Аукціони оренди майна на "Прозорро.Продажі" оскаржуються до Комісії Мінекономіки
Чи буде це дієвим механізмом?
Майно, яке не використовує держава або місцева громада, може стати в нагоді підприємцям, що і прибуток отримають, і оренду заплатять. Держава, в свою чергу, може і зекономити кошти на його утриманні, і отримати від оренди хороші гроші. Але за умови, якщо віддаватиме майно в користування на вигідних умовах.
Раніше таке майно могли отримати далеко не всі. Як правило це був «закритий ринок для своїх» - «везунчиком» був наближений до орендодавця бізнес. Саме від орендодавця залежало чи проведе він конкурс на право оренди, та хто стане переможцем. З переліком майна, яке можна було взяти у користування, також могли ознайомитись лише свої.
В лютому 2020 року набрав чинності новий Закон «Про оренду державного та комунального майна», що має змінити ситуацію. Тепер державне та комунальне майно (окрім приміщень це транспортні засоби, обладнання та устаткування) можна орендувати на відкритих аукціонах в системі Прозорро.Продажі. Потенційні орендарі можуть ознайомлюватись з усім майном. Орендодавці ж зобов’язані розміщувати в електронній системі переліки такого майна.
На виконання положень Закону Уряд затвердив Порядок, який детально визначає механізм передачі в оренду майна. Однією з новел є також можливість поскаржитись на процедуру організації аукціону, дії учасників, орендодавців та операторів майданчиків до спеціальної Комісії з розгляду скарг та підготовки пропозицій. За Законом це постійно діючий колегіальний орган, що розглядає скарги та пропозицій стосовно організації і проведення аукціонів, у тому числі електронних аукціонів.
За затвердженим Урядом в липні 2020 року «Порядком подання, розгляду скарг та пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна» до складу Комісії входять представники Мінекономіки, Фонду державного майна та адміністратора електронної торгової системи.
У жовтні 2020 року наказом Мінекономіки затверджено склад Комісії з шести учасників, її очолює заступниця Міністра економіки.
Тобто тепер, на відміну від процедур попередніх років, учасник аукціону, користувач інтернету, який не зміг взяти участь в аукціоні, орендодавець та оператор електронного майданчика можуть звернутися до Комісії зі скаргою. При чому як у паперовій, так і в електронній формі.
Законодавство не визначає вичерпний перелік питань, які можна оскаржити. Але із затвердженої форми скарги випливає, що це і відсутність інформації про лот на сайті оператора електронного майданчика, недостовірна інформація про нього, порушення оператором електронного майданчика або орендодавцем вимог до проведення аукціонів, недопуск оператором майданчика до участі в аукціоні, неможливість подачі цінової пропозиції, наявність дискримінаційних умов в оголошенні про проведення аукціону та інші.
Такі скарги можна подати на адресу Мінекономіки, а Комісія розгляне їх протягом 20 робочих днів з дати реєстрації та може продовжити строк ще на 10 днів.
За результатом розгляду скарг, що можуть проходити за участі скаржників, члени Комісії простою більшістю можуть прийняти рішення про наявність чи відсутність порушення порядку організації, проведення аукціонів та вжиття заходів для усунення таких порушень. Таке рішення після затвердження протоколом Комісії надається відповідному орендодавцю, оператору електронного майданчика для розгляду та вжиття відповідних заходів. Витяг також оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінекономіки.
Окрім того, що рішення Комісії є обов’язковими до виконання, законодавство не визначає чітких строків його виконання.
Але цей механізм допоможе всім учасникам організації та проведення аукціонів з оренди державного та комунального майна захистити свої права.
Крім скарг, до Комісії також можна звертатись із пропозиціями, після розгляду яких Комісія рекомендуватиме удосконалити процес проведення аукціонів.
Поки що у відкритому доступі відсутня інформація про результати розгляду скарг на аукціони оренди державного майна. Вже з їх появою можна буде аналізувати які проблемні питання найчастіше виникають, як їх пропонують вирішувати та чи є ефективною робота Комісії.
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Пенсійна реформа 2025 року 408
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 170
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 101
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 97
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 94
-
Суд наказав знести відпочинковий комплекс на Дніпрі у Києві
Бізнес 17850
-
Reuters дізналося зміст нового пакета санкцій ЄС проти Росії
Бізнес 6371
-
Україна переходить до остаточного знищення Чорноморського флоту
Думка 6223
-
"Що скажуть люди": чому нас так хвилює думка інших — і як повернути собі себе
Життя 4029
-
Правопис без правил: дев'ять дивних винятків, які ми взяли як норму
Життя 3793