Реформування залізничної медицини – немає чого боятися!
Перспектива реформи спричинила дискусію та занепокоєння серед певних кіл працівників галузі та залізничників. І це нормально, адже всі схильні обережно реагувати на зміни.
«Центр охорони здоров’я» Укрзалізниці проводить реформування своєї структури. В складі Філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Укрзалізниця» містяться 8 клінічних лікарень на залізничному транспорті та 6 лінійних амбулаторій, а також здоровпункти та медпункти на залізничних вокзалах.
Перспектива реформи спричинила дискусію та занепокоєння серед певних кіл працівників галузі та залізничників. І це нормально, адже всі схильні обережно реагувати на зміни.
Важливо зрозуміти, що за змістом реформа покликана зробити прогресивні зміни та зберегти існуючу стабільність та медичне і соціальне забезпечення працівників.
З року в рік спостерігається перевищення збитковості профільних закладів «ЦОЗ» Укрзалізниці. В 2018 році збитки сягнули – 669 млн гривень, а в 2019 році вже 725 млн гривень. При цьому, клінічні лікарні Укрзалізниці являються високоякісними медичними закладами з професійним персоналом і чудовим матеріально-технічним забезпеченням. Питання, в правильному і якісному використанні діючих ресурсів.
По перше, залізничники – це величезний колектив. Працівники АТ «Укрзалізниця» повинні бути захищені, а їхнє медичне забезпечення має бути прикладом і орієнтиром для інших великих корпорацій. Реформування «ЦОЗ» жодним чином не обмежить їхні права та можливості по лікуванню. Натомість, ведеться робота по якіснішому та об'ємнішому медичному страхуванню працівників «УЗ». Саме проблеми зі страхуванням приводять до значних втрат клінічних лікарень, адже згідно з зведеними даними, страхування покриває лише 20% витрат.
По друге, працівникам та лікарям профільних відомчих лікарень немає чого боятися. Зараз, можна спостерігати як вони об’єднуються між собою, через страх за своє майбутнє, а профільні профспілки направляють звернення до президента та Кабінету міністрів. Чому ми не можемо об’єднати зусилля для швидшого досягнення цілі? Лікарі, професійні та достойні люди – повинні лікувати, а не займатися матеріально-технічною частиною. Нонсенсом є той факт, що лікар з 30 річним досвідом має перейматися не лікуванням, а наявністю лампочок, фарби та оплатою комунальних послуг. Для виконання цих функцій буде вводитися посада генерального директора лікарні – людини яка буде займатися впорядкуванням штатного розпису, ставок та вирішувати всі питання для спокійної роботи лікарів та лікування пацієнтів.
По третє, буде налагоджуватися якісна робота з Національною службою здоров’я України. Клінічні лікарні на залізничному транспорті, які мають відповідні ресурси та відділення, будуть приймати пацієнтів за направленнями лікарів первинної ланки та відповідне фінансування за їх лікування.
Підсумовуючи зазначу – не треба боятися реформ. Як би це не звучало сумно, але варто задати собі питання: «Скільки ще зможе проіснувати існуюча система без змін?» Один чи два роки? Систему необхідно змінювати та реформувати для збереження її діяльності. Відсутність змін може привести лише до застою та розвалу і занепаду клінічних лікарень. Як для прикладу пологове відділення в Харкові, яке довелося закрити, через те що там елементарно за всіма нормами небезпечно народжувати. Треба об’єднати зусилля для побудови якісної та зразкової системи медичного забезпечення як працівників «Укрзалізниці» так і всіх потребуючих допомоги громадян.
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей 01:34
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак вчора о 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак вчора о 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад вчора о 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 23.01.2025 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 23.01.2025 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 23.01.2025 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3070
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2556
-
Українська блогерка Анна Жук загинула в ДТП
Життя 2436
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2239
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2231