Політика подвійних стандартів Кремля щодо тероризму
Згідно з Федеральним законом Російської Федерації «Про протидію тероризму» тероризм – це ідеологіянасильства і практика впливу на ухвалення рішень органами державної влади, органами місцевогосамоврядування або міжнародними організаціями,пов'язані з залякув
Згідно з Федеральним законом Російської Федерації «Про протидію тероризму» тероризм – це ідеологія насильства і практика впливу на ухвалення рішень органами державної влади, органами місцевого самоврядування або міжнародними організаціями,пов'язані з залякуванням населення і (або) іншими формами протиправних насильницьких дій.
Як бачимо, захоплення озброєними людьми будівель на сході України з вимогами ухвалення рішення про федералізацію або проведення референдуму цілком підпадає під російське визначення тероризму.
В наукових коментарях до закону «Про протидію тероризму» росіяни визначають, що тероризм як кримінальне явище – це протиправні, кримінально карані діяння, вчинені з метою порушення громадської безпеки в тому числі і для здійснення впливу на прийняття рішень органами влади, а також погроза вчинення зазначених дій з такою метою.
В Росії посягання на органи державного управління чітко визначається як тероризм. Основним методом терористичної діяльності росіяни вважають шантаж (залякування) органів влади і населення здійснюваний з метою здійснення впливу на прийняття органами влади рішень, вигідних терористам.
До терористичної діяльності російське законодавство відносить не лише вчинення терористичних актів, але й створення терористичних структур, залучення в терористичну діяльність, фінансування і інше сприяння даній діяльності, пропаганду насильницьких методів досягнення соціально-політичних цілей.
«Політичним тероризмом» росіяни вважають тактику політичної боротьби, що полягає в застосуванні (або в загрозі застосування) суб'єктами політики організованого насильства в цілях докорінної або часткової зміни конституційного ладу або економічних порядків в країні. Політичний тероризм спрямований на запобігання або прийняття будь-яких рішень, що відносяться до державного устрою (згадайте висловлювання та поведінку окремих діячів із Партії регіоні та КПУ – з погляду російського законодавства їх діяння є справжнім політичним тероризмом).
Ознайомлення із російським законодавством наводить на думку, що Кремль сповідує політику подвійних стандартів стосовно проявів тероризму на сході України. Російські ватажки пояснюють світу що там нібито відбувається «громадянська війна», але, як бачимо, навіть відповідно до законів Російської Федерації на сході України ми маємо справу із «класичним» тероризмом. Через застосування російських спецпідрозділів для здійснення терористичних актів на території України, така підступність Кремля стає ще більш огидною.
Утім, вважаю, що ми можемо позичити в росіян багато корисного для визначення основних напрямів державної політики в галузі протидії тероризму, адже в Російської Федерації накопичений чималий досвід боротьби із цим явищем. Цей сумний досвід переконав росіян, що основними засобами профілактики тероризму є політичні – тобто здійснення заходів щодо нормалізації суспільно-політичної ситуації, вирішення соціальних конфліктів, зниження рівня соціально-політичної напруженості, здійснення міжнародного співробітництва в галузі протидії тероризму. Сподіваюся, саме таким шляхом буде рухатися наша держава для запобігання проявам тероризму на сході України.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 22999
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21293
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 9545
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 8739
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7727