Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
06.08.2021 20:06

Діють оновлені норми щодо прийняття місцевою радою рішень з земельних питань

Адвокат, партнер Адвокатського обʼєднання "Schendler" та співзасновник "Надра Інвест Консалтинг"

Як відомо, громади отримали право управляти землями в межах власної території. І водночас змінився порядок прийняття рішень про відчуження земельних ділянок з власності громад.

Отже, із внесенням змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” - рішення ради щодо безоплатної передачі земельної ділянки комунальної власності у приватну приймається не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Варто зазначити, що це нововведення не стосується земельних ділянок, що вже перебувають у користуванні громадян. 

При прийнятті рішень органами місцевого самоврядування щодо безоплатної передачі у власність земельної ділянки (із земель комунальної власності) потрібно враховувати категорію земельної ділянки.

Достатньо звичайної більшості голосів депутатів ради у разі прийняття рішень при передачі земель безоплатно з комунальної у приватну власність, якщо такі землі перебувають у користуванні громадян.

А також, якщо на земельній ділянці розташований житловий будинок, інша будівля чи споруда, яка належить громадянину, що звернувся з клопотанням про передачу земельної ділянки. Крім того, якщо це стосується земельних ділянок, на які раніше були видані правоустановчі документи.

Щодо ділянок, які раніше не надавались у власність чи користуваннязаявнику та інших земельних ділянок - органу місцевого самоврядування при прийнятті рішень необхідно забезпечити 2/3 голосів депутатів від загального складу ради.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи