Чому 5-му каналу потрібно експериментувати з форматом
Не критикують той канал, який нічого не робить - його просто не дивляться.
Мені дуже рідко подобаються власні матеріали. Але, як кажуть, після ефіру хіба що у курилці можна соплі жувати. Одного разу вийшло так, що пережовували мій матеріал. Його жував мій начальник: щось я не згадав, десь міг би краще написати і закінчити можна було по-іншому. Цей начальник власне начальником став зовсім недавно. Він із собою привів багато «молодих і перспективних». Ці «молоді та перспективні» також щось підтакували йому, хоча самі майже нічого не робили. Вислухавши «цінні поради» я сказав, що легко критикувати того, хто щось робить і неможливо критикувати того хто нічого не робить. Після цього «цінні поради» припинилися, а я написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Всю цю історію розповів не тому, що захотілось поділитися тим, що було років три тому. За останній тиждень на різних форумах та сайтах зустрів чимало негативу (слово «критика» не дуже підходить) щодо колег з 5-го каналу.
Раніше, в одному блозі на "Ліга.net", прочитав розлогу думку щодо того як Лариса Губіна нечемно веде себе в ефірі із гостями. Виникає питання: а як вона повинна себе вести? Заглядати у десна політику та цілувати його нижче пояса? Її роль «кусати». А «кусючих» на українському телебаченні не так вже і багато. До речі, «кусючих» на 5-му з кінця листопада має стати більше: в ефір все таки повертається Анна Безулик. Вона кусатиме політиків з понеділка по четвер. Принаймні, так заявляє керівництво 5-го каналу.
Також «фахівці» широкого профілю розкритикували програму «Вечір на 5-му». Основна критика була через двомовність. Мовляв – підлабузники «прогнулись под изменчивый мир». Якщо чесно, спекуляції на тему двомовності мене, м’яко кажучи, трішки кумарять. Якби це сталося на державному каналі – тоді щодо цього варто було піднімати галас. А 5-тий канал є комерційним і менеджменту вирішувати якою мовою видавати продукт. Якщо вонипорушили умови ліцензії – тоді отримають по голові від Нацради. Хоча, як на мене – попередження від Нацради – слабкий аргумент. Для будь-якого теле- та радіомовника найстрашніше покарання – це «мінус» у рейтингу. Якщо не подобається – перемикайте канал, беріть інформацію з іншого теледжерела. В іншому випадку всі негативні заяви нагадують анекдот, коли плакали і продовжували їсти кактус.
Мені неодноразово доводилося вислуховувати критику щодо використання мною нерідної мови. Спочатку багато знайомих, які вважали себе патріотами, дорікали, що я працюю на каналі, який веде мовлення російською. А коли пишу якийсь матеріал російською – обов’язково, ці ж знайомі, заховавшись за ніками, змішають мене з багнюкою. Чесно, набридло! Тим більше, що патріотизм вимірюється не тим якою мовою ти вимовляєш слово Батьківщина. У мене є знайомий, який ні слова не може зв’язати українською, але він готовий горлянку розірвати тому хто скаже, що Україна окраїна північного сусіду.
З понеділка, 5 канал, якщо чесно, мене розчарував… Я так зрозумів, що експеримент із форматом на 5-му закінчився?! А вільне та легке спілкування (нехай поки що не зовсім досконале) на політичні теми припинилося?! Оскільки, на цьому тижні виходить передвиборчий телемарафон у звичному форматі. Телемарафон – річ потрібна. Але, я повернуся до того з чого почав: критикують тих, хто нічого не робить.
5-му каналу потрібні зміни. Не кажу, що «Вечір на 5-му» був з технічної та творчої сторони ідеальним, але це була спроба щось змінити. А зміни потрібні. В інформаційній ніші вже стало затісно. Окрім 5-го це поле активно освоїв 24-канал, освоює «ONEnews»і планує освоювати ТК «Україна». Кілька місяців тому спілкувався з однією людиною. Він якраз прикупив собі канал і думав як дешево стартонути і швидко почати заробляти гроші. Цей бізнесмен вирішив піти інформаційним шляхом, який вторував 5-тий канал.
Тому не треба боятись експериментувати із форматом. Якщо щось не виходить – це можна змінити. Якщо критика аргументована – її потрібно враховувати. І головне: не критикують той канал, який нічого не робить - його просто не дивляться.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3803
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 370
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 262
- НАБУ: невиправдані надії 229
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 158
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
23547
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17415
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17335
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 13808
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 11979