Як прокурори залишили медіа-аудиторію без чупакабри
"Температура" інформаційного середовища 15-28 серпня.
"Температура"інформаційного середовища 15-28 серпня.
Українським медіа вже кілька років поспіль у серпні, в так званий "мертвий сезон", нема потреби вигадувати сюжети про чупакабру: ми маємо вдосталь "гарячих" новин.
Звичайно, більшу частину "порядку денного" за два тижні, 15-28 серпня, складали повідомлення "розважально-святковго" характеру – про олімпіаду, про святкування Дня Незалежності. Як бачимо з моніторингу PlusOne Analytics, cаме їх інтернет-медіа різного профілю висвітлювали з найвищою готовністю: на них припадало від третини до двох третин усіх повідомлень на "тривалі", а не одноразові, теми. Ще частина – дуже "гарячі" кримінальні скандали на зразок подій у Кривому Озері або у Лощинівці.
Проте навіть влітку було достатньо явно навмисно створених інформаційних приводів: політичних суперечок, корупційних викриттів тощо. І їх температура була не мала: справа не обмежувалася одноразовим повідомленням, інтерес до них весь час підігрівався. Отож, якщо ньюзмейкери працювали, не чекаючи вересня – вони сподівалися на увагу до своїх посилів.
Російських політтехнологів зрозуміти легко: у них вибори меш ніж за місяць, і треба було негайно створити провокації у Криму, не чекаючи слушного сезону. Навіть дивно, що Володимир Путін так швидко згорнув антиукраїнську істерику і не розкручує далі теми "українських терористів": напевно, фідбек від світової спільноти був надто неприємний, або ж соціологи зауважили якусь несподівану реакцію електорату на подібні повідомлення. Отож, зараз "кримська" тема в українському інформаційному просторі представлена тільки політв'язнями: Ільмі Умеровим, Ахтемом Чийгозом та іншими.
Проте і українські ньюзмейкери не відставали. Точніше, один з них: Генпрокуратура. А почалося все з двох скандалів: про війну ГПУ з Національним антикорупційним бюро, а також про епопею з атестацією електронного декларування у Держспецзв'язку.
Думаю, не буде великою помилкою припустити, що ГПУ та ДССЗЗІ навмисно намагалися зробити "непопулярні" дії у середині серпня, сподіваючись, що їх ніхто не помітить. Проте реакція громадськості була настільки жвавою, що обидва скандали заморозили, а "винуватці" узялися за відволікальні маневри. ГПУ – за давно очікувані кримінальні справи, а у скандал з електронними деклараціями втрутився президент, розрубавши цей "гордіїв вузол" до вересня.
Пам'ятаючи про розголос, який мали арешт Олександра Єфремова та оголошення у розшук Олександра Онищенка, відомство Юрія Луценка швидко оголосило про затримання Владислава Каськіва у Панамі та повідомило про підозру Олександрові Лавриновичу. При цьому дані про юридичний статус Каськіва в нас досі суперечливі. Дісталося в цей час також блогерші Мирославі Бердник за її антиукраїнські пости.
А спеціально "під Незалежність" ГПУ повідомила про підозру російським посадовцям на чолі з міністром оборони Сергієм Шойгу. Цей хід, як бачимо з діаграми, був найбільш успішним.
НАБУ також старалася з усіх сил, щоб не виглядати гірше: вона затримала в.о. ректора НАУ Володимира Харченка, а також спіймала на гарячому суддю Миколу Чауса.
Як бачимо, сил цих двох відомств з головою вистачало для того, щоб відволікти людей від пляжних розваг і змусити оновлювати стрічки новинних сайтів.
Що ж, інформаційне середовище вересня обіцяє бути ще гарячішим. Адже до "гри" підключаться і ті ньюз-мейкери, які не витрачали сил на роботу у серпні. Та й нинішні скандали отримають продовження: скажімо, електронне декларування, як обіцяє президент, має запрацювати з 1 вересня. Тож не перемикайтеся, і готуйте попкорн.
- Перший президент США, який вступить на посаду із судимістю Світлана Приймак вчора о 17:36
- Советы по обжалованию штрафов за отсутствие военного документа Віра Тарасенко вчора о 17:16
- Три покарання за одне порушення – це абсурд. Маємо залишити одне адекватне Галина Янченко вчора о 16:03
- Колективний договір як гарант трудових прав: практика, виклики, і закордонний досвід Дмитро Зенкін вчора о 15:18
- Фактична перевірка податковою і місце її проведення Леся Дубчак вчора о 13:57
- Про пенсії і справедливість… Андрій Павловський вчора о 12:44
- 50% піратських сервісів – російські. Яку загрозу це становить для українців? В’ячеслав Мієнко вчора о 10:00
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? Юлія Мороз вчора о 09:49
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму Ірина Голіздра 09.01.2025 16:38
- Опіка над майном безвісно відсутніх осіб: як законодавчі зміни змінюють реальність? Світлана Приймак 09.01.2025 14:21
- Інновація у збереженні енергії в епоху ВДЕ Олексій Гнатенко 09.01.2025 11:37
- Міжнародна енергетична співпраця: виклики, можливості та юридичні аспекти Ростислав Никітенко 09.01.2025 11:36
- Як змінити систему, що закриває очі на насильство? Механізм захисту дітей у закладах Микола Литвиненко 08.01.2025 16:43
- Арешт майна при закінченому виконавчому провадженні: де баланс прав боржника та кредитора Леся Дубчак 08.01.2025 13:32
- ООН: 38 мільйонів потерпілих українців від нападів РФ на українську енергетику Микита Петровець 08.01.2025 12:38
-
"Це будуть великі гроші". Шмигаль пояснив, чому не можна зупинити транзит нафти з РФ
Бізнес 12623
-
"Рамштайн місію виконав". Підтримка України зміниться у 2025 році – і не лише через Трампа
9940
-
Газпром готується до роботи в Туреччині: евакуює працівників з Європи і вчить їх мови
Бізнес 4259
-
Від волонтерства до бізнесу: як ветлікар став партнером Нової пошти у прифронтовому місті
Бізнес 4226
-
Чоловік з Греції встановив 6 світових рекордів з відтискань – він розповів про свою мотивацію
Життя 3928