Корпоративні wellbeing проєкти – за чи проти? Мої думки та досвід
Чи дійсно вони приносять користь працівникам, або ж це лише черговий тренд?
У сучасному корпоративному середовищі питання ментального здоров'я та благополуччя співробітників набуває все більшої актуальності. На тлі глобальних криз, економічної нестабільності та стресів повсякденного життя, багато компаній запроваджують wellbeing програми для підтримки своїх команд. Але наскільки ефективні ці проєкти? Чи дійсно вони приносять користь працівникам, або ж це лише черговий тренд?
На прикладі нашого власного проєкту Recharge Summer в компанії я спробую зважити всі "за" та "проти".
Recharge Summer: огляд проєкту
Цього літа ми запустили власний wellbeing проєкт під назвою Recharge Summer. Його метою було представити колегам різноманітні інструменти та способи підтримки свого ментального здоров'я та зниження рівня стресу. Основна філософія проєкту – це фокус на фізичний, ментальний та соціальний добробут. Протягом трьох місяців ми провели 40 різних заходів, включаючи челенджі, воркшопи, заняття йогою, лекції з психологами та "Focus Fridays" – дні без зустрічей, присвячені глибокій концентрації.
Коли ми планували проєкт, то думали про холістичну модель, яка буде закривати різні потреби та інтереси колег. Для когось відпочинок – це книжковий клуб, для когось – це зустріч-обмін досвідом з колегами, а для когось – Healthy Breakfast challenge.
Також, велика увага була приділена роботі з формування комьюніті серед колег та підтримки благодійності.
Одна з ініціатив, яка була впроваджена протягом Recharge Summer з благодійною метою – Donatleon Challenge. Протягом 14 днів колеги мали виконувати різноманітні завдання (крокувати, допомагати тваринам, виконувати фізичні вправи, грати в ігри родом з дитинства), а також – донатити на загальну банку кошти. Завдяки такій ініціативі вдалось зібрати більше ніж 80 тисяч гривень та розділити донати між 2 зборами колег з компанії.
Але чи справді ці ініціативи мали очікуваний ефект?
Мої “за” wellbeing проєкти в компанії:
Підтримка ментального здоров'я та зниження стресу. Одним з головних аргументів на користь таких проєктів є їхній позитивний вплив на ментальне здоров'я. Проєкт Recharge Summer дав працівникам можливість використовувати різносторонні інструменти для зменшення стресу. За відгуками учасників, такі активності як челенджі, панельна дискусія з колегами про досвід психотерапії та "focus days" дозволили зменшити рівень напруження та покращити баланс між роботою і особистим життям.
Підвищення продуктивності та залученості. Активності, спрямовані на підтримку ментального здоров’я, можуть безпосередньо впливати на продуктивність працівників. Наприклад, "Focus Friday" – день без мітингів, забезпечив можливість ефективніше зосередитися на завданнях без відволікань, що покращило результати роботи.
Над чим варто працювати, на мою думку, аби підвищити цінність wellbeing проєктів?
Рівень залученості. Незважаючи на амбіційні цілі, фактичний рівень участі в програмі був невисоким зі сторони інженерних команд – 25% з 60% очікуваних. Проблема програм з ментального добробуту полягає в тому, що доволі часто люди, яким вони потрібні, не мають ресурсу та бажання включатись.
Моя рекомендація полягає в більш точковому пропрацюванні команд та їх заохочення. Хоча також вважаю, що такі проєкти є добровільними, тому ніякого примусу.Витрати на проєкт. Хоча нам цілком вдалося вкластися у бюджет, для багатьох компаній корпоративні wellbeing ініціативи можуть бути фінансово затратними. Моя основна рекомендація піти з дуже простими і не фінансово залежними проєктами, такими як Focus Friday, додавання до політики додаткового дня Mental Health Support Day (можна в рахунок чогось іншого, для балансу бюджету) або зробити ноледж-шерінг івент серед колег.
Складність у вимірюванні ефективності. Одним із головних викликів wellbeing проєктів є оцінка їх ефективності. Наприклад, у випадку Recharge Summer показник задоволеності співробітників перевищив очікування, але чи можна це вважати однозначним успіхом, враховуючи невисокий рівень залученості? Крім того, тема благополуччя є дуже індивідуальною, і складно створити універсальні ініціативи, що задовольнили б усіх. Хоча ми також підтримуємо окремі проєкти, такі як книжкові клуби, лекції з мистецтва, все, що дає заряд.
Ми маємо питання в Engagement Survey “How would you rate your emotional state?” і це є для нас маркером успіху наших проєктів. Можна також використовувати психодіагностичні інструментарії, але важливо тоді залучати професійних психологів. Основна проблема цих проєктів – це те, що контекст зовнішній сильніший, ніж будь-які активності. Тому присутній деякий момент безсилля та неможливості повпливати.
Мої висновки
Проєкт Recharge Summer демонструє, що wellbeing ініціативи можуть бути корисними для компаній, які прагнуть підтримати своїх співробітників у важкі часи. Підтримка ментального здоров’я та зменшення стресу — це вагомі переваги таких програм. Однак, складність полягає в тому, щоб адаптувати активності до потреб різних працівників та забезпечити високу залученість команди.
Wellbeing проєкти – це не лише тренд, а й необхідність для багатьох компаній у сучасному світі. Але для того, щоб вони були дійсно ефективними, важливо зважено підходити до планування та враховувати реальні потреби співробітників. Ми на власному досвіді показали, що навіть у складні часи підтримка команди має важливе значення, але ефективність таких ініціатив потребує постійної роботи та вдосконалення.
- Судова практика: сервітут без переговорів – шлях до відмови в позові Світлана Приймак 16:11
- Доцільність залучення експерта у виконавчому провадженні Дмитро Зенкін 13:14
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1337
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 648
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 564
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 275
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 138
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 13620
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7650
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4516
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3364
-
Королі савани, небезпечний Крейвен і поїздка, з якої немає вороття: три кіноновинки тижня
Життя 2163