Сумнівна ініціатива щодо приватизації
Уряд і спритні міністри проштовхують нову хвилю приватизації і корпоратизації, розповідаючи казки, що без цього в Україну не прийдуть інвестори. Друзі, я спробую пояснити, що таке приватизація і корпоратизація, про яку нам так багато і палко пояснюють уряд
Уряд і спритні міністри проштовхують нову хвилю приватизації ікорпоратизації, розповідаючи казки, що без цього в Україну не прийдуть інвестори.Друзі, я спробую пояснити,що таке приватизація і корпоратизація, про яку нам так багато і палко пояснюють урядовці.
Це коли підприємства і актививсіх громадян України, від малого до старого, які було збудованона податки і вони називались державними, купкаспритних ділків від влади (абопри владі) за безцінь забираєсобі, мовляв, вони «ефективні менеджери».
Країна знаходиться на межіколапсу і є бажаючі забрати державнемайно, видаючи з себеуспішних інвесторів.
Якщо є сумніви, то пригадайте приватизаціюв 90-х роках, коли роздаваличастки, ваучери, паї тощо. І хто став власником всього майна? А пам’ятаєтеКриворіжській металургійний комбінат, якийприватизували майже за дарма, та ще й суд підтвердив “законність” такоїприватизації? Зовсім нещодавноЯнукович і Ко приватизували «Укртелеком» та низку Обленерго за безцінь, і хтонажився на цьому? Хіба зменшились тарифи чи покращилась якість послуг? Ні, але хтось заробив миттєво сотні мільйонів $.
Ще один приклад – державна акціонерна компанія «Укрнафта», в якій держава має 60% власності, а прибутків вже п'ять років небачить.
Назвіть мені хоча б одногоолігарха України, який збагатився не на «прихватизації» Державних активів?
На черзі всі ліквідні іприбуткові підприємства: «Укрспирт», «Укрзалізниця», «Укрпошта», морські порти і ще десятки привабливихоб'єктів. Українців дурять, грабують і знов випробовують на терплячість і міцність.
Коли коаліція в парламентістворювала уряд після дострокових перевиборів, то залучили багато міністрів, які працювали на приватнихструктурах, але як показав час - вони навіть гадки не мають, що таке державна служба, як керувати державними активами. Їм, напевно, в голову не приходить, що держава - це не приватне підприємство, якепланує лише прибуток, а у державиє зобов’язання соціального характеру. Це - створення робочих місць, підтримкавійськового потенціалу, захист цілісності країни, побудова інфраструктури,доріг, закладів медицини і освіти, дошкільних закладів тощо.
І думати про скорочення робочихмісць, не знайшовши людям альтернативу, це злочинно. Що будуть робити люди, втративши роботу, на приватизовано-копоратизованихпідприємствах, які довели до зубожіння, а обіцялисправедливість? За що будутьгодувати свої сім'ї, чи не зростуть протестні настрої і чи не втратимоми ще частину території України? Чи не буде реваншу режиму Януковича, чи неповториться ситуація в Україні, як у Вірменії, як в Киргизії, як вЄгипті, як в Греції, колиРосія, надавши їм фінансову допомогу, фактично почала керувати урядами цих країн.
Вважаю, що вже пора уряду іміністрам відповідати на прямі і чесні питання: скільки створено робочих місць,чому зростає злочинність, чому гідно не фінансується наша армія, а майже всезабезпечують волонтери, чому не повертаються активи, награбовані режимом Януковича, хто покаранийза смерті людей на Майдані, і чому в Україні щодня відбуваються вбивства,чому середня зарплата у нас нижча,ніж у будь-якої країнипострадянського табору?НавітьМолдова і Таджикистан нас давно обійшли. Чому не відбувається люстрація і чому не очищається судова гілка влади,як проводяться тендери і конкурсний відбір?
Здається мені, що ці «гарвардські вундеркінди» не розуміють різницю між приватнимуправлінням і державним.
А ще зовсім не зрозуміло, як і хтовідповів на звинувачення колишнього головиДержфінінспекціі Гордієнка у розкраданні урядом величезних сум? Вважаю, що терміново в ВР зобов’язаністворити тимчасову слідчу коміссію(ТСК ) і дати відповіді суспільству на ці питання, а правоохоронні структуримають окремо розбиратись по кожному випадку.
- Скасування повідомлення про підготовчі роботи: юридичні аспекти Павло Васильєв 17:22
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1374
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 671
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 567
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 288
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 169
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7902
-
"Особливі буряти" Путіна. Як солдати КНДР воюють проти України: ексклюзивні подробиці
2696
-
Укренерго дало команду на екстрені відключення світла: причина
оновлено Бізнес 2453
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2393
-
Смак Різдва з усього світу: від панетоне й штолена до маринованого оселедця
Життя 2027