яка була розроблена та досліджена Русланом Бельтюковим, засновником Львівської школи керівників бізнесу. За допомогою BRIT System впродовж декількох років були детально аналізовані процеси та психофізіологія працівників у цих процесах. В результаті було знайдено і перевірено на практиці рішення проблеми удосконалення роботи компаній.
Розглянемо простий приклад одного типу працівників – торгових агентів. Адже для більшості підприємств та організацій, що виробляють та/або продають товари, торговельний представник є важливою ланкою, яка поєднує їх із покупцем. Навіть найкращим чином спланований і підібраний комплекс маркетингових зусиль може зазнати фіаско, якщо неефективно спрацюють торговельні представники в процесі персонального продажу. Якими ж мають бути психофізіологічні показники цих працівників?
Перш за все розглянемо торгових агентів, які продають матеріальну продукцію. У них має бути чітке усвідомлення застосування продукції клієнтами або іншими словами розвинута функція сенсорної логіки. Звісно, що для перемовин має бути виражена сенсорна екстраверсія. Якщо ми змушуватимемо цього працівника формувати щоденні звіти та здійснювати пошук нових клієнтів, то ми отримаємо дуже низьку ефективність за рахунок того, що саме для цих процесів базовою функцією є інтуїтивна інтроверсія.
Приклад базових функцій типового продавця матеріального продукту:
- Е (Еxtraversion, екстраверсія)
I (Introversion, інтроверсія)
S (Sensing, відчуття)
N (iNtuition, інтуїція) - T (Thinking, мислення)
- J (Judging, судження)
- F (Feeling, почуття)
P (Perception, сприйняття)
Приклад базових функцій кращого продавця матеріального продукту, який крім продажів може виконувати функції керівника відділу продажу чи супервайзера:
Порівнюючи ці дві діаграми, ми бачимо зрівноваження основних функцій. Таке зрівноваження досягається відповідним тренуванням працівників. У більшості тренування на підприємствах носить або продуктовий характер (працівників знайомлять з новими продуктами) або психологічний характер (працівників навчають взаємодії в команді та правильним навикам комунікації). Але, якщо працівник від народження є екстравертом, то йому не цікаві тренінги з комунікацій.
Приклад парних функцій типового продавця матеріального продукту:
Дослідження показують, що кращими продавцями матеріальних продуктів є працівники, які відповідають наступній діаграмі:
Напрацювання базових функцій здійснюється у комплексі із парними функціями. Як бачимо з діаграми, підтягування кожного показника є системним та дозволяє суттєво зекономити бюджет тренування чи вибрати одразу правильного працівника у підрозділ.
Є інший варіант як суттєво зекономити на бюджетах навчання і тренінгів та отримати дуже ефективний колектив – застосувати принцип доповнення функцій. Простими словами, якщо один працівник ефективний в домовленостях з клієнтами, то другий працівник за той час поки перший продає, готує для першого нові контакти та формує звіт продажів попередньому клієнту. Така система процесної структури є дуже ефективною з точки зору необхідної кількості працівників для її реалізації та дозволяє уникнути надмірного розміру фонду оплати праці.
Що робить BRIT System і як допомагає обрати правильну стратегію розвитку підприємства та позбутись зайвих витрат і дефіциту персоналу?
Перш за все – це дистанційний аналіз наявних процесів в компаній та рівня чіткості їх виконання плюс одночасний аналіз психофізіологічного портрету кожного працівника. За результатами формується стратегія розвитку підприємства і роль працівників у процесах. Як правило, за такої методики, частину роботи в організаціях можна автоматизувати і ці процеси одразу стають явними. Будь-яка проста автоматизація призводить до економії поточних ресурсів. Процес, в якому працівник почуває себе зручно, буде виконуватись з меншими помилками та максимально ефективно.
Отже, на перший погляд, надскладне завдання як оптимізувати фонд оплати праці та позбутись дефіциту працівників стає вирішеним.
Нові технології змінюють світ та стають доступними.
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов вчора о 20:50
- Податкові умов для енергоринку в Україні, Польщі, Угорщині, Німеччині та Нідерландах Ростислав Никітенко вчора о 14:21
- Містобудівна документація: генеральний план населеного пункту Євген Морозов 24.12.2024 20:35
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience Руслана Абрамович 24.12.2024 17:39
- Спрощення процедур чи посилення контролю? Нове Положення НБУ під час воєнного стану Світлана Приймак 24.12.2024 16:35
- Ключові тренди сталого інвестування та ESG для добувної галузі у 2025 році Ксенія Оринчак 24.12.2024 14:54
- Як забезпечити стабільність та вигоду на енергоринку України у 2025 році? Ростислав Никітенко 24.12.2024 13:31
- Право на здоров’я та трансплантацію: фундаментальне благо і виклик сучасного суспільства Дмитро Зенкін 24.12.2024 13:17
- Як змусити інтер’єр працювати на ваш бренд? Алеся Карнаухова 24.12.2024 11:48
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 837
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 258
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 155
- JIT – концепція, час якої настав 63
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 62
-
Кінець російського "космобєсія". Ми ще побачимо благання до американців не топити МКС
Думка 20002
-
Дружину екснардепа Шепелева засудили до семи років позбавлення волі
Фінанси 15181
-
Їздить-стріляє. Чи стане замовлена Україною САУ RCH 155 майбутнім артилерії
Технології 8693
-
Фільми до різдвяних свят: комедії, ромкоми, бойовики, пригоди
Життя 6738
-
В Україну повертається одна з найбільших у світі контейнерних компаній
Бізнес 5365