В Україні вже "активно відновлюють" зруйновані будівлі
Чи на часі обговорювати проекти відбудови?
Після того, як в інтернеті всі обговорили варіанти реконструкції Миколаївської ОДА, міський очільник Харкова Ігор Терехов очевидно вирішив перетягнути інфоприводи на себе і заявив, що будівлю Харківської ОДА відреставрують за прикладом Рейхстагу – залишать фасадну частину у тому вигляді, в якому вона перебуває сьогодні, а все, що за фасадом, зроблять у “сучасному стилі”.
Та справа ось у чому: коли мова йде про реставрацію, то зробити з об'єкта “рейхстаг” – історія, яка трохи виходить за рамки українського законодавства. Звісно, що в умовах повоєнної відбудови може багато чого бути прийнято і змінено, і підхід до реставрації пам’яток архітектури в тому числі. Особливо зважаючи на те, що таких пам'яток, які постраждали внаслідок російської агресії, у нас дуже багато. Так, ми можемо отримати такий собі український підхід до післявоєнної відбудови.
Інша справа, що варто було б спитати українських архітекторів, що вони з цього приводу думають і як би вони це робили. Бо дуже не хочеться допустити ситуації, коли мери почнуть самі собі пам'ятники будувати і заправляти тим, яки мають бути відбудовані міста. На жаль, поки що у нас більше хайпу на інфоприводах, ніж реальної роботи в цьому напрямку.
А ще, мені здається, такі обговорення трохи не на часі, особливо зважаючи на те, як обстрілюється Харків. Зараз це все виглядає, як і попередня історія Миколаєвом, – розмови та картинки задовго до того, як місто відновить своє хоч трохи нормальне життя. Тому говорити: “давайте тут зробимо рейхстаг”, коли у місті продовжують гинути люди, якось геть недоречно.
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков вчора о 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України Дмитро Зенкін 25.06.2025 13:10
- Товарознавча експертиза у справах про недостовірне декларування Віктор Худоченко 25.06.2025 13:00
- Симуляція безпеки: таблички замість життя. Троянди – на бюджеті. Люди – на підлозі Дана Ярова 25.06.2025 12:36
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій 1635
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 481
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 446
- Реформа "турботи" 152
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 99
-
Шалений дефіцит ракет. Чому чиновники гальмують розвиток системи ППО-ПРО України
28913
-
"Гра в кальмара 3": ексклюзив LIGA.net з режисером і зірками шоу про фінал, конфлікти і продовження
Життя 19228
-
"Юля друга". Банкова готує відставку Шмигаля – хто може стати новим прем'єром: усе про ротації
14222
-
Дратують фото з моря: чому чужі Instagram-відпустки викликають заздрість і чи це нормально
Життя 12879
-
Чому жінки після 40 йдуть з сім’ї, а чоловіки купують мотоцикли: правда про кризу середнього віку
Життя 10874