Не можна ухвалювати закони без фахових консультацій
Асоціація платників податків України із занепокоєнням спостерігає як деякі громадяни, включаючи народних обранців, «незадоволені» роботою ДПС України.
Зовсім незрозуміла позиція таких відомих політиків. Твердо переконані, що саме вони повинні перейматися економічними проблемами в країні у фракціях, на засіданнях відповідних комітетів ВРУ, а ніяк не публікаціями на своїх сторінках в фейсбуці. Ми так розуміємо, що отримавши переліки «ризикових» суб’єктів господарювання, через які державний бюджет недоотримає колосальні кошти, будь-який громадянин України просто зобов'язаний їх здати негайно до правоохоронних органів, які ретельно вивчать діяльність зазначених суб’єктів, оцінять наявність податкових ризиків, зберуть докази протиправної діяльності тощо.
Невже хтось не розуміє, що опублікувавши переліки так званих «ризикових» підприємств в соціальних мережах, можна заподіяти багато шкоди тим платникам податків, хто сумлінно їх платить, а ті хто дійсно не платять і створюють схемний кредит, якраз скажуть тихенько «дякую» за попередження, «кинуть» чергову фірмочку і відкриють іншу.
Шановні народні обранці, «кидайте» власні політичні ігри, «кришування», дайте фахівцям ДПС України професійно робити свою кропітку щоденну справу. Ми усі вже впевнились - нарешті ДПС України показує відкритість, прозорість, позитивні результати, вже забезпечила протягом 3-х останніх місяців більше 10 млрд. грн. додаткових бюджетних надходжень.
Вкотре наголошуємо, прийшла у світ біда, оголошена в усьому світі пандемія коронавірусу. Україна також на карантині, в країні фінансова криза. Сьогодні, як ніколи раніше, бізнес чекає від законодавчої та виконавчої влади узгодженої роботи, реальних реформ, а головне допомоги, а не навпаки, як приклад, законопроект №1210, прозваний бізнесом «законом про податковий терор». Президент України Володимир Зеленський, підписавши у травні цього року Закон 466, одразу надав доручення своєму Офісу негайно зібрати представників українського бізнесу та домовитись про поліпшення норм цього закону. Потім три тижні працює робоча група щодо його доопрацювання, в якій, в тому числі, працюють майже цілодобово висококласні експерти ВГО АППУ. Робоча група пропонує і знаходить шляхи поліпшення умов роботи бізнесу і головне, перенесення в часі найбільш обтяжливих положень закону. Потім результати зусиль потрапляють в профільний Комітет ВР України, де частина напрацювань «спотворюють» до протилежності і «вставляють» в проект 2524, що готується до другого читання. І в сесійній залі ВР України вже голосується зовсім іншій закон, далекий від послаблення тиску на бізнес. А бізнес знову залишився один на один з «драконівськими» нормами податкового законодавства, частина з яких вже діє з 23 травня поточного року.
В черговий раз звертаємося до народних депутатів України з наполегливим проханням - перш ніж ухвалювати закони, робити заяви, проводьте фахові консультації, розраховуйте та оцінюйте ризики, проводьте попередні громадські обговорення тощо. Запам’ятайте, ви не маєте ніякого права на помилки. За неправильні рішення, які будуть мати «негативні» наслідки, треба буде відповідати.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 25236
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21321
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 12760
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9603
-
Селена Гомес, Демі Мур та Єва Лонгорія: найкращі образи найуспішніших жінок Голлівуду – фото
Життя 8380