Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС
ЄС прагне створити повністю інтегровану, взаємопов’язану та синхронізовану енергетичну систему в Європі
Загарбницька війна Росії в Україні призвела до енергетичної кризи в Європі, що підштовхнуло лідерів Європейського Союзу до радикальних змін у підходах до енергетичної політики. У березні 2022 року була підписана Версальська декларація, в якій керівники країн ЄС погодилися на покращення взаємозв’язку європейських газових та електричних мереж і повну синхронізацію електромереж у всьому ЄС. Це стало першим кроком до створення енергетичного союзу, здатного забезпечити стабільність і незалежність від зовнішніх постачальників, особливо від Росії.
"З 2004 року частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії зросла більш ніж удвічі й досягла майже 40%. Висновки Ради узгоджуються з цим розвитком і відображають прагнення Європейського Союзу стати більш екологічним, конкурентоспроможним і стійким в енергетичному секторі, наголошуючи на необхідності розгортання супермережі ЄС для включення більшої кількості відновлюваних джерел енергії, підтримки електрифікації, стабілізації цін і підвищення енергетичної безпеки" - Тінне Ван дер Стратен, міністр енергетики Бельгії.
У квітні 2024 року Європейська рада зробила ще один важливий крок, закликавши продовжити роботу над енергетикою як рушійною силою конкурентоспроможності.
У своїх висновках вона підкреслила необхідність створення справжнього енергетичного союзу, який служитиме двом цілям: досягненню енергетичного суверенітету Європи та кліматичної нейтральності. Для цього передбачено амбітний перехід до електроенергетики та значні інвестиції в мережі, сховища та взаємозв’язки.
Однією з основних новин стало те, що ЄС прагне створити повністю інтегровану, взаємопов’язану та синхронізовану енергетичну систему в Європі. Висновки Ради ЄС підкреслюють необхідність довгострокового скоординованого планування інфраструктури електромережі на європейському рівні. Особливу увагу було приділено зростаючій проблемі перевантаження мережі, що вимагає нових підходів та інноваційних рішень.
Таке планування має поєднуватися з координацією національних планів на регіональному рівні знизу вгору та враховувати особливості регіонів, які не пов’язані між собою або недостатньо взаємопов’язані. Це є ключовим для забезпечення енергетичної безпеки та стабільності в усіх куточках ЄС.
Рада також нагадала про висновки Європейської ради щодо досягнення справжнього Енергетичного Союзу та важливості взаємозв’язків у досягненні цієї мети. Європейська комісія отримала завдання запропонувати посилену структуру, яка гарантує, що планування та розгортання мережі відповідатиме кліматичним та енергетичним цілям ЄС. Це має підвищити прозорість і відстежуваність всього процесу планування та розвитку електромережі.
Висновки також закликають Комісію оцінити та виявити прогалини, а також розробити заходи для покращення системи управління на рівні ЄС щодо планування, вибору та впровадження транскордонної інфраструктури. Мета полягає в забезпеченні достатньо інтегрованого європейського та регіонального підходу.
Таким чином, Європейський Союз рухається стрімким кроком до визначених цілей Green Deal. Реалізація цих планів не лише забезпечить енергетичну незалежність Європи, але й сприятиме досягненню кліматичної нейтральності, що є важливим елементом у боротьбі зі зміною клімату. Інвестиції в енергетичні мережі та синхронізація зусиль на європейському рівні створять стабільне та безпечне енергетичне майбутнє для всіх громадян ЄС.
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський вчора о 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов вчора о 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева вчора о 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук 03.01.2025 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов 03.01.2025 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
-
Кабмін встановив понижувальні коефіцієнти для високих спецпенсій на 2025 рік
Фінанси 16077
-
УЗ почала модернізувати тепловози ТЕП70 на власних потужностях – фото до і після
Бізнес 10544
-
Україна наростила експорт цементу. Чи вдасться втриматись на ринку в новому році
Бізнес 10081
-
Клайпеда запровадила туристичний податок: принесе до бюджету близько 500 000 євро на рік
Бізнес 8503
-
Кабмін розширив повноваження НБУ щодо валютного регулювання: деталі
Фінанси 5125