Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
30.11.2022 11:25
Відкритий лист до народних депутатів України щодо так званої містобудівної реформи
Цього понеділка законопроект № 5655 пройшов профільний комітет ВР і на четвер заплановано його винесення у сесійну залу для розгляду у другому читанні.
Вірогідність прийняття законопроекту дуже висока. Тому змушений бути максимально відвертим і навіть різким в оцінках. Зрештою, під час війни недоцільні сантименти чи напівтони.
Якщо дуже коротко, то цей закон - злочин проти майбутнього України.
Забудувати. Жорстко, швидко, безконтрольно – так виглядає мета цієї містобудівної псевдореформи. Чому псевдо? Бо це не реформа. Цей документ – відвертий лобізм великих забудовників.
Згортання децентралізації, обмеження прав місцевого самоврядування, випадкові люди скрізь – у новостворюваній містобудівній палаті, серед уповноважених осіб з містобудівного контролю, нотаріуси, що видають дозволи та все реєструють за певну плату за домовленістю із забудовником. І як вишенька на торті - приватні ТОВки як органи контролю. Забудовникам дають право створювати власні фірми, які начебто будуть контролювати будови і виявляти порушення вимог містобудівного законодавства. Такий собі all inclusive – сам будую і сам себе контролюю.
Знаєте, це як в анекдоті про морську свинку – "і не свинка, і не морська". Те саме із містобудівною реформою – і не містобудівна, та й не реформа зовсім.
Але найбільшим цинізмом є те, що роблять це під прапором боротьби з корупцією. Насправді ж це відвертий обман і жахлива маніпуляція. Хоча би тому, що Національне агентство боротьби з корупцією визнало цей законопроект корупціогенним. І це саме та ситуація, коли прикриваючись власне боротьбою з корупцією хочуть створити найбільшу лобістсько-корупційну схему воєнної доби України.
Для того щоб зрозуміти, кому це вигідно, треба подивитися, хто все це підтримує. Асоціація міст України та Національна спілка архітекторів України - категорично проти! Зате спільним хором "за" усі асоціації забудовників.
Свою позицію про цю псевдореформу я озвучував неодноразово. У відповідь чую ту саму мантру про лібералізацію та діджиталізацію. Як це працює, дуже наочно стало після кейсу в Брюховичах (тепер це частина Львівської громади). Перед виборами сільрада ефективно "попрацювала": за один місяць встигла списати з балансу приміщення недобудованої школи, віддати безоплатно земельну ділянку площею 4,6 га одній ГОшці і навіть видати містобудівні умови. В подальшому після звернення Львівської міської ради була порушена кримінальна справа. Але все це не завадило Державній інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ - новоствореній та незаплямованій) нещодавно, під час воєнного стану, видати дозвіл на будівельні роботи. І, сподіваюся, не тому що хотіли нашкодити Львівській громаді, а ймовірно, тому, що банально не знали цих всіх обставин, адже в електронній базі "все згідно з чинним законодавством", жодного криміналу чи корупції. Але це в комп’ютері, а в житті все з точністю до навпаки. На це і розраховують недоброчесні забудовники та їх лобісти.
Як заступник міського голови Львова, а раніше народний депутат України 8-го скликання, знаю зсередини сферу місцевого самоврядування, розумію специфіку роботи парламенту. Тому звертаюся до чинних парламентарів з проханням: не дайте себе обманути хибною мотивацією і використати в корисливих цілях будівельного лобі, не допустіть обмеження повноважень місцевого самоврядування і передачі функцій приватним структурам. Адже все це закінчиться створенням тендерної палати № 2 та неконтрольованою хаотичною забудовою. Чи це в інтересах країни і громад? Питання риторичне.
Голосування за закон - це персональна відповідальність кожного народного депутата, результат якого буде дуже показовим.
Рано чи пізно про це запитають: і громади, і люди.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК)? Сергій Пагер 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук вчора о 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол вчора о 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький вчора о 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін вчора о 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин вчора о 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук 05.05.2025 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко 05.05.2025 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж 05.05.2025 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак 05.05.2025 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський 05.05.2025 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
Топ за тиждень
Популярне
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 14965
-
Суд наказав знести відпочинковий комплекс на Дніпрі у Києві
Бізнес 11643
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
10932
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 9423
-
Розробка GTA VI дорожча за будівництво найвищого хмарочоса у світі
Життя 6622
Контакти
E-mail: [email protected]