Дипломатія працює лише тоді, коли за її спиною стоять танки
В умовах російської агресії, Україна має системно та стратегічно працювати над посиленням обороноздатності країни в цілому.
У світлі загострення ситуації на східному кордоні України та непередбачуваність дій керівництва Росії в умовах гібридної війни, вкрай важливо аби наша держава не лише мала спроможність в разі потреби дати ефективну ефективний військовий опір окупантам, але й системно та стратегічно працювати над посиленням обороноздатності країни в цілому.
Протягом останніх кількох місяців ця тема заслужено загострилася й актуалізувалася, що проявилося в низці ініціатив та рішень з боку керівництва держави.
Перш за все, варто відзначити рішення РНБО щодо націоналізації «Мотор Січі». Одна з найбільших світових компаній у сфері виробництва авіаційних двигунів, що функціонує вже понад 100 років та залишається однією з ключових установ у галузі машинобудування України – могла опинитися в підпорядкування представників КНР, які до того ж знаходяться під санкціями США. А в контексті тісної співпраці Китаю та Росії, такий крок міг би створити умови, за яких наші північні сусіди отримали ключі для доступу до технологічних розробок українців.
Сьогодні ж, після прийняття такого непростого, однак важливого рішення РНБО, найбільш раціональним рішенням українських можновладців мало би бути припинення політизації цього питання та акцентування уваги депутатів та чиновників на збереженні колективу «Мотор Січі» та забезпечення корпорації держзамовленнями, а не спробами додатково роздмухувати скандал.
Інша важлива ініціатива, яка цього разу пролунала вже від народних депутатів – реформування «Укроборонпрому» на якій варто зупинитися додатково. За задумом, цей законопроект передбачає корпоративне управління «Укроборонпромом» та іншими підприємствами, що входять до його структури; створення двох великих холдингів, які будуть займатися окремими напрямками діяльності; та створення окремих акціонерних товариств між підприємствами для виконання того чи іншого замовлення як в Україні, так і на міжнародному ринку.
За оцінками законотворців та експертного середовища, реформування «Укроборонпрому» дозволить оживити цей концерн, об’єднати та оптимізувати усі його ресурси та, відповідно, підвищити ефективність роботи, що є повністю виправданою ініціативою.
В той же час, при реформуванні «Укроборонпрому» вкрай важливим видається те, аби в процесі не було зруйновано чи розформовано частину важливих оборонних підприємств та конструкторських шкіл. Однією з таких шкіл є запорізький «Івченко-Прогрес» - підприємство, що створює унікальні продукти як для зміцнення обороноздатності країни, так і для паритету у співпраці з такими важливими партнерами України як Туреччина, арабські держави чи той же Китай.
Кілька років тому спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер сказав: «дипломатія працює лише тоді, коли за її спиною стоять танки». І цей вислів абсолютно чітко відображає суть сучасного світу. Мотор Січ, Івченко-Прогрес чи підприємство Антонова – це потужний важіль технологічної дипломатії, збереження та розвиток якого – козир у рукаві України в перемовинах з будь-ким.
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак вчора о 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак вчора о 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад вчора о 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 23.01.2025 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 23.01.2025 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 23.01.2025 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3065
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2542
-
Українська блогерка Анна Жук загинула в ДТП
Життя 2378
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2238
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2227