Перемога ТСК або як правосуддя наздоганяє "чорних нотаріусів"
Справедливість наздоганяє тих, хто використовує цю професію не за призначенням та береться за сумнівні оборудки з державними реєстрами.
З лютого в Україні був частково обмежений доступ до державних реєстрів, зокрема, реєстру нерухомості. Це було зроблено в цілях безпеки: аби громадяни та бізнес не постраждали під час війни ще й від рук шахраїв та «чорних» нотаріусів. З наслідками діяльності яких ми в Парламентській спецкомісії з питань захисту прав інвесторів до війни стикались регулярно, і продовжуємо «розгрібати» їх діяльність і досі. Однак, є і хороші новини, бо справедливість наздоганяє тих, хто використовує цю професію не за призначенням та береться за сумнівні оборудки з державними реєстрами.
Проект на $100 млн
Восени 2021 року на адресу ТСК з питань захисту прав інвесторів звернувся девелопер проекту Urban Kozin пан Самусєв. Його компанія «ZV Development» будувала великий житловий комплекс на Київщині із загальною вартістю проекту у $100 млн. Втім проект було зірвано, бо без згоди і присутності власника хтось «продав» його землю.
Схема, на жаль, банальна: земельні ділянки майбутнього комплексу в один вечір змінили власника в державному реєстрі на підставі намальованих документів і шахрайських дій нотаріуса. Не банальним виявився хіба той факт, що власник дізнався про це миттєво завдяки сповіщенню про зміни в реєстрі. Тож встиг впродовж години розшукати нотаріуса, який позбавив його землі.
Ним виявився Олександр Левашов з київського нотаріального округу. Причому він виявився настільки нахабним, що попри прибуття справжнього власника землі і виклик поліції спокійно завершив переведення активу на підставних осіб.
Власне, зухвалість схеми та її виконавців і мотивувала Парламентську спецкомісію з питань захисту інвесторів взятись за повернення справедливості. Справа стала для нас маркерною щодо можливості очистити нотаріальну спільноту від таких негідників, як Левашов.
За фактом цих подій, а саме підробки документів та незаконних реєстраційних дій, Національною поліцією порушене кримінальне провадження.
На засіданні Парламентської спецкомісії ми розглянули цей кейс і звернулись до Мінюсту, аби справу цього нотаріуса розглянула Вища кваліфікаційна комісія нотаріату (ВККН).
Справедливість для інвестора
Засідання ВККН, де розглядались скарги одразу на кількох «чорних нотаріусів», в тому числі Олександра Левашова, відбулось на початку вересня. В результаті Вища кваліфікаційна комісія нотаріату вирішила позбавити його доступу до реєстру та права займатись нотаріальною діяльністю.
Парламентська спецкомісія Верховної Ради вважає це рішення ВККН великою перемогою всієї нотаріальної спільноти і скромним здобутком власне спецкомісії.
Оскільки воно дає важливий сигнал всім іншим нотаріусам, яких або примушують до незаконних дій з державними реєстрами, або які в погоні за наживою втягуються у незаконні оборудку з реєстрами самостійно. Для «чорних нотарусів» покарання буде незворотнім – це найважливіший сигнал за результатом засідання ВККН, не варто випробувати долю та йти на незаконні дії.
Бо через окремих осіб, які зловживають повноваженнями нотаріуса для рейдерства чужої власності, падає тінь на всю професію. Коли сумнівні оборудки з реєстрами мають наслідки, а учасники отримують реальне покарання, це найкращий запобіжник від рейдерства в майбутньому.
***
Щодо власника землі з нашого звернення, можна сказати, що він виграв серйозний бій за свій актив. Для остаточного повернення землі власнику триває судовий розгляд справи в рамках господарського судочинства. Парламентська спецкомісія з питань захисту прав інвесторів залишає за собою право парламентського контролю у цій справі.
- Способи захисту корпоративних прав Віталій Єлькін вчора о 22:08
- Кому грозит отмена инвалидности по постановлению КМУ №1338 Віра Тарасенко вчора о 13:32
- "Браслети" правосуддя: коли електронний контроль стає зайвим Владислав Штика вчора о 01:30
- Впровадження ERP для ІТ-бізнесу Віталій Курдюмов 25.01.2025 21:22
- 7 ключових аспектів роботи керівника з молодим спеціалістом покоління дистанційної освіти Оксана Захарченко 25.01.2025 16:22
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей 25.01.2025 01:34
- Як обрати внутрішнього керівника ERP-проєкту? Віталій Курдюмов 24.01.2025 21:22
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 24.01.2025 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 24.01.2025 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 24.01.2025 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
-
У трьох країнах Європи створять центри повернення для українських біженців
Бізнес 3503
-
"Покажіть ордер". Чому батьки у США бояться відправляти дітей до школи
2003
-
Будинки на колесах, в яких подорожує вся Європа. Історія українського бренду кемперів
Бізнес 1687
-
Міжнародні члени наглядової ради АОЗ голосували проти продовження контракту з Безруковою
Бізнес 1609
-
Найочікуваніші автомобільні новинки 2025 року: що побачимо в Україні
Технології 1584