Тарифна політика вантажних залізничних перевезень лише "добиває" державного монополіста
Тарифи Укрзалізниці
Держстат опублікував інформацію про перевезення вантажів залізницею за 9 місяців.
При загальному зростанні вантажних перевезень аж на 3%, вони впали при перевезенні руди та зернових. Тобто, йдеться про падіння обсягів перевезень ключових експортних вантажів.

Це при тому, що був гарний попит на зовнішніх ринках на залізну руду і цього року очікується найбільший за всю історію України врожай зернових та олійних – 105 млн т.
На цьому тлі дані Держстату виглядають парадоксально. Але це має своє цілком логічне пояснення.
Це результат постійного підвищення тарифів на вантажні перевезення, зростання вартості оренди вагонів під агропродукцію у розпал її відвантажень на експорт, подовження оборотності вагонів, дефіциту тяги, про що я вже нещодавно писав.
Тобто, ситуація в "Укрзалізниці", незважаючи на публічні переможні реляції можновладців, продовжує погіршуватися. Складнощі з постачанням ключових видів експортної продукції призведуть до зриву контрактів. Що знижуватиме експортну виручки та зменшуватиме мобілізації доходів до держбюджету.
Зниження експортного виторгу – додатковий імпульс до девальвації. Гривня протягом минулого тижня впала до 5-місячного мінімуму, а Нацбанк для підтримки гривні продав на міжбанку 630 млн. дол.
Це, між іншим, 90% отриманого минулого тижня траншу кредиту від МВФ.
У цей час в "Укрзалізниці" продовжують готувати плани про чергове підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення, а в Мінінфраструктурі підраховують зростання доходу «Укрзалізниці» від цього.
Але, по-перше, ці гроші відберуть у бізнесу.
По-друге, металургійні та аграрні компанії змушені збільшувати перевезення автопотягами. Що призводить лише до втрати обсягу вантажних залізничних перевезень та відповідно доходів залізничного монополіста. Крім того, ми вбиваємо автошляхи вантажними перевезеннями.
При цьому, підвищення видатків бізнесу на транспортну логістику знижує конкурентоспроможність української продукції, вона втрачає ринки збуту.
Вже неодноразово пояснював, що перевезення масових вантажів забезпечує стабільні валові доходи «Укрзалізниці». Підвищення тарифів на них, особливо в умовах постійного погіршення строків залізничних перевезень та крадіжок вантажів, які набули хронічного та системного характеру, лише стимулюватиме вантажовідправників на використання автомобільних вантажних перевезень. Що виглядає абсурдним. Але є українськими реаліями.
Керівництво галузі та «Укрзалізниці» повинні дбати не про виконання особистого KPI, а думати про наслідки своїх дії для всієї економіки.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков вчора о 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов вчора о 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський 18.04.2025 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус 18.04.2025 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський 18.04.2025 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик 18.04.2025 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський 18.04.2025 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 18.04.2025 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 18.04.2025 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13661
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5599
-
"Якщо заробляємо півтори гривні – щасливі" – власник мережі АЗС
Бізнес 5596
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5199
-
Угода про надра не визнаватиме допомогу США боргом України – Качка
Бізнес 4984