Що робити, якщо "вкрали" фото зі сторінки в соцмережі?
Одного дня можна побачити власне фото на сторінці профілю, який Вам не належить. Що робити, якщо фото «вкрали» з Вашої cторінки у соцмережі та як захистити свої права - в даній статті.
В епоху цифрових технологій, появи соціальних мереж з’являються нові види правопорушень, зокрема порушень у сфері авторського права. Багато хто зараз, читаючи, подумає, що це не про нього/неї, адже він/вона не є публічною особою, політиком, співачкою та й навіть фотографом. Але це не так. Сьогодні майже кожен продукує твори – взяти навіть звичайнісіньке фото, зроблене на кишеньковий телефон чи фотоапарат і опубліковане в соціальних мережах.
Наскільки важливо відслідковувати рух власних фото в соцмережах?
Одного дня, зайшовши в соцмережу, можна помітити власне фото на сторінці профілю, який Вам не належить. Той, хто незаконно «привласнив» чужу ідею, Ваше фото, розмістивши його в себе в профілі, може одержати кошти від третіх осіб від реклами, розміщеної в тому ж профілі. Можливі й гірші наслідки – від Вашого імені будуть писати Вашим знайомим або іншим стороннім особам, пропонуючи неіснуючі товари або з проханнями позичити кошти…
Що робити, якщо Ви побачили Ваше фото на чужій сторінці в соцмережі?
В такій ситуації необхідно активно діяти, адже саме від Ваших дій залежить, які наслідки будуть для Вас. Потрібно зробити наступні кроки:
1. Написати в особисті повідомлення особі, що опублікувала Ваше фото з проханням вказати, що саме Вам належить дане фото в описі або ж видалити Вашу фотографію з профілю. У випадку ігнорування повідомлення написати коментар під публікацією фото.
2. Якщо власник сторінки, який опублікував Ваше фото, ігнорує повідомлення і коментарі – потрібно написати в службу підтримки тієї соціальної мережі, де таке правопорушення сталось, детально описавши ситуацію, що склалась і вказавши, що Ви намагалась вирішити цю ситуацію самостійно до написання цієї скарги. Обов’язково додайте всі докази – оригінал фото, скріншоти надсилання повідомлення і коментарів, посилання на фотографію на Вашій сторінці і сторінці зловмисника.
Як захистити власні фото від їх «привласнення»?
Найпростіший варіант – це не публікувати фотографії взагалі, але ясна річ, якщо є професійна необхідність публікацій власних фото-робіт або ж Ви просто хочете поділитися яскравими моментами з життя з друзями та знайомими, то цілком реально, дотримуючись простих правил, є можливість захиститись від осіб, які привласнюють чужі фото.
По-перше, якщо немає необхідності, краще налаштувати свій профіль таким чином, щоб Ваші фото змогли переглядати лише ті особи, яким Ви дозволяєте, додавши їх в «друзі» , тощо. Таким чином Ви зможете контролювати коло осіб, які мають доступ до Ваших фото.
По-друге, на кожній фотографії, яку публікуєте, додавайте напис авторства – це може бути Ваше ім’я та прізвище або ж нікнейм в соцмережі.
По-третє, періодично через пошук перевіряйте в соцмережах, чи ніхто під Вашим іменем з Вашими фотографіями не зареєструвався і веде блог. Також в пригоді стане функція пошуку за фото в пошукових системах.
Отже, щоб не стати жертвою шахрайства та отримувати від користування соціальними мережами лише позитив, потрібно пам’ятати декілька простих правил користування цифровим середовищем, а в разі, якщо помітили порушення своїх авторських прав, негайно про це заявити письмово і за необхідності звернутись зі скаргою до уповноважених служб.
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1370
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 661
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 566
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 281
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 147
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7771
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2414
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2297
-
Смак Різдва з усього світу: від панетоне й штолена до маринованого оселедця
Життя 2013
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 1959