Автор
Народний депутат України VIII скликання
Кнопки

Знати і перемагати: як покращити інформування про АТО?

 
18.11.2015 16:20
З початком кремлівської авантюри в Сирії активність бойовиків на українському Донбасі знизилася. Однак війна ще далека до перемоги – як військової, так і інформаційної. Більше того, низька інтенсивність силового протистояння актуалізує потребу коректного і грамотного інформаційного супроводу кризи.

Під час активних бойових дій проблема інформаційного забезпечення дещо полегшується фактором природного «відторгнення» ворогів суспільною свідомістю (однак треба пам’ятати, що це працює як для своїх», так і для «чужих»). Відтак, зусилля, спрямовані на вирішення завдань інформаційного супроводу конфлікту частково вирішуються без прямого втручання відповідальних за це інституцій.

Натомість перехід конфлікту до «замороженого» стану повертає увагу суспільства до важливих політичних і соціально-економічних проблем, пов’язаних з протистоянням. Тож важливість адекватного інформування громадян про заходи, які держава вживає для їх захисту та вигідного з точки зору національних інтересів розв’язання конфлікту, кардинально зростає.

Діючі норми сучасного українського законодавства не в змозі вирішити цю проблему – інформаційне забезпечення антитерористичних операцій зводиться виключно до обмежувальних заходів, в той час як успішне стратегування, в тому числі й в інформаційній сфері, потребує загальних напрямків, яких слід дотримуватися. 

За умов воєнного затишшя на перший план виходять проблеми пояснення громадськості політичного курсу країни, цілей та мотивів діяльності уряду в сфері врегулювання конфлікту і недопущення поширення його негативного впливу на територію країни. Це – наріжний камінь  інформаційного забезпечення; на ньому повинна базуватися робота системи інформування громадськості про війну.

При цьому очевидно, що в рамках його виконання недостатньо буде просто повторювати, як мантру, певні тези або сентенції – це може спрацювати в часи активних бойових дій, однак з переходом конфлікту у затяжну фазу «замороження» загальне декларування курсу, цілей та мотивів державної політики повинно ставати максимально конкретним для того, щоб кожен громадянин чітко розумів, що і як саме робиться політичним і військовим керівництвом країни для остаточного вирішення ситуації.

Повинна існувати чітка і зрозуміла логіка дій, яка вкладалася б у публічно оголошений (і такий самий чіткий і зрозумілий) політичний курс, адекватно вмотивований і підпорядкований виконанню чітких завдань – і все це повинно доноситися до кожного громадянина в рамках інформаційного забезпечення АТО. Ба більше, аналогічна інформація повинна доноситися і до міжнародної аудиторії – це сприяло б забезпеченню вчасної і максимально повної практичної світової підтримки діям України. На жаль, нічого подібного ми не спостерігали навіть у найнебезпечніші та найтрагічніші часи військового протистояння на Сході Якщо «знати» справді означає «перемогти», то українське суспільство ще дуже далеке від перемоги…

Одним із найголовніших проблемних моментів Закону України «Про боротьбу з тероризмом», до речі, прямо списаного свого часу з відповідного російського закону (окрім кількох відмінностей в термінології) є його цілковита неефективність в частині інформаційного супроводу антитерористичної операції в такій формі у в такому вигляді, у якому вона проходить зараз на українському Донбасі.

Воєнне затишшя на Сході України черговий раз привертає увагу до відсутності належної системи інформаційного забезпечення війни проти російського агресора – і актуалізує ініціативи з правового врегулювання цієї проблеми.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет бют валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы Газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции Экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк