Спортивно-політичні аберації голів МОК та ФІФА
Як Томас Бах переплутав фехтувальну доріжку з політичною сценою. Та до чого тут Олімпійська хартія.
Заява Томаса Баха, голови МОК, на G-20 проти усунення російських спортсменів через військову агресію від світового спорту - не просто занепокоює, вона фруструє.
Обгрунтовуючи свою позицію Бах зазначив, що «якщо спорт у такий спосіб стане ще одним інструментом для досягнення політичних цілей,міжнародний спорт розпадеться.»
Бодай що б не казав колишній чемпіон в контексті варварської російської агресії, але не ось цю дичину про політичні «інструменти». Так-так , давайте називати речі власним ім’ям. Такою ж дичиною є й заклик Джанні Інфантино з ФІФА про перемир’я на час проведення чемпіонату світу з футболу, що – о, дивний збіг обставин – співпав з необхідністю поновити підсмалені фронтові ресурси російському агресорові.
Хоча аргументація Баха, за формою і формулою не є новелізацією для очільників спорту його ґатунку, але обставини, за яких послідовник де Кубертена, вистрибнув на політичну сцену замість звичної йому фехтувальної доріжки, є новими. Вони трагічні. Така активність голови МОК на тлі ігнорування очевидних викликів світові, на який напинають геноцид, майже шокує. Тим не менш, Бах дієво намагається спрямувати свідомістьприхильників до некритичного сприйняття спорту як лінійного суспільного феномену, що вмиканням кнопки може призвести до події, що на цій кнопці викарбувана. Спрямовує, оминаючи всю глибину комунікаційної пастки. Скажете, а чи не так було й раніше зі спортивними чиновниками? Всі оці кубертенівскькі мантри «о, спорт, ти – мир» etc (ще до них повернімося нижче), чи вони не відволікали своїм ідеалістичним мотлохом від справжньої роботи над помилками у далеко неідеальному світі, де не всі стрибають за два метри заввишки, а деякі ще й використовують для цього жердини. Так, було. Але сьогодні це межує з пособництвом агресорові.В кримінальному контексті, звісно. І звісно ж, автоматично підтягується версія, що бува може дійсно фехтування (яким займався спортсмен Т.Бах) має приховані когнітивні ризики, з пролонгованою дією в часі? Але чур-чур. Ось, лише на жаль, мало сумнівів, що орденоносець російської дружби народів Інфантино, справді взявся до відпрацювання запису з орденської книжки, отриманої з рук вбивці – Путіна.
І звичайно, перше, що одразу ж хотілося б сказати у відповідь рапіристу з Німеччини: Томасе, усунення російських спортсменів від участі у міжнародних змаганнях не переслідує «політичні цілі», як ти зазначаєш. Ціллю є припинення геноциду. Так, Томасе, геноциду. Недопуск спортсменів це інструмент припинення геноциду через спорт. У світі, який просякнутий пропагандою. А перемир’я на час проведення чемпіонату світу «для створення якихось коридорів», як ти кажеш, Джанні, - це інструмент для потакання агресорові, і створити допоможе лише коридор для нової агресивної атаки. Джанні, агов!
Загалом, хлопці, як ви собі уявляєте це ганебне спортивне дійство з участю безвинних російських чемпіонів - поки російські ракети вбивають людей в Україні, російські спортсмени будуть налагоджувати мирні відносини з іноземними колегами? Наприклад, так як сьогодні, на фоні наймасованішого ракетного удару по мирних цілях в Україні, в той час, коли потерпілі від спортивно-політичних аберацій чиновники взялися за відбудову миру. Або ж (за логікою Інфантино) – для надання можливості російським вбивцям зосередити зусилля на фронті, люб’язно оголосимо перемир’я на час чемпіонату світу з футболу? Тоді, коли він дивним чином співпав з гострою необхідністю росіянам або тікати з поля бою, або залишитися там назавжди, ну, або ж рятівне перемир’я від Інфантино.
Ось, ви обидва дуже добре розумієтеся на питаннях регулювання спортивних відносин. Давно читали Олімпійську хартію? Ніби навесні щось вже самі забороняли? Так що змінилося? Тож, може не треба ховатися за обкладинку Олімпійської хартії, й зазирнути до її змісту? Чи може ви думаєте, що в Росії спорт перестав бути привласненим державою інструментом пропаганди проти миру? Та за геноцид. Ні, не перестав, навпаки – росіяни чіпляються за бодай що, аби не потерпіти крах на всіх воєнних та суспільних фронтах. Російський спорт сьогодні неможна відділити від російської держави. Це проти ваших правил, до речі, олімпійсько-хартійних, на які ви спритно посилаєтеся в суї «якихось» воєн та за неабиякий мир для російського спорту.
Тепер власне, до Кубертена, тобто аспект історичний. На тлі щирого ставлення панаКубертена до путіна того часу (Гітлера) батман фехтувальника Баха проти здорового глузду не виглядає порушенням спортивних правил - гносеологія олімпізму розкривається, як бачимо, лише сьогодні, і якнайширше та якнайкраще.
Томасе, Джанні, вам треба зрозуміти загальний комунікаційний концепт злочинної російської держави. В якому перемога російського спортсмена є перемогою добра над злом, а зло представлене тими, хто знаходиться на прицілі російських окупаційних військ. І вся ця дегенеративна нарізка є неподільною.
Недопуск будь-яких вихідців з держави, що розпочала геноцидну війну, до цивілізації є не інструментом політики, а є убезпеченням цивілізації від рознесення зарази геноциду. Головне - це убезпечує від маніпулювання свідомістю, від штучно створених наративів, що напинаються на голови необачливих рапіристів, як Бах, що погано тримають дистанцію, з кожним підступним батманом російської брудної пропаганди.
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун вчора о 19:14
- Як реагувати на вимоги поліції та ТЦК: поради адвоката Павло Васильєв вчора о 17:55
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні Дмитро Салімонов вчора о 14:12
- Українські діти війни: більше 10 років російської агресії, 1000 днів незламності Юрій Гусєв вчора о 12:16
- Розподіл статутного капіталу при розлученні: судова та міжнародна практика Світлана Приймак вчора о 12:00
- Кваліфікуюча ознака вчинення злочинів "в умовах воєнного або надзвичайного стану" Євген Морозов вчора о 10:28
- Як війна змінює гендерні ролі в Україні Валерій Козлов 18.11.2024 20:21
- Чи можна захистити себе від моральної шкоди, завданої апеляційною скаргою? Дмитро Зенкін 18.11.2024 17:59
-
Головний прапор країни приспустили: яка причина
Життя 18461
-
Укрзалізниця перевірить працівницю, яка дивилася російські серіали, через скаргу військового: деталі
Життя 17130
-
Рибу "Судного дня", яка за легендами приносить нещастя, помітили у США: фото
Життя 14242
-
Картину Клода Моне із серії "Водяні лілії" продали за $65 млн: фото
Життя 9741
-
Україна – Албанія: де дивитися та о котрій
Життя 7108