Українське кіно - як частина коду нації
День українського кіно - свято, що для мене, як державне. Бо відношення до вітчизняного кінематографа - це вже, як до прапора та мови.
«Ще не вмерла Україна» - співаєш на офіційних заходах і з гордістю думаєш, коли бачиш афіші в кінотеатрах. «Додому», «Атлантида», «Земля блакитна, ніби апельсин», «Мої думки тихі», «Дике поле», «Брати», «ЕКС», «Захар Бекрут», і цей список вже непоодинокий, він про десятки українських фільмів та навіть потужних анімаційних проєктів.
Якщо країна має свій кінематограф, то вона живе. Має цікаві й успішні історії, героїв і сили та час аби зробити з них справжнє кіно. Десять років тому зняти український фільм було в рази складніше. Наш «Rock'n'Ball», що дійшов до Канн, а потім переможно мандрував країнами світу – був одним з перших. У той післякризовий період знайти гроші неймовірно важко, але правильно говорять, якщо є бажання та натхнення, то немає жодних перепон.
Наше кіно дуже схоже на українське суспільство. Від стереотипно пафосного, доведеного до штучного, присвяченого здебільшого нелегкій долі українського народу, його драматичній історії - до проблем і викликів сучасного життя, до історій, де глядач почав впізнавати сам себе. Такий розвиток, такий хід подій має успіх.
За десятиріччя українські режисери, актори, продюсери зуміли зробити наше кіно таким, що хвилює, бере за душу і не тільки через драму чи трагедію. Ми бачимо практично синергію молодості та досвіду. Адже фільми знімають, як досвідчені, так і молоді режисери. Експериментують, шукають свій стиль, конкурують за глядача, а це однозначно призведе до великих успіхів.
Окремо - це поява фільмів про війну з Росією. Це – важливий крок як для патріотизму, так і розуміння того, що відбувається в окупованих Криму та частини Донецької та Луганської областей. На тлі відверто пропагандистської й водночас брехливої інформаційної атаки – наше кіно про війну – це наша контрпропаганда, що основана на реальних подіях. «Кіборги», «Черкаси», комедійні «Наші котики», інші – мають успіх, як на кіно, так і телеекранах.
І, до речі, телебачення – це наступний крок для фільмів. Великий ринок регіональних мовників очікує на можливість показувати наше якісне кіно. Поки що це «привілей» великих каналів, але з часом дистриб'ютори звернуть увагу і на ринок місцевих обласних та міських телекомпаній. Глядач з нетерпінням чекає на це.
Сьогодні українському кіно легше – є пітчинги та підтримка ДержКіно, Українського культурного фонду та Міністерства культури, є, нарешті, свій глядач. І це дає можливість розвивати різні жанри і формати - у нас з’явився і свій “попкорн”, і свій артхаус, і кіно “для подумати”. У режисерів та продюсерів більше шансів відзняти якісне вітчизняне кіно. І це пророкує українському кінематографу непогане майбутнє. До ідеалу, поки, далеко, але лупаймо сю скалу.
- Способи захисту корпоративних прав Віталій Єлькін вчора о 22:08
- Кому грозит отмена инвалидности по постановлению КМУ №1338 Віра Тарасенко вчора о 13:32
- "Браслети" правосуддя: коли електронний контроль стає зайвим Владислав Штика вчора о 01:30
- Впровадження ERP для ІТ-бізнесу Віталій Курдюмов 25.01.2025 21:22
- 7 ключових аспектів роботи керівника з молодим спеціалістом покоління дистанційної освіти Оксана Захарченко 25.01.2025 16:22
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей 25.01.2025 01:34
- Як обрати внутрішнього керівника ERP-проєкту? Віталій Курдюмов 24.01.2025 21:22
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 24.01.2025 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 24.01.2025 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 24.01.2025 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
-
У трьох країнах Європи створять центри повернення для українських біженців
Бізнес 3508
-
"Покажіть ордер". Чому батьки у США бояться відправляти дітей до школи
2007
-
Будинки на колесах, в яких подорожує вся Європа. Історія українського бренду кемперів
Бізнес 1692
-
Міжнародні члени наглядової ради АОЗ голосували проти продовження контракту з Безруковою
Бізнес 1614
-
Найочікуваніші автомобільні новинки 2025 року: що побачимо в Україні
Технології 1598