Що робити, якщо "вкрали" фото зі сторінки в соцмережі?
Одного дня можна побачити власне фото на сторінці профілю, який Вам не належить. Що робити, якщо фото «вкрали» з Вашої cторінки у соцмережі та як захистити свої права - в даній статті.
В епоху цифрових технологій, появи соціальних мереж з’являються нові види правопорушень, зокрема порушень у сфері авторського права. Багато хто зараз, читаючи, подумає, що це не про нього/неї, адже він/вона не є публічною особою, політиком, співачкою та й навіть фотографом. Але це не так. Сьогодні майже кожен продукує твори – взяти навіть звичайнісіньке фото, зроблене на кишеньковий телефон чи фотоапарат і опубліковане в соціальних мережах.
Наскільки важливо відслідковувати рух власних фото в соцмережах?
Одного дня, зайшовши в соцмережу, можна помітити власне фото на сторінці профілю, який Вам не належить. Той, хто незаконно «привласнив» чужу ідею, Ваше фото, розмістивши його в себе в профілі, може одержати кошти від третіх осіб від реклами, розміщеної в тому ж профілі. Можливі й гірші наслідки – від Вашого імені будуть писати Вашим знайомим або іншим стороннім особам, пропонуючи неіснуючі товари або з проханнями позичити кошти…
Що робити, якщо Ви побачили Ваше фото на чужій сторінці в соцмережі?
В такій ситуації необхідно активно діяти, адже саме від Ваших дій залежить, які наслідки будуть для Вас. Потрібно зробити наступні кроки:
1. Написати в особисті повідомлення особі, що опублікувала Ваше фото з проханням вказати, що саме Вам належить дане фото в описі або ж видалити Вашу фотографію з профілю. У випадку ігнорування повідомлення написати коментар під публікацією фото.
2. Якщо власник сторінки, який опублікував Ваше фото, ігнорує повідомлення і коментарі – потрібно написати в службу підтримки тієї соціальної мережі, де таке правопорушення сталось, детально описавши ситуацію, що склалась і вказавши, що Ви намагалась вирішити цю ситуацію самостійно до написання цієї скарги. Обов’язково додайте всі докази – оригінал фото, скріншоти надсилання повідомлення і коментарів, посилання на фотографію на Вашій сторінці і сторінці зловмисника.
Як захистити власні фото від їх «привласнення»?
Найпростіший варіант – це не публікувати фотографії взагалі, але ясна річ, якщо є професійна необхідність публікацій власних фото-робіт або ж Ви просто хочете поділитися яскравими моментами з життя з друзями та знайомими, то цілком реально, дотримуючись простих правил, є можливість захиститись від осіб, які привласнюють чужі фото.
По-перше, якщо немає необхідності, краще налаштувати свій профіль таким чином, щоб Ваші фото змогли переглядати лише ті особи, яким Ви дозволяєте, додавши їх в «друзі» , тощо. Таким чином Ви зможете контролювати коло осіб, які мають доступ до Ваших фото.
По-друге, на кожній фотографії, яку публікуєте, додавайте напис авторства – це може бути Ваше ім’я та прізвище або ж нікнейм в соцмережі.
По-третє, періодично через пошук перевіряйте в соцмережах, чи ніхто під Вашим іменем з Вашими фотографіями не зареєструвався і веде блог. Також в пригоді стане функція пошуку за фото в пошукових системах.
Отже, щоб не стати жертвою шахрайства та отримувати від користування соціальними мережами лише позитив, потрібно пам’ятати декілька простих правил користування цифровим середовищем, а в разі, якщо помітили порушення своїх авторських прав, негайно про це заявити письмово і за необхідності звернутись зі скаргою до уповноважених служб.
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 14:09
- Земля, Jack House та "Арбат" Євген Магда 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 13554
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 7129
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 6793
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4493
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4415