Як підняти економіку: головне
Галузі, які орієнтуються на експорт сировини (с/г і видобувна) майже вичерпали себе. Так, вони – в лідерах за експортною виручкою, але не мають серйозних перспектив розвитку.
Програму діяльності Кабміну вчора відправили на доопрацювання, назвавши її «рефератом». Хотілось би, щоб в Уряді знайшлись притомні фахівці, які б стратегічно бачили, що має бути в основі економічного зростання країни.
Ситуація у нас непроста, криза торкнулась як малого, середнього, так і великого бізнесу. Серед інших зараз дуже гостро постало питання створення робочих місць. Президент, і Уряд роблять акцент на підтримці малого та середнього бізнесу. Проте, поки що серйозних зрушень на цьому напрямку немає. В рамках розрекламованої владою програми «5-7-9%» видано трохи більше 600 кредитів, бо банки її не хочуть, не маючи гарантій від держави. Сподіваюсь, що компроміс таки буде знайдено і підприємці отримають фінансову підтримку, бо саме в секторі МСБ треба зберегти і створити сотні тисяч робочих місць.
Втім, маємо бачити стратегічну перспективу. І тут постає питання: як підняти економіку України з колін, щоб наша країна стала нарешті конкурентоспроможною в світі? На мою думку відповідь тут тільки одна – розвивати вітчизняну промисловість. Адже всі успішні країни мають розвинену промисловість, яка є становим хребтом міцної економіки. Саме тут створюється висока додана вартість і висококваліфіковані робочі місця.
Згідно статистичних даних, які нещодавно оприлюднила компанія «Baker McKenzie», сільське, лісове та рибне господарства разом створюють 12% українського ВВП, в цих сферах працює 18% усіх зайнятих. У переробній промисловості, відповідно: 13,6% ВВП і 8,1% зайнятих. Отже, як бачимо, саме тут є точки економічного зростання національної економіки.
Галузі, які орієнтуються на експорт сировини (с/г і видобувна) майже вичерпали себе. Так, вони – в лідерах за експортною виручкою, але не мають серйозних перспектив розвитку. Експортуючи сировину, успішною країною сьогодні не станеш, - такі жорстокі реалії сучасного світу.
Зовсім інша справа – переробна промисловість. Ця сфера економіки вже сім років як занедбана українською владою. У країні, економічна політика якої полягає в постійному отриманні і проїданні кредитів МВФ, зникла як така промислова політика. Ситуацію треба негайно виправляти.
Вважаю, що перші кроки щодо порятунку переробної промисловості Уряд має зробити в своїй новій програмі діяльності. Українські промисловці мають отримати широку державну фінансову і кредитну підтримку, пріоритет на публічних закупівлях, закріплені законом норми щодо локалізації виробництв і необхідні податкові пільги. Це буде тільки початком нашого промислового відродження, але тільки так ми зможемо згодом повернути собі статус індустріальної держави, яку поважають в світі.
P.S. Про Нацбанк. На мою думку, політика чинного керівництва НБУ є злочинною по відношенню до економічного розвитку країни. Через недолугість і вузькість мислення очільників Нацбанку українська економіка знекровлена. Тобто в ній просто не вистачає грошей для розвитку. Тому, раджу президенту Зеленському і прем’єр-міністру Шмигалю не звертати уваги на вимоги МВФ, а просто звільнити пана Смолія з посади голови НБУ. На зміну йому має прийти банкір з широким державницьким мисленням, який розуміє, що Нацбанк повинен бути не тільки регулятором, а й активним учасником відродження національної економіки. Насамперед, через здешевлення кредитних ресурсів для переробної промисловості.
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 9508
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 8030
-
Всі російські військові платитимуть за пошкоджену на війні техніку. В РФ ухвалили закон
Бізнес 4761
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4584
-
В Україні пропадає до 60% зібраних овочів і фруктів
Бізнес 3885