Віддалена робота та ефективність – як їм потоваришувати?
Як налаштуватися на роботу вдома?
Карантин вніс свої корективи – багато з тих, хто раніше й не думав про можливість дистанційної роботи, з подивом виявили себе в нових обставинах. Пандемія не попередила заздалегідь про свої плани і не залишила жодного шансу для «мені це точно не підійде». В реальності виявилося, що все не так жахливо, але, як завжди є нюанси. І найбільший з них – це ефективність роботи з дому.
Лайфхаків в інформаційному просторі – безліч. Всі вони працюють по-різному для різних людей. Одним зосередитися допомагають навушники, іншим – улюблена музика, третім – звичайний таймер, інші ж надають перевагу сучасним додаткам для тайм-менеджменту на кшталт Pomodoro або Trello. На жаль, і тут немає єдиного рецепту або чарівного еліксиру. Треба експериментувати та знаходити свій варіант – той, який працює саме у вашому випадку. Але якщо підійти до цього процесу творчо і з дослідницьким інтересом, можна знайти щось дуже ефективне саме для себе.
Щоб знизити градус невизначеності, за відправну точку можна взяти загальні рекомендації – їх можна адаптувати під свої потреби або використовувати як базу для індивідуальних способів підвищення ефективності.
Що ж можна зробити?
✔ Чітко визначити свої робочі години – домовитися з керівником, командою і родичами. Поважати робочий час колег. І свій теж, так!
✔ Визначити окрему зону для роботи й облаштувати її таким чином, щоб нічого не відволікало. Зосереджуватися на одній задачі – готувати їжу однією рукою і відповідати на робоче повідомлення іншою може привести до несподіваних результатів...
✔ Слідувати звичній щоденній рутині – щоденні ритуали в один і той же час дають відчуття стабільності, і в період великих змін стануть точкою опори. Для когось це буде зарядка, для когось ранковий чай з улюбленої кружки. Хтось буде медитувати. Головне – сконцентруватися на тому малому, що ви можете контролювати в своєму житті. Тому що під час карантину так багато невизначеності, і можна втратити ґрунт під ногами в прагненні встановити контроль над тим, що не в наших силах.
✔ Визначити свої перерви – адже в офісі ви час від часу вставали з робочого місця, щоб поговорити з колегами і випити горнятко кави. Тепер так теж можна робити! Спілкування з колегами на віртуальній офісній кухні допоможе підтримувати зв'язок з командою.
✔ Визначити свої «перемикачі» зі стану «я вдома» в «я на роботі». Це може бути офісна чашка, робочий блокнот, «офісний» одяг – спрацює все, що дає особисто вам сигнал «робота почалася». Точно так, із закінченням роботи, добре було б переодягнутися в домашній одяг, закрити ноутбук, - мозку так легше перебудуватися і поставити галочку «завдання виконано».
Як боротися з прокрастинацією?
Якось знаменитий психолог Блюма Зейгарник, спостерігаючи за роботою офіціантів у ресторані, помітила, що з моменту прийняття замовлення до подачі страви вони чудово пам'ятали, що замовив відвідувач. Але ось як тільки блюдо опинялося на столі – офіціанти тут же геть забували те, що пам'ятали ще 5 хвилин тому.
Суть цього ефекту можна описати так –
✔ Коли ми починаємо виконувати якесь завдання, особливо якщо воно складне і багатокомпонентне, то нагадування про нього буде «зашито» у підсвідомість. Мозок буде посилати сигнал «іди і роби, це не так складно, як ти думаєш!» до тих пір, поки завдання не буде виконано. Просто кажучи, незавершені дії запам'ятовуються краще, ніж завершені. Висновок? Щоб закінчити справу, потрібно її розпочати – головне зробити перший крок!
✔ Однак, якщо у вас занадто багато завдань та ідей, які потрібно реалізувати, – ви, швидше за все, постійно про це думаєте і тривожитесь. А це з'їдає левову частку ресурсу і знижує ефективність. Вихід – делегувати відповідальність: формувати списки завдань на папері або в улюбленому органайзері. Мозок в результаті цієї нехитрої операції заспокоюється, не боїться забути про всі завдання і концентрується тільки на пріоритетних в даний момент – адже завжди можна повернутися до повного списку. В думках – порядок, а світла голова – це прекрасна інвестиція у власне майбутнє.
Експериментуйте, шукайте свої, особливі шляхи роботи в нових обставинах і будьте готові до цікавих відкриттів!
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1299
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1264
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 568
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 562
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 241
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 12870
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 6681
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4425
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4321
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3294