Чи зможе фінансист управляти компанією
Управління компанією - це не про фінанси, а про людей- команду. Хто може їх об'єднувати та надихати?
Звісно, лідер, який має емпатію та розуміється на людських емоціях. Проте тримати цифри та розрахунки на пульсі – це велика відповідальність, яка цікава, ризикована, проте дуже важлива. Бо це як вода для дерев, які ростуть. Тож кому можна все ж таки довірити повне управління компанією? Спробуємо розібратися на нейрогормональному рівні.
Фінансисти та бухгалтера працюють з числами, аналітиками, операціями по рахунках зазвичай мають аналітичний розум. Якщо вони будуть оперувати емоціями та припущеннями, то зруйнують компанію або економіку держави. Тому спираються на факти та логічну послідовність. З точки зору психології, коли людина в цифрах та аналізі, то вона бездієва. Тобто тормозить креативність, прогрес і розвиток. Причина тому – відсутність емоційної складової.
Управління компанією – це насамперед робота з командою, якій важливо мати лідера з емоціями. Це людина, яка дивиться вперед і шукає постійні розв'язання задач. Впроваджує нові інструменти під час змін. Наприклад, візьміть будь-яку ситуацію в компанії. Працівники хочуть нову техніку та вважають, що це покращить результати. Бо зможуть креативити і викликати більше емоцій у клієнта. Проте фінансист або власник, який постійно сидить в цифрах та аналізі відмовить. Аргумент для нього те, що у компанії не заплановані непередбачувальні затрати. Тож людина з аналітичним складом розуму буде постійно гальмувати розвиток. Доречі, якщо в компанії нема фінансиста і власник сидить у цифрах і розрахунках, то рекомендація не втручатися в роботу працівників. До того ж окремо виділяти день саме для аналізу цифр. Бо розвиток компанії це насамперед робота з командою, тобто людьми, де важливі емоції.
Є досвід, проведений психологами, коли людей поділили на дві групи і розповідали про складну життєву історію дівчинки – важка хвороба, дитинство з проблематичними ситуаціями та інше. Тож їй, дійсно, потрібна була людська підтримка та допомога. При цьому одній команді дали аналіз цифр, грошові операції і можливості вкладень. То саме ця група не розчуялася та не допомогла, в той час як друга – відреагувала.
Звісно, що команді насамперед потрібно співпрацювати та працювати на емоційному рівні, бо ми маємо справу з людьми. Для працівників важливий психологічний захист – це про виділення нейромедіатора в організмі окситоцин, який створює в колективі атмосферу прийняття та довіри. Тож команді потрібен лідер – екстраверт- відкритий управляючий, який готовий ділитися своїми помилками і визнавати чужі перемоги. Людина, яка працює в команді повинна мати емпатію.
Фінансисти - шикарні стратеги, але частіше вони інтроверти і їм важно бути асоціативними з людьми. Проте сильна сторона – займаються магією цифр. До них потрібно прислухатися і звертатися за порадою як управляючим, так і власникам. І вони покажуть в цифрах: як живе компанія та який в неї потенціал. Проте лідер компанії- управлячий командою – це про емпатію, що допомогає працювати саме з людьми таким чином, що кожен відчуває себе психологічно комфортно.
Ліва півкуля головного мозку відповідає за аналіз, логіку, математичні символи – це про фінансистів. Права півкуля – це творчість, пластичність в відносинах, фантазія, емоційне сприйняття оточуючих та побудова емоційних відносин. Тоді яку домінуючу півкулю головного мозку повинен мати управляючий або власник компанії з роботою з людьми? Відповідь зрозуміла.
Права півкуля головного мозку допомагає нам креативити та прислухатися до людей і впроваджувати ідеї в життя. Саме так відбувається розвиток і співпраця з командою. А фінансист з аналітичним складом лівої півкулі головного мозку мають управляти цифрами та таблицями та слідкувати, щоб творча частина компанії з ідеями та цілями не загнала компанію в борги або банкрутство. Тож висновок: фінансист – це операції та життя з цифрами і вогнегасник для гарячої команди.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11965
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2939
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2106
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2040
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2016