Наповнення бюджету починається з економії ...
або чи потрібні в Україні контролюючі органи
НАПОВНЕННЯ БЮДЖЕТУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЕКОНОМІЇ АБО ЧИ ПОТРІБНІ В УКРАЇНІКОНТРОЛЮЮЧІ ОРГАНИ
Уявимо собі типовогоукраїнського контролера, їх розвелось багато, тому зосередимось на податковомуконтролі. Отже, рядовий податковий ревізор-інспектор, керівників не торкаємось цейобраз ми не переваримо, тому малюємо образ інспектора: зарплатня нижчеплінтуса, робочий графік ненормований, план по надходженням доведений, керівник– неадекват, часу на перевірки обмаль, документів багато, їсти хочеться, домадіти, чоловік/дружина також, як загнаний кінь. Уявили, добре. А тепер уявимо середнього платника податків:зарплатня, як напрацював, а тому робочий графік ненормований, штатний розпис немаленький, а тому план по надходженням також доведений; держоргани, які поряд –повний неадекват; документів багато, їсти хочеться, дома діти, чоловік/дружина також,як загнаний кінь. Уявили також,добре. Тепер поставте поряд і знайдіть відмінності.
В дійсності - це іронія. По факту- катастрофа, тому що ані та, ані інша сторона не працює цивілізовано, як вЕВРОПІ, а ми туди начебто зібрались. Хотів би я подивитись, як бюргер вНімеччині, податкову накладну навмисно «втрачає», бо треба суму дляперевіряючих виділити, або як «запасається» сумою не для розвитку підприємства,а для перевірки, бо все одно ж треба заплатити, все одно ж так просто непідуть, а нам ще з ними працювати, потім не відчепляться.
Ось так і виходить, одна стороназ доведеним планом надходжень бігає, а друга бігає в межах виділеногоподаткового навантаження, боронь Боже, не менш ніж…,а то в позаплан, чи в план-графік.
А суть дуже проста, на початкустатті ми порівняли обидві сторони, психоемоціонально вони однакові, можливо заматеріальною складовою різняться, але це не головне, головним є те, щопредставники обох сторін громадяни однієї держави – Україна. І завданням обох єстворення, або як хочте, укріплення власної держави для себе і для своїхнащадків. І для цього насправді є дуже простий рецепт.
Перш ніж донарахувати платникуподатків сто тисяч гривень по «нікчемі», контролеру потрібно спробувати своїмисилами законно заробити хоча б десять. Коли він спробує це зробити в сучаснихумовах, чи навряд він з такою легкістю буде породжувати такі акти, де суми длянього тільки цифри. Кожна сума донарахувань для нього буде: зарплатапрацівників, оборотний капітал, зобов’язання перед кредиторами, утриманнямайна, ну і трошки розвиток підприємства. Після такої «школи виживання» людина взагалі і не подумає становитиськонтролером, а тому чисельність бажаючих буде значно скорочена.
Далі, для платника податків.Дійсно ми не бачимо, як працюють наші податки, хоча не так, ми бачимо, що нашіподатки працюють не на нас. Нам їх шкода, ми їх з болем у серці сплачуємо ікожен раз при сплаті лаємось. Але, требарозуміти податки повинні бути, і повинні бути для того, щоб державарозвивалась. А держава - це ми з вами, а не тимчасові керівники при владі. Зтих, хто поклав свою руку на народну власність ще буде можливість спитати. Головне ми повинні визнати, що податки - цеправильно. Тим більше, що український підприємець по своїй суті універсальнасубстанція, він і платник і контролер в одному обличчі, тому що, завжди самсобі проконтролює своє податкове навантаження і визначить збалансовану суму длясплати.
А владі не треба зайвих рухів,треба просто змінити позицію в танці переклавши руки з горла платника податків найого талію. Підхопити своє багатство і нести вперед, а платник, він і сам себепроконтролює і не тільки себе, а ще й владі дасть можливість існувати, і нетреба йому контролера.
П.С. Спитаєте при чому тут така назва статті,відповідаю. Відсутність державних витрат на утримання «армії контролю» - цеекономія і відповідно зменшення дефіциту бюджету, оскільки самоконтрольпритаманний українцям більше ніж нагайка.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 23539
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21299
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 10137
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9083
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7734