Антикорупційні органи проти дрібних державних службовців
Чому боротьба з серйозними корупціонерами виявилася неефективною, і чим зараз займаються НАБУ і ДВБ.
НАЗК і ДВБ (департамент внутрішньої безпеки) Національної поліції часом нагадують рибалку, який у Фейсбуці постить фотографії з акулами, а сам заради статистики вудить золотих рибок в акваріумі власної дитини.
Здавалося б, корупції у країні - як хижаків в океані. Але ловити велику рибу важко та й небезпечно. Тому, заради горезвісного показника і послужного списку, можна скосити пару-трійку ні в чому особливо не винних душ.
Так, в останні кілька років основною здобиччю антикорупційних органів є не злодії і хабарники, а дрібні державні службовці (у тому числі і прості патрульні або постові поліцейські), які не встигли до першого квітня подати декларацію про доходи.
Покарання за таке запізнення - штраф і обов'язкове (!) звільнення з роботи ... без можливості поновлення. Навіть якщо прострочення мало місце лише у кілька днів. Співрозмірність провини та покарання у такому випадку викликає великі сумніви, проте найнеприємніше навіть не у цьому.
Бравий борець з корупцією, який виявив прострочення, відповідно до ст. 254 КУпАП, зобов'язаний скласти протокол про адміністративне корупційне правопорушення протягом 24 годин з моменту виявлення порушника. Але в такому разі вся статистика по боротьбі з корупцією перейде на травень-червень, а решта часу його заслуга перед батьківщиною буде близька до нуля. Тому справи «грішників» складуються в папках на столі, а протоколи складаються за необхідності рапортувати начальству про успіхи протягом усього року.
Суди ж на прострочення складання протоколу (іноді навіть на кілька місяців) чомусь очі закривають. А ось на прострочення подачі декларації (як правило,на кілька днів) - ні.
Так наприклад, минулого тижня Солом'янський районний суд м. Києва визнав винним у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення старшого сержанта поліції, який прострочив подачу декларації за 2017 рік на два тижні. При цьому, суддю не збентежило те, що оперативники ДВБ склали протокол про це порушення не через 24 години після виявлення «злодія» ..., а тільки через чотири місяці.
Не пасе задніх і Департамент захисту економіки Національної поліції, який настільки принципово бореться з корупцією у всіх її проявах ..., що склав протокол про корупційне правопорушення на військового пенсіонера, який на ТРИ ДНІ прострочив подачу декларації при звільненні. Звісно, поліція виявила послідовність і також прострочила складання протоколу ... на два місяці.
Результатом такої виборчої принциповості є щомісячне звільнення чесних, але не дуже пунктуальних людей.
Як наслідок, цінність державної служби та довіра до держави в цілому падає, оскільки складно назвати справедливим покарання за прострочення ..., що здійснюється з простроченням ...
Суди, на жаль, наочно демонструють прогнилий наскрізь стан системи. Чесних людей на нижчих щаблях державної служби все менше і менше. А статистика і сухі цифри, які ні про що конкретно не говорять, лишаються важливішими за долю людини і здоровий глузд загалом.
- «Браслети» правосуддя: коли електронний контроль стає зайвим Владислав Штика 01:30
- Впровадження ERP для ІТ-бізнесу Віталій Курдюмов вчора о 21:22
- 7 ключових аспектів роботи керівника з молодим спеціалістом покоління дистанційної освіти Оксана Захарченко вчора о 16:22
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей вчора о 01:34
- Як обрати внутрішнього керівника ERP-проєкту? Віталій Курдюмов 24.01.2025 21:22
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 24.01.2025 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 24.01.2025 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 24.01.2025 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 23.01.2025 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко 23.01.2025 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 23.01.2025 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 23.01.2025 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 23.01.2025 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 23.01.2025 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 23.01.2025 12:21
-
Українська блогерка Анна Жук загинула в ДТП
Життя 2843
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2823
-
У трьох країнах Європи створять центри повернення для українських біженців
Бізнес 2435
-
Чому дієти приречені на провал та як проблеми зі здоров'ям впливають на вагу
Життя 1837
-
США дозволили Індії розвантажити підсанкційні танкери до 27 лютого
Бізнес 1645