Як воно – працювати за новим Трудовим кодексом?
Нарешті дійшла черга до реформи трудового законодавства. На заміну Кодексу законів про працю, який був прийнятий ще в 70-х роках минулого століття, прийде новий Трудовий кодекс з абсолютно іншими ідеологією та філософією.
Нарешті дійшла чергадо реформи трудового законодавства. На заміну Кодексу законів про працю, якийбув прийнятий ще в 70-х роках минулого століття, прийде новий Трудовий кодекс забсолютно іншими ідеологією та філософією.
Верховна рада 05 листопада 2015 року у першомучитанні Законопроектом№1658 прийняла Проект Трудовогокодексу України, який для країни, орієнтованої на європейськіінвестиції, має велике значення. Крімтого, в новий Кодекс будуть включені положення Законів «Про оплату праці», «Про відпустки» та частково «Про охорону праці».
Передбачається, щоТрудовий кодекс буде масштабним документом, що складається з 9-ти книг та 368статей, який стане своєрідною трудовою Конституцією. Щодо змін в трудовомузаконодавстві, то вони торкнуться буквально кожної людини працездатного віку.
Зокрема:
- введення виключнописьмових трудових угод, які буде заборонено змінювати без згоди працівника, тазмінювати розмір заробітної плати в односторонньому порядку;
- вагітні жінки невідбуватимуть випробний термін при прийомі на роботу;
- причиною звільненняспівробітника може стати розголошення службової таємниці, грубе порушенняправил техніки безпеки, недостатня кваліфікація (зараз керівник може звільнити співробітника лише за пияцтво, прогули йзлодійство);
- трудовий тиждень небуде перевищувати 40 робочих годин, а при шкідливих умовах виробництва - 36годин.
При письмовій згодіспівробітника кількість годин може бути збільшено до 44-х. Але, в такомувипадку за кожну годину понаднормової роботи співробітнику будуть платити в трирази більше(сьогодніпонаднормовий тариф – в два рази вище звичайного).
- При необхідностіпрацювати з 22:00 до 6:00 оплата робочого часу зросте на30% (зараз - на 20%);
- Вводиться поняття гнучкогографіка і можливості роботи на дому.
Іншими словами,відпрацьований час все рівно буде фіксуватися, але основним критерієм за такихумовах стане якісне виконання роботи в строк.
- Чоловіки і жінки з рівнимдосвідом роботи і аналогічними обов'язками отримуватимуть однакові зарплати (Зараз це питання не регламентується);
- Керівникам дозволятьстежити за співробітниками за допомогою відеокамер (в КЗпП такого не прописано);
При цьому працівникиповинні бути попереджені про це, а камери забороняється встановлювати вприміщеннях, де відеоспостереження може принизити гідність людини. Наприклад, увбиральні.
- Щорічну відпусткузбільшать з 24-х до 28-ми днів.
- Обідня перерва тежбуде регламентована: не менше ніж 30 хвилин, але не більше двох годин. Крімтого, у новому проекті прописано, що працівник має право на короткі перервипротягом дня.
Також у проектіТрудового кодексу визначено поняття "робочемісце", питання правонаступництва щодо трудового законодавства у разізлиття чи поділу юридичної особи.
Крім того, в ньомупрописано право на репатріацію(наприклад, якщо людина - моряк, роботодавець зобов'язаний повернути йогододому після плавання) і передбачено припинення трудових відносин за умови настаннянадзвичайних обставин (стихійного лиха, військових дій і т. д.).
Світ постійно змінюється, все навколорухається вперед. І той факт, що трудове законодавство України нарешті буде адаптоване,свідчить лише про впевнені кроки успішної побудови сучасного ринку праці.
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45115
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
22190
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16035
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12831
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11049