Вибрати стоматологічну клініку – це як виграти у російську рулетку!
Самому пацієнту зробити це надзвичайно складно. Адже, скоріш за все він буде керуватися порадами знайомих та друзів, котрі мали біль-менш позитивний досвід
Самому пацієнту зробити це надзвичайно складно. Адже, скоріш за все він буде керуватися порадами знайомих та друзів, котрі мали біль-менш позитивний досвід. І цей досвід не завжди вказує на високий рівень клініки, компетентність та майстерність лікарів, а тим паче – на високий рівень медичної безпеки.
Правило №1
Якщо вам потрібна просто пломба, то вибирайте ту клініку – де вам зручніше чи ближче пройти лікування. В Україні багато хороших стоматологів, які добре вміють робити пломби.
Буває так, що у вас випала пломба, то не спішіть звинувачувати у цьому лікаря чи шукати іншу клініку. Можливо – ще була не дуже якісно виконана робота. А можливо й інше – ймовірно вночі ви, самі цього не знаючи, трете або тиснете вашими зубами з неймовірною силою. Тоді шукайте клініку, де вам це діагностують та допоможуть вирішити проблему.
Правило №2
Якщо перед вами постала потреба у складному лікуванні. Наприклад, видаленні чотирьох зубів мудрості, у відновленні відсутніх зубів, лікування, що потребує нарощення кістки, вирощуванні ясен, ортодонтичному лікуванні, тощо… Тоді вам потрібен не просто лікар-стоматолог, а дуже професійна клініка, що спеціалізована на складному лікуванні.
Не існує лікаря, який вміє все - вам потрібна команда лікарів – «оркестр віртуозів», де кожен лікар займається чимось одним, складним та спеціалізованим.
Правило №3
Якщо ви шукаєте хорошу стоматологічну клініку – завжди звертайте увагу на бренд та репутацію клініки.
А ще – на рівень обладнання, медикаментів для наркозу, будь-яких матеріалів (пломб чи імплантатів). А також на те, що сьогодні найважливіше – на рівень медичної або інфекційної безпеки. Важливо нічим не заразитись! Також важливо розуміти, що це прерогатива власника клініки – хоче він вкладати в це гроші чи ні. І ніяк не лікаря, який працює в клініці.
Якщо на вході в клініку ви побачите бахіли, то, швидше за все, власник не розуміється, що таке інфекційна безпека, а створює лише видимість такої безпеки.
Правило №4
В клініці має бути обладнана операційна для зубних імплантацій, а не звичайний кабінет. В операційній все – від крісла до меблів має бути мобільним – щоб все це можна було відсунути та ретельно прибрати кімнату, продезінфікувати.
Також зверніть увагу, що в операційній немає бути води та каналізації – це зводить до мінімуму доступ мікроорганізмів.
Запитання – навіщо вам, як пацієнту, знати, як має виглядає стоматологічний кабінет? Відповідь – щоб нічим не заразитися. Все просто – перед вами у цьому кабінеті могла бути інша людина і вона могла бути хворою. Вам же відомо, що короновірус, як і вірус гепатиту С, знаходиться в слині. Так ось запитання – чи все в цій клініці зробили, чи ретельно за правилами прибрали, чи гарно помили, продезінфікували для того, щоб пізніше приймати там вас? Ви скажете – що занадто дорого ретельно мити та дезінфікувати після кожного клієнта. Так дорого, але сьогодні всі мають розуміти, що за безпеку потрібно платити!
Правило №5
Пам’ятайте, самостійно у вашому роті лікар не бачить більшості проблем. Тому панорамний рентген перед початком лікування – обов’язковий. Зверніть увагу на те, що, якщо у вашій новій клініці не запропонували вам зробити знімок – то це має насторожити. Перед лікуванням кожному лікарю треба ретельно все вивчити (зуби, суглоби, м’язи). Потім, клініка яка займається складним лікуванням - це команда, а не один лікар. Тому не один лікар вирішує ваш план лікування, а команда. Навіть я професор, який консультує усіх дорослих пацієнтів, висловлює лише припущення, а план лікування погоджує консиліум.
Далі складається остаточний план лікування, а лише тоді – можна приступати до його реалізації.
І останнє. Якщо ви прийшли в нову для вас клініку – просто попросіть зробити вам екскурсію. Придивіться до всього того, що я описав вище. І лише потім приймайте рішення про лікування.
- Американські спонсори російського тероризму Володимир Горковенко вчора о 23:52
- Китайські електрокари та регуляторна політика ЄС: чи є шанс у Європи вийти з кризи? Олексій Гнатенко вчора о 12:47
- Перший президент США, який вступить на посаду із судимістю Світлана Приймак 10.01.2025 17:36
- Советы по обжалованию штрафов за отсутствие военного документа Віра Тарасенко 10.01.2025 17:16
- Три покарання за одне порушення – це абсурд. Маємо залишити одне адекватне Галина Янченко 10.01.2025 16:03
- Колективний договір як гарант трудових прав: практика, виклики, і закордонний досвід Дмитро Зенкін 10.01.2025 15:18
- Фактична перевірка податковою і місце її проведення Леся Дубчак 10.01.2025 13:57
- Про пенсії і справедливість… Андрій Павловський 10.01.2025 12:44
- 50% піратських сервісів – російські. Яку загрозу це становить для українців? В’ячеслав Мієнко 10.01.2025 10:00
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? Юлія Мороз 10.01.2025 09:49
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму Ірина Голіздра 09.01.2025 16:38
- Опіка над майном безвісно відсутніх осіб: як законодавчі зміни змінюють реальність? Світлана Приймак 09.01.2025 14:21
- Інновація у збереженні енергії в епоху ВДЕ Олексій Гнатенко 09.01.2025 11:37
- Міжнародна енергетична співпраця: виклики, можливості та юридичні аспекти Ростислав Никітенко 09.01.2025 11:36
- Як змінити систему, що закриває очі на насильство? Механізм захисту дітей у закладах Микола Литвиненко 08.01.2025 16:43
-
"Це будуть великі гроші". Шмигаль пояснив, чому не можна зупинити транзит нафти з РФ
Бізнес 21881
-
Таки вся Одеса за це пересварилась. Що одесити думають про деколонізацію
5948
-
Після дронів. Яка зброя може переламати ситуацію на фронті цього року
Думка 4571
-
Від волонтерства до бізнесу: як ветлікар став партнером Нової пошти у прифронтовому місті
Бізнес 4278
-
Біля берегів Німеччини втратив управління танкер із 99 000 тонн російської нафти
Бізнес 3454