Google встановлює ціну за хмарний фото-безліміт
Безлімітна фото-«халява» для власників Android-пристроїв закінчилась. Тепер Google вирішила заробити на цьому.
Власників Android-пристроїв надзвичайно порадує нововведення від Google, яке стосується роботи сервісу «Google Фото». Роками цей сервіс сприймався як резервне джерело для фотографій, які робились на Android-смартфони. Цей сервіс був безкоштовним і більше мільярда користувачів щотижня розміщують на його сторінках біля 28 млрд фотографій та відео. Все це було безкоштовно, безлімітно та зручно. По суті, сервіс став невід’ємною частиною життя багатьох Anroid-користувачів, які тепер вимушені задумуватись, що ж робити з їх гігабайтами фотографій, які назбирались задовгі роки володіння Android-гаджетами.
Цього тижня Google заявила про встановлення обмеження в 15 гігабайт для користувацьких фотосховищ. Це означає, що компанія почне підраховувати, скільки фотографій кожен конкретний користувач завантажує в Google Фото і у випадку перевищення межі в 15 гігабайт для збереження своїх знімків треба буде платити. Невелику суму - $1,99 в місяць, проте аналітики підрахували, що дохід від такої нової послуги може скласти $3 млрд щороку.
Звісно, ця новина не порадувала користувачів, багато з них пообіцяли піти і забрати свої фото. Проте якщо оцінити становище Google на ринку мобільних платформ, я думаю, що цей відхід буде не особливо помітним. Проте очевидно, що якщо подумати, скільки фотографій у людей зібралось на Google Фото, то багато з них почне платити. Тим паче, що сума ніби-то й невелика, що власне й підкреслюють в компанії Google, не забуваючи нагадати про зручність його та корисність для мільйонів людей.
Ці зміни для користувачів сервісу є, по великому рахунку, логічним продовженням інших змін – ці ж $1,99 компанія заставила платити за збереження старих листів. Тому можна припустити, що такі ж пропозиції ми скоро побачимо і для інших сервісів Google, наприклад, для Google Drive.
Цікаво, що фото з Google Фото компанія використовувала для навчання штучного інтелекту. Саме це було прийнятною платою за безлімітність сервісу. Можна припустити, що ця мета уже досягнена, або що у Google є досить інших фотографій, то ж вона може зараз обійтись без них і почати заробляти.
В цій історії цікавим є ще один нюанс. Безлімітність Google Фото була проблемою для інших сервісів збереження фотографій, які не могли собі таке дозволити. Тому, в своїй більшості, щезли з ринку. То ж, дії Google – це демпінг, знищення конкурентів, формування свого монопольного становища та заробіток на ньому. Колись конкурентів було багато, і, не виключено, що вони могли б бути кращими і з кращими функціями, проте монопольне становище Google та її безкоштовний безліміт призвів до того, що ринок фотосховищ контролюється нею, а ще Apple.
Історія з Google Фото – це прекрасна демонстрація того, як цей технологічний монстр, завдяки великій кількості продуктів, здатен пропонувати безплатно те, за що інші вимушені брати гроші. Інші – це ті, у яких немає 90%+ ринку пошуку і значної долі ринку цифрової реклами.
Ця історія – це зайвий доказ необхідності регулювання діяльності BigTech, великих технологічних компаній, тому що інакше історії, подібні цій, будуть з’являтися знову й знову.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 361
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 233
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 48
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12532
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 11247
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6620
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 4384
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4264