Щодо нової процедури укладення договорів з ТОВ: невтішна статистика та наслідки
При спілкуванні з представниками бізнесу та за результатами юридичного аналізу господарської діяльності українських компаній за поточний 2018 рік виявлено досить невтішну статистику.
При спілкуванні з представниками бізнесу та за результатами юридичного аналізу господарської діяльності українських компаній за поточний 2018 рік виявлено досить невтішну статистику, - лише незначна частина підприємств дотримується вимог нового Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.2018р.
У даному разі йдеться про нові правила укладання договорів товариствами з обмеженою відповідальністю, регламентовані положеннями Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».
Так, згідно ч. 2 ст. 44 даного закону рішення про надання згоди на вчинення правочину, якщо вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 50 відсотків вартості чистих активів товариства станом на кінець попереднього кварталу, - приймаються виключно загальними зборами учасників.
Отже, вказаною статтею закону передбачено, що будь-які правочини / договори на суму більше 50 відсотків вартості чистих активів товариства можуть укладатись директором товариства лише за наявності письмової згоди учасників (у вигляді протоколу загальних зборів учасників).
Але на практиці більшість компаній взагалі не звертають увагу на вказані положення закону і продовжують укладати договори на досить значні суми з товариствами, не перевіряючи при цьому вартість їхніх чистих активів. Хоча наслідки недотримання вимог закону про значні правочини можуть бути досить «болючими» для бізнесу:
- укладений з порушеннями договір може бути визнаний недійсним у судовому порядку, з можливістю застосування реституції;
- директор товариства, який підписав договір з перевищенням своїх повноважень, несе відповідальність за усі збитки, заподіяні товариству;
- органи ДФС по таким договорам можуть заявляти власні «претензії», зокрема щодо зменшення витрат компанії та ін.
Таким чином, виходячи з вищенаведеного, з метою мінімізації ризиків щодо можливості визнання недійсними договорів, які укладаються товариствами з обмеженою відповідальністю на суму більше 50% вартості чистих активів без наявності згоди учасників/засновників, - перед укладенням будь-яких договорів з контрагентами, зареєстрованими у формі ТОВ, рекомендується отримувати від вказаних контрагентів такі документи:
- баланс за відповідний звітний період;
- довідка про вартість / розмір чистих активів за відповідний звітний період;
- також бажано отримувати статут товариства або витяг зі статуту з повноваженнями директора щодо можливості укладення правочинів від імені товариства.
Якщо за результатами юридичного аналізу вказаних документів буде виявлено, що сума / ціна договору перевищуватиме 50% чистих активів контрагента, - необхідно додатково отримати від вказаного контрагента протокол загальних зборів його учасників про надання згоди на підписання директором товариства даного договору.
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію Тетяна Огнев'юк 18:24
- Китай, Індія, Польща, Угорщина: сперечаємося чи торгуємо? Любов Шпак 16:03
- Вдячність, як ключ до власного життя Алла Заднепровська 12:59
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ Ольга Рубітель вчора о 22:13
- Cмарт контракти в енергетиці: чи готова Україна до диджиталізації ринку Ростислав Никітенко вчора о 12:54
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак 25.05.2025 00:57
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 24.05.2025 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 24.05.2025 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3706
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 358
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 194
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 128
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ 98
-
Вітчизняний Patriot. Чи міг ЗРК "Кільчень" захистити українське небо
Технології 39426
-
"Що тут робиш, дівчино. Повертайся і вари свій сир". Власниця сироварні про найкращу роботу у світі
Бізнес 22869
-
Український defence-стартап, який розробляє системи deep strike, отримав $5 млн інвестицій
Технології 16929
-
Литва, яка відмовилася від російського газу, досі купує вироблений з нього аміак
Бізнес 4876
-
У Раді запропонували знизити нештрафований поріг перевищення швидкості до 10 км/год
Бізнес 4366