Що робити українцям, які проживають в Європі?
Про ринок праці, податки та інформаційну підтримку України
Вже майже рік українці вимушено покинули свої домівки та стали вимушено переміщеними особами, отримали статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу.
Майже 8 місяців перебуваючи в Республіці Австрія маю комунікації з представниками інституцій, які займаються біженцями та мігрантами. При постійній комунікації вбачається наскільки велика різниця між українцями та іншими націями.
В країнах Європейського Союзу українці наразі мають доступ до ринку праці. Про те, як цей доступ організований і які пропонують вакансії в кожній країні відрізняється. В більшості українцям пропонують робітничі спеціальності, які не відповідають високій кваліфікації українців та досвіду роботи. Інтеграція на ринок праці ускладнюється особливістю мов кожної країни та вимог до підтвердження кваліфікацій.
Понад 8,13 мільйона людей виїхали з України за кордон з початку війни. У європейських країнах зареєстровано 7,86 мільйона осіб, у тому числі 2,85 мільйона в Російській Федерації, 1,54 мільйона в Польщі, 1,02 мільйона в Німеччині, 472 000 в Чехії, 173 000 в Італії та 159 000 в Іспанії. Сполучене Королівство є однією з небагатьох європейських країн, які вимагають від українців в'їзних віз; загалом до Великої Британії прибуло 152 200 власників українських віз. https://www.unodc.org/documents/data-and-analysis/tip/Conflict_Ukraine_TIP_2022.pdf
Що стосується біженців з країн Сходу, то їх доступ до ринку праці абсолютно відрізняється від наших умов. Більшість біженців з країн Сходу знаходяться на повному утриманні європейських держав.
Розбираюсь в цих ситуаціях, з’ясувалось, що більшість дітей біженців з країн Сходу не знають рідної мови, батьки цих дітей не вміють писати, мов не знають, мобільними телефонами користуватись фактично не можуть. Більшість з них бачили війну майже все своє життя. Тому для країн Сходу більше програм інтеграції, навчання та фінансової допомоги.
За результати звітів Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC) було зафіксовано, що в довоєнні роки українці були серед лідерів за кількістю виявлених осіб, які нелегально проживали, нелегально в'їжджали та використовували підроблені документи в ЄС.
Інформація, надана Європолу у 2022 році, свідчить про виявлення в ЄС потенційних випадків контрабанди, пов'язаних із використанням підроблених українських документів, зокрема посвідчень особи, водійських прав, паспортів та дозволів на проживання, не українцям для в'їзду та отримання статусу тимчасового захисту. Однак не зрозуміло, чи були до цього причетні контрабандисти (треті особи, які сприяли наданню таких документів).https://prd.frontex.europa.eu/document/risk-analysis-for-2022-2023/ На території країн ЄС розпочаті кримінальні провадження.
Тобто зловмисники почали використовувати нашу біду, щоб займатись незаконними діями.
Необхідно зазначити, що рівень освіти українців виявився високим порівнюючи з іншими країнами. Наявність високих soft skills в українців стали великим здивуванням для європейців. Майже рік був потрібний для керівництва країн ЄС, щоб визнати, що українці не є обузою для країн ЄС. Ми стали їх можливістю наповнення економік. Для деяких країн ЄС ми стали джерелом покращення демографічної ситуації та навіть надією на розвиток їх країн.
Важливо відмітити, що більшість українців, які знаходяться в ЄС наразі вважаю своїм обов'язком відстоювати податкове резидентство України, щоб наповнити бюджет України для фінансування Збройних сил України. Економічно сильна країна здатна швидко перемогти ворога.
Фактично мільйонне переміщення українців в Європу поставило питання не тільки про безпеку, а також про формування змін на світовому ринку праці та податкових систем, постає необхідність дотримання принципу справедливого оподаткування вже в інших вимірах.
Щодо вирішення проблеми подвійного оподаткування вимагає збалансованих кроків, які мають бути зроблені зараз. В існуючих умовах недоцільно змінювати міжнародні конвенції про уникнення подвійного оподаткування. Але питання щодо недопущення Україною втрати своїх податкових резидентів потребує активних дій не тільки від України, а і від Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
Поки наши урядовці активно працюють з міжнародними партнерами і роблять це максимально ефективно, українці, які наразі перебувають в Європейському Союзі повинні сформувати інформаційний посил щодо побудови якісного європейського ринку праці та запровадження принципу справедливого оподаткування осіб, які отримали статус тимчасового захисту в ЄС.
Фактично ми сьогодні формуємо нові норми та принципи життя в Європі, про які раніше не знали європейці. Україна та Європа повинні перемогли у війні, тому треба діяти спільно в усіх напрямках!
- Китайські електрокари та регуляторна політика ЄС: чи є шанс у Європи вийти з кризи? Олексій Гнатенко 12:47
- Перший президент США, який вступить на посаду із судимістю Світлана Приймак вчора о 17:36
- Советы по обжалованию штрафов за отсутствие военного документа Віра Тарасенко вчора о 17:16
- Три покарання за одне порушення – це абсурд. Маємо залишити одне адекватне Галина Янченко вчора о 16:03
- Колективний договір як гарант трудових прав: практика, виклики, і закордонний досвід Дмитро Зенкін вчора о 15:18
- Фактична перевірка податковою і місце її проведення Леся Дубчак вчора о 13:57
- Про пенсії і справедливість… Андрій Павловський вчора о 12:44
- 50% піратських сервісів – російські. Яку загрозу це становить для українців? В’ячеслав Мієнко вчора о 10:00
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? Юлія Мороз вчора о 09:49
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму Ірина Голіздра 09.01.2025 16:38
- Опіка над майном безвісно відсутніх осіб: як законодавчі зміни змінюють реальність? Світлана Приймак 09.01.2025 14:21
- Інновація у збереженні енергії в епоху ВДЕ Олексій Гнатенко 09.01.2025 11:37
- Міжнародна енергетична співпраця: виклики, можливості та юридичні аспекти Ростислав Никітенко 09.01.2025 11:36
- Як змінити систему, що закриває очі на насильство? Механізм захисту дітей у закладах Микола Литвиненко 08.01.2025 16:43
- Арешт майна при закінченому виконавчому провадженні: де баланс прав боржника та кредитора Леся Дубчак 08.01.2025 13:32
-
"Це будуть великі гроші". Шмигаль пояснив, чому не можна зупинити транзит нафти з РФ
Бізнес 15923
-
"Рамштайн місію виконав". Підтримка України зміниться у 2025 році – і не лише через Трампа
10385
-
Чоловік з Греції встановив шість світових рекордів з відтискань – він розповів про мотивацію
Життя 4680
-
Газпром готується до роботи в Туреччині: евакуює працівників з Європи і вчить їх мови
Бізнес 4280
-
Від волонтерства до бізнесу: як ветлікар став партнером Нової пошти у прифронтовому місті
Бізнес 4247