Про стаж адвокатської діяльності
Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» згадує термін «стаж адвокатської діяльності» у статтях 48, 50, 51, 52, 53, 55. Відповідно до згаданих статей голови та члени ради адвокатів регіону, кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури,
Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» згадує термін «стаж адвокатської діяльності» у статтях 48, 50, 51, 52, 53, 55. Відповідно до згаданих статей голови та члени ради адвокатів регіону, кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, ревізійної комісії адвокатів регіону, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, Вищої ревізійної комісії адвокатури, Ради адвокатів України обираються з числа адвокатів, стаж адвокатської діяльності яких становить не менше п’яти років.
Крім того, стаття 16 Правил адвокатської етики встановлює обов’язок адвоката на прохання клієнта надавати інформацію про стаж роботи. Можна вважати, що термін «стаж роботи адвоката» Правил адвокатської етики за своїм змістом є ідентичним терміну «стаж адвокатської діяльності».
В той же час Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не містить визначення термінів «стаж адвокатської діяльності» та «стаж роботи адвоката», що з огляду на їх важливість обумовлює необхідність формулювання такого визначення на основі норм законодавства.
Відповідно до статті 1 Закону України “Про адвокатуру і адвокатську діяльність” (далі Закон) від 05.07.2012р. № 5076-VI, адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту.
Відповідно до статті 4 Закону, адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання (організаційні форми адвокатської діяльності).
Стаття 17 Закону передбачає внесення відомостей про найменування і місцезнаходження організаційної форми адвокатської діяльності до Єдиного реєстру адвокатів України.
Відповідно до статей 1 та 26 Закону, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, що укладається між клієнтом та адвокатом, адвокатським бюро чи адвокатським об’єднанням.
Відповідно до статті 13 Закону, адвокат, який здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою. Оскільки адвокатська діяльність за визначенням є незалежною професійною діяльністю, адвокат, що здійснює адвокатську діяльність індивідуально, є самозайнятою особою, що здійснює незалежну професійну діяльність.
Таким чином, адвокатською може вважатися тільки така діяльність зі здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги, що здійснюється на підставі і у виконання договору про надання правової допомоги, укладеного між клієнтом з однієї сторони, а з другої сторони - адвокатом, адвокатським бюро чи адвокатським об’єднанням.
Зазначене справедливо і для періоду чинності Закону України «Про адвокатуру»
(N 2887-XII, 19.12.1992). Відповідно до статті 4 вказаного закону, адвокат
мав право займатись адвокатською діяльністю індивідуально, відкрити своє адвокатське бюро, об'єднуватися з іншими адвокатами в колегії, адвокатські фірми, контори та інші адвокатські об'єднання. Відповідно до статті 12 «старого» закону, угода про надання правової допомогу укладалася між громадянином чи юридичною особою і адвокатським об'єднанням чи адвокатом.
Висновок
До стажу адвокатської діяльності має зараховуватися час фактичного здійснення адвокатом захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнтам індивідуально (як самозайнятої особи, що здійснює незалежну професійну діяльність) або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання.
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Пенсійна реформа 2025 року 408
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 170
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 101
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 97
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 94
-
Суд наказав знести відпочинковий комплекс на Дніпрі у Києві
Бізнес 17600
-
Reuters дізналося зміст нового пакета санкцій ЄС проти Росії
Бізнес 6368
-
Україна переходить до остаточного знищення Чорноморського флоту
Думка 6194
-
"Що скажуть люди": чому нас так хвилює думка інших — і як повернути собі себе
Життя 4021
-
Правопис без правил: дев'ять дивних винятків, які ми взяли як норму
Життя 3669