Наші за кордоном. Три висновки з українського ярмарку креативних індустрій у США
Спостерігаючи за подією протягом трьох днів, я привіз додому три ключові висновки про сучасних українських підприємців.
З перших днів повномасштабного вторгнення сила та сміливість українців заслужено стали атрибутами нашого національного бренду на міжнародній арені. Цей образ сучасної України позитивно сприйняла міжнародна спільнота, адже світ любить сильних. Однак, українці ще й надзвичайно талановиті та креативні люди і важливо, аби про ці наші якості знали далеко за межами нашої країни. На початку грудня 180 українських бізнесів зі сфери моди, технологій та мистецтва поїхали до Лос-Анджелеса на ярмарок креативних індустрій “Я є ти є”, щоб зібрати гроші на підтримку освіти для українських дітей, знайти інвесторів та продемонструвати світу, на що здатен український креативний бізнес. Спостерігаючи за подією протягом трьох днів, я привіз додому три ключові висновки про сучасних українських підприємців.
Інноваційність світового класу
Наші підприємці створюють по-справжньому виняткові та сучасні речі. Часто українська продукція виготовляється зі застосуванням інноваційних технологій. Аудиторія Лос-Анджелеса звикла до розкоші та інновацій, тим не менше, їх змогли вразити вирощені в лабораторії українські алмази, представлені на ярмарку. Українська компанія Alkor-D є однією з пʼяти у світі, яка вирощує великі та чисті діаманти, найбільший з яких має 150,42 каратів. Необхідність постійно реагувати на кризи та адаптуватись до все більших і більших викликів привчили українських підприємців безперервно генерувати винахідливі ідеї та прагнути технологічного прогресу. Ця здатність характеризує сучасну українську підприємницьку культуру. Українські IT, стартапи, держава у смартфоні та, навіть, сфера обслуговування лише підтверджують цю тенденцію, а міжнародна аудиторія все частіше не тільки ділиться своїми розробками, але й переймає український досвід. На основі української Дії щонайменше п’ять країн хочуть створити свої додатки. За даними IT Ukraine Association, експорт українських ІТ послуг навіть у воєнному 2022-му виріс на 5,8% у порівнянні за 2021 роком. А українськими модними брендами надихається світ.
Мода, що завойовує світ
Все більше українських модних брендів стають невідʼємною частиною гардеробів європейців та американців. Якщо ще 10 років тому вироблений в Україні одяг носили виключно українці, то сьогодні речі наших брендів одягають світові зірки. Представлений на виставці у Лос-Анджелесі бренд FROLOV серед постійних клієнтів має Бейонсе, Дуа Ліпа, Гвен Стефані та Ріта Ора. На заході також були представлені речі від дизайнера Руслана Багінського, аксесуари модельєрки Світлани Бевзи та чимало інших українських виробників. Попри виклики та загрози повномасштабної війни, українська мода змогла не лише вижити, але й стати взірцем для наслідування у світі. І це надзвичайно надихає міжнародну спільноту.
Трансформація української культури
Українська культура набуває нових форм та вимірів, поєднуючи у собі традиції та сучасне життя українців. На такі висновки наштовхують числені українські керамічні бренди, що були представлені на виставці. Модерні елементи декору виготовлені з глини або ж українська етнічна символіка на новітніх матеріалах - така культурна синергія дозволила американцям подивитися на Україну під абсолютно іншим, неочікуваним кутом. Таке переосмислення нашої культури дає свої плоди. Наприклад, вироби від бренду GUNIA у своїх колекціях вже мають Папа Франциск, Лілі Коллінз, Наташа Ліонн, Мей Маск.
Українська сфера креативу, моди та технологій має що запропонувати світу. Попри повномасштабну війну та виклики, український бізнес знаходить нові ринки та прихильників далеко за межами дому. Українці ж можуть не лише конкурувати зі західними компаніями, але й пропонувати своє світу.
- Інвестиційний клімат України в 2025 році: виклики та сподівання Олексій Волохов вчора о 23:02
- Вимога щодо посвідчення заповіту при свідках при наявності хвороби заповідача Євген Морозов вчора о 21:08
- Використання подарункового сертифікату платником єдиного податку Євген Власов вчора о 19:07
- Виклики і тенденції. Що чекає на український бізнес в 2025 році Віктор Андрухів вчора о 17:46
- Як повернути активи за кордону: адвокатський погляд на спецконфіскацію, практику й виклики Дмитро Зенкін вчора о 13:51
- Юридичні нюанси встановлення когенераційних установок для виробництва та продажу е/е Ростислав Никітенко вчора о 12:09
- Бідних стає все більше Андрій Павловський 26.12.2024 22:57
- Використання підробленого військово квитка з метою перетину держкордону Євген Морозов 26.12.2024 21:03
- Авіакатастрофа "Азербайджанських авіаліній": пошуки правди Юрій Гусєв 26.12.2024 14:40
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу Андрій Хомич 26.12.2024 14:08
- Особливості імпортно-експортних операцій з електроенергією та газом у Європі: аналіз країн Ростислав Никітенко 26.12.2024 13:30
- Партнерства заради сталого розвитку в технологічному секторі: Україна та світ Оксана Захарченко 26.12.2024 11:48
- Шестимісячний строк для оголошення особи померлою: право, яке має служити людяності Світлана Приймак 26.12.2024 11:43
- Етика суддів 2025: нові показники доброчесності чи додаткові виклики? Дмитро Зенкін 26.12.2024 10:13
- Оскарження в суді містобудівної документації як нормативно- правового акту Євген Морозов 25.12.2024 20:50
- Бідних стає все більше 423
- Підписано Закон про право слідчих і прокурорів обмежувати роботу бізнесу 283
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? 271
- Legal instruments to combat stalking, based on international experience 86
- JIT – концепція, час якої настав 68
-
Зимовий манікюр 2024-2025: трендові кольори, фото дизайнів та поради від топмайстрині
Життя 10372
-
Суд наказав знести недобудоване котеджне містечко "Пуща Residence" в Києві
Бізнес 10267
-
ДТЕК Ахметова почав купувати американський газ: перше судно прибуло в Грецію
Бізнес 6738
-
УП: Найновішу модель Rolls-Royce в Україні уже купили 13 разів – хто власники
Бізнес 5234
-
Другий сезон "Гри в кальмара" обвалив акції південнокорейських компаній: у чому причина
Життя 4638