Оренда житла в Києві подорожчає на 10%, а на заході країни залишиться без змін
Навесні вартість оренди квартир в столиці зросте на 10% і в середньому складе 12-13 тис. грн на місяць.
На цей процес впливатиме збільшення кількості жителів Києва не тільки за рахунок городян, які повертаються додому, але й внутрішньо переміщених осіб.
В столиці зараз проживає майже стільки жителів, як і до повномасштабного російського вторгнення. Київ виглядає привабливим містом, бо його захищають найновітніші системи ППО і тут без проблем можна знайти роботу.
Зростання попиту на оренду житла навесні, за умови відсутності суттєвих змін на фронті, призведе до збільшення цін на винайм квартир.
В Києві ще рік тому можна було зняти однокімнатну квартиру в непоганому стані і недалеко від станції метрополітену за 8-9 тис. грн на місяць. Зараз за такі кошти можна вибрати житло у віддалених від центру міста районах, як от на Борщагівці, Дарниці або Троєщині. Одинички в будинках поряд із метро, наприклад, на Оболоні в старому будинку зараз здаються в оренду за 10 тис. грн на місяць. А от житло в новобудовах коштуватиме в середньому 14-15 тис. грн на місяць за однокімнатну квартиру.
Цей тренд не впливає на преміум-клас, а це квартири, які здають за $1,5-2 тис. на місяць, оскільки попит на оренду в цьому сегменті не зростає. Забезпечені люди не повернулись до Києва.
Ціни на оренду житла в західноукраїнських містах – Львові, Ужгороді, Тернополі та Чернівцях – стабілізувались і надалі не зростатимуть. Головний пік вже пройдено – кількість бажаючих винаймати квартиру на заході країни не збільшується, а от пропозиція зростає і це стримує подальше зростання цін. Зараз вартість оренди житла у деяких західноукраїнських містах майже не відрізняється від київської. Наприклад, у Львові знайти квартиру дешевше 8 тис. грн, а в Ужгороді – 7 тис. грн на місяць зараз дуже важко. І ці ціни будуть зафіксовані у найближчий рік-півтора за умови, що в Україні не буде збільшуватись кількість внутрішньо переміщених осіб.
- Перші ластівки: апеляційні суди почали скасовувати розшуки ТЦК Павло Васильєв вчора о 19:04
- Чесна конкуренція – це не лише про розбудову ринків: роздуми про політику та легітимність Штефан Сабау вчора о 11:29
- Soft skills воєнного часу: як говорити, щоб рятувати життя і зберегти людяність Інна Лукайчук 23.10.2025 16:54
- Як мислити як донор: головний секрет ефективного грантрайтингу Олександра Смілянець 23.10.2025 16:36
- Не родина, але й не інтернат: що ж таке "Сімейна домівка"? Микола Литвиненко 23.10.2025 10:43
- Як техніка "Помодоро" перетворює хаос у фокус: секрет ефективності за 25 хвилин Олександр Скнар 22.10.2025 22:30
- Вигоряння в команді: чому не завжди справа в перевантаженні Тетяна Кравченюк 22.10.2025 17:42
- Чому стартапи помирають: п’ять фінансових пасток Антон Новохатній 22.10.2025 16:35
- Чистота як стратегія: чому бізнеси майбутнього не можуть ігнорувати фасіліті Людмила Литвиненко 22.10.2025 15:13
- Гуманітарне реагування. Єдність у формуванні стратегії та механізмів для захисту Галина Скіпальська 22.10.2025 14:53
- Будівельні тенденції у Львові: свіжі цифри Любомир Зубач 22.10.2025 14:50
- Енергетична помилка Євген Магда 22.10.2025 10:52
- Грант – не гарантія успіху: як не "згоріти" після перемоги Олександра Смілянець 21.10.2025 06:45
- Як Принцип Парето 80/20 перетворює перевтому на фокус і прибуток Олександр Скнар 20.10.2025 23:04
- TikTok та Твіттер як зброя Росії Михайло Стрельніков 20.10.2025 18:25
-
Як сформувати звичку рухатись, не кинути навіть під час війни – і що таке "фітнес-невроз"
Життя 14091
-
Культурний розрив: які звички міленіалів викликають стрес у зумерів – добірка
Життя 9109
-
HBO знімає серіал про психоделічну програму ЦРУ – режисером став автор "Клану Сопрано"
Життя 5569
-
З ким ви – такий і ваш дохід: як знайти середовище, що допоможе заробляти більше
Життя 4631
-
Трамп проти Путіна: чи змінюють американські санкції гру
Думка 4613
